20 Mart 2017 Pazartesi 00:34

AİLE

Türk babaları ve kızlarıyla ilgili araştırma

Türk babaları ve kızlarıyla ilgili araştırma
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
ABD’de bulunan Wake Forest Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmadan yolan çıkan Barbie, yeni başlattığı “Barbie ile Oynayan Babalar” kampanyasına paralel olarak Türkiye’deki 500 baba ile bir anket çalışması gerçekleştirdi. Anket sonuçlarına göre Türk babaların önemli bir çoğunluğu, kızlarına nazik ve cesur olmayı aşılayarak, istedikleri her şey olabileceklerini telkin ediyor.


Dünyanın lider oyuncak üreticisi Mattel’in Barbie markası için yeni başlattığı “Barbie ile Oynayan Babalar” kampanyası 15 yıllık bir araştırmaya dayanıyor. ABD’de yer alan Wake Forest Üniversitesi’nden Psikolog ve Yazar Prof. Dr. Linda Nielsen’in yaptığı araştırma, babaları ile küçük yaşlardan itibaren güçlü bir bağ kuran kızların kariyerlerinde daha yüksek başarılara ulaştığı, duygusal ilişkilerinde daha istikrarlı oldukları, kendine yetebilme özelliklerinin daha gelişmiş ve özgüvenlerinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Bu araştırmadan yola çıkarak babaları, kızlarıyla oyun oynamaya davet eden Barbie, kampanyaya paralel olarak global çapta yaptığı anket çalışmasına Türkiye’yi de dahil etti. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, 18 yaş altında kızı olan 500 babanın katıldığı anket sonucunda umut verici sonuçlar ortaya çıktı.


Anket sonucuna göre;

Babaların %84’ü, kızlarına nazik ve cesur olmanın, güzel olmaktan daha önemli olduğunu söylüyor.
Babaların %52'si, kızlarına istedikleri her şey olabileceklerini telkin ediyor.
Babaların %77'si, kızlarına özgüven telkin etmenin onlara öğretebilecekleri en önemli yaşam derslerinden biri olduğunu düşünüyor.
Babaların %61’i kızlarına uygulamaya yönelik becerileri öğretmeye çalışıyor.
Oyuncak bebeklerin kızlarının hayal gücünü artırmaya yardımcı olduğuna inanan babaların üçte ikisi için en önemli şey kızlarının hayal güçlerinin gelişmesine izin vermek
Babalar kız çocuklarının oyunlarına dahil olduklarında, %85'i bunun, kızlarının özgüven kazanmalarına yardımcı olduğunu ve hayal dünyasında harcanan zamanın gerçek dünyaya yapılan bir yatırım olduğunu biliyor.
Babaların üçte ikisi kızlarıyla oyun oynamaya daha fazla zaman ayırabilmeyi istediklerini söylüyor.
Hata yapmasına izin vermek, küçük yaşta paranın değerini öğretmek ve onu cesur olmaya teşvik etmek, babaların kızlarına vermeye çalıştıkları diğer 'yaşam dersleri' arasında yer alıyor.
Kızı olan 10 babadan dokuzu, kızlarına, güçlü genç kadınlar olmaları için destek olmanın son derece önemli olduğunu düşüyor.

İlginizi Çekebilir

iso 27001:2017 Degisikligi Danismanlik Hizmetleri

VMİ Danışmanlık ISO 27001:2017 değişikliği ile ilgili bir blog yazı yayınladı. ISO 27001:2017 değişikliği neler getiriyor. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi BGYS'ye sahip olan firmalar neler yapacaklar?


Etiketler: kızlarına, daha, olduğunu, Barbie, önemli

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.