A.O Bolat

İSTANBUL İSTANBUL OLALI

6 Mart 2017 Pazartesi

Blog Yazarı Gözünden Beylikdüzü'nde Hayat

Beylikdüzü'nde Yaşamak

İstanbul'da oturduğum semtleri sıralayacak olursam, Üsküdar-Beylerbeyi, Beşiktaş-Hattat Tahsin, Sarıyer, Başakşehir-4 Etap ve Beylikdüzü gittikçe İstanbul'dan uzaklaştığımın farkıydayım. Şimdi sırada Silivri mi var Bolat? Sonra Kapıkule'den kaçımıza tekmeyi vuracaklar mı!
Beylikdüzü sittin tane sitesinin yer aldığı bir İstanbul ilçesidir. Orada yetişen çocuklar karın yatay yağdığını sanır. Şehir merkezinden genellikle 3 derece soğuktur. Eğer işiniz Beylikdüzü dışındaysa ömrünüz yollarda geçecek demektir.
Beylikdüzü'nde oturursan İstanbul'u, Boğazı, Beşiktaş'ı, Tarihi Yarımadayı çok özlersin. Mahalle kültürü'nü yaşatan tek şey sokak köpekleri ve kedilerdir. Elimizle besleriz, severiz hayvanları.

Ömrümün en çetin en güzel kışını Beylikdüzü'nde yaşadım. Eğer ölmeden önce yapılacak listesi yaparsam İstanbul'da ulaşım deyince ibreti alem için en tepeye koyacağım ilçe Beylikdüzü olurdu.
Beylikdüzü İlçesinin Tarihi

Araştırdım ilçe İstanbul'dan ziyade Edirneye yakın olduğu için Helenler tarafından kurulmuş. Sonra Bizanslıların eğemenliğine girmiş. Atalarımız Türkler İstanbulu alınca da Beylikdüzü Osmanlılar'ın arpalığı olmuş. O arpalık bir zamanlar siyasilerin arpalığı şeklinde bina ormanına döndü şimdilerde.
Beylikdüzü ile ilgili bazı terimlerin gizli anlamları ve çağrışımlarıBeylikdüzü Kiralık Daire

Bolca bulmanız mümkündür, kiraları 650-850 arasında değişir. Boşuna emlakçileri para bayılmayın gidin apartman görevlisine bir cep harçlığı verin ev sahibinin numarasını size versin evi kilayın 850 TL’niz cepte..
....