22 Şubat 2018 Perşembe 10:35

KÜLTÜR SANAT

“İşte gerçek Hababam bu!”

“İşte gerçek Hababam bu!”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Müzikal komedi oyun “Hababam Sınıfı” her cumartesi BKM’de tiyaro severlerlerle buluşmaya devam ediyor. Hababam Sınıfı eserini kaleme alan usta yazar Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz, kapalı gişe oynayan oyunu izledikten sonra duygusal anlar yaşadı. Aydın Ilgaz, oyunun kitaba bağlı kalınarak sahnelenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ilgaz, “Babam sağ olsaydı, BKM Tiyatro’nun sahneye taşıdığı ‘Hababam Sınıfı’nı çok sever ve mutlu olurdu.”dedi.

“BABAM SAĞ OLSAYDI ÇOK MUTLU OLURDU”

Aydın Ilgaz, “İşte gerçek Hababam Sınıfı budur. Hababam’ın yıllarca sadece eğlencelik olarak seyirciye yansıtılmasına babam Rıfat Ilgaz çok içerlerdi. Yer yer gerçek olmayan tiplemelere yer verilmesine, daha çok bireysel yeteneklerin öne çıkarılmasına, yani eserin içeriğine uyulmamasına çok üzülürdü. Çünkü bu eser sadece güldürmüyor, o günlerden bugüne dek gelen eğitim sistemimizin eksikliklerini çarpıcı bir dille aktarıyor.

 

Kaynak: Kioskla

İlginizi Çekebilir

Alican Yücesoy Gonca Vuslateri’nin ‘Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda’ masalını anlatacak

Bakırköy Belediye Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği de yapan başarılı oyuncu Alican Yücesoy Gnca Vuslateri'nin masalını anlatacak.


Etiketler: Ilgaz, Hababam, Sınıfı, gerçek, Aydın

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.