19 Mart 2017 Pazar 23:56

TEKNOLOJİ

Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve DDoS Saldırısı

Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve DDoS Saldırısı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Siber suçlarla mücadele devam ediyor. Bilgi Güvenliği Danışmanı Osman Bolat yeni bir araştırmaya dikkat çekti. Siber güvenlik konusunda araştırmalarıyla tanınan "Kaspersky Lab’ın 2016 BT Riskleri" araştırma raporuna göre ilginç sonuçlar var.

Araştırmada, bir DDoS saldırısının ardında yatan sebebin, politik komplo veya bir şirkete karşı duyulan şahsi nefret yerine, en yüksek ihtimalle endüstriyel sabotaj olarak görüldüğünü ortaya çıkardı. Saldırı kurbanlarının sadece beşte biri (%20) yabancı hükümetleri ve gizli servis organizasyonlarını suçlarken, yine neredeyse aynı oranda kişi ise (%21) kızgın eski çalışanlardan şüpheleniyor.

Peki, nedir bu DDoS Saldırısı?

Siber saldırı denilince akla ilk gelen kelimelerden biri de DDoS! Açılımı Distributed Denial of Service attack yani Dağınık Hizmet Engelleme diyebileceğimiz saldırı türüne kısaca DDoS saldırısı adı veriyoruz. Aslında, bu saldırı türü hedef sistemlerin kaynakları ya da bant genişliği sömürmeyi sağlayarak, hedefin çalışmasını engellemek üzere oluşturulmuş saldırı türüdür. Hacker olmayı amaçlayanları uyaralım bir siteyi ele geçirmekle onun çalışmasını engellemek arasında hiç bir fark yoktur, bunlar bilişim suçudur ve büyük cezaları vardır. İşte bu ndenle herkesi KVK yani kişisel verileri koruma kanununu okumaya davet ediyorum.

İlginizi Çekebilir

iso 27001:2017 Degisikligi Danismanlik Hizmetleri

VMİ Danışmanlık ISO 27001:2017 değişikliği ile ilgili bir blog yazı yayınladı. ISO 27001:2017 değişikliği neler getiriyor. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi BGYS'ye sahip olan firmalar neler yapacaklar?


Etiketler: DDoS, Siber, saldırı, Bilgi, Güvenliği

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.