22 Şubat 2018 Perşembe 21:22

YURTTAN

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanından Alkışlanacak Hareket

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanından Alkışlanacak Hareket
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ABD'nin PKK uzantısı terör örgütü YPG ve PYD desteği dolayısı ile Türk halkı öfkeli. Bu öfke siyasete de yansıdı. Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, kendisini ziyaret etmek isteyen ABD İstanbul Başkonsolosu Jannifer L. Davis'in randevu talebini, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit ve gazi olan Mehmetçiklerle ilgili etkinlikleri olduğu gerekçesiyle geri çevirdi. Türk ordusu Afrin'de ABD'nin besleyip semirttiği terör örgütü PKK uzantısı YPG ve PYD'ye karşı operasyon yürütüyor.

ABD istanbul Başkonsolosu Jannifer L. Davis Kimdir?

Konsololuk sayfasında yer alan bilgilere göre: Jennifer Davis, ABD Dışişleri Bakanlığı mensubu olup, Strateji Yazımı konusundaki üstün başarısı dolayısıyla George Kennan ödülüne layık görüldüğü Amerikan Milli Güvenlik Akademisi’nin 2016 yılı seçkin mezunlarından oldu. 2012-2015 yılları arasında ABD Dışişleri Bakanları Hillary Clinton ve John Kerry’nin Yönetici Asistanı olarak görev yaptı. Ayrıca, ABD’nin Bogota Büyükelçiliği, ABD’nin NATO Temsilciliği, Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın Özel Kalemi, Dışişleri Bakanlığı Operasyon Merkezi Vardiya Amirliği, ABD’nin Meksika Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığı Çocuk İşlerinden Sorumlu Birimi’nde görevlerde bulundu. Dışişleri Bakanlığı’na katılmadan önce, Jennifer, bankacılık ile medya konularında uzman kurumsal avukat olarak görev yaptı ve Sayın Yargıç James C. Fox ile birlikte çalıştı. Chapel Hill Kuzey Karolayna Üniversitesi’nden üstün başarılı lisans derecesi ile J.D. (hukuk) derecelerine ve İngiltere’deki Oxford Üniversitesi’nden uluslararası hukuk alanında BCL (LL.M.) derecesine sahiptir. Kendisi gibi Amerikalı diplomat Nick Harris ile evli olup iki erkek evlat annesidir.

İlginizi Çekebilir

Alican Yücesoy Gonca Vuslateri’nin ‘Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda’ masalını anlatacak

Bakırköy Belediye Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği de yapan başarılı oyuncu Alican Yücesoy Gnca Vuslateri'nin masalını anlatacak.


Etiketler: Dışişleri, Bakanlığı, Davis, Edirne, Belediye

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.