5 Kasım 2019 Salı 09:18

GÜNDEM

Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüz binlerce çocuğa eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Umuda Pedal Ekibinin desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım ve Beceri Atölyelerine bir yenisi daha ekledi. TEGV’in yeni Tasarım ve Beceri Atölyesi, Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’nde 4 Kasım 2019’da düzenlenen törenle açıldı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ülkemizin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu TEGV, çocukları çağdaş dünyanın gereksinimi olan 21. yüzyılın öğrenme becerileri ile buluşturmaya devam ediyor.Bunlardan biri olan Tasarım ve Beceri Atölyesi TEGV’in İzmir Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Bisiklete binmeyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen hekimler, sağlık sektörü çalışanları ve iş insanlarından oluşan Umuda Pedal ekibinin desteğiyle kurulan, teknoloji ve yaratıcılığın bir araya geldiği Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin Açılış Töreni, TEGV çocukları, yöneticiler ve çalışanlarının yanı sıra, Mütevelli Heyeti Üyesi Eski Milli Basketbolcu Efe Aydan, Umuda Pedal Ekibinden İlhan Kesken, Erkan Koyuncu, Okan Falay ve Mustafa Karakaş, Ali Öztürk, Kerem Esgeç’in katılımıyla gerçekleşti.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı İzmir’de bulunan Öğrenim Birimlerinin bu güne kadar 10 bin TEGV gönüllüsü ile yaklaşık 150 bin çocuğun hayatına dokunduğunu belirttiği açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bu gün burada çok güzel bir amaç için bulunuyoruz. İki hafta önce de Gümüşpala Öğrenim Birimi’mizdeki Tasarım ve Beceri Atölyesi için birlikteydik. TEGV olarak 71 noktada 24 yılda 3 milyona yakın çocuğumuza ulaşırken, hep fırsat eşitliğini ön planda tuttuk. Bu yüzden Türkiye’nin 4 bir yanında bulunan 200 bin çocuğumuza aynı imkânları ulaştırmaya çalışıyoruz.” Tasarım ve beceri Atölyelerinden bahseden Tosyalı şöyle devam etti: “Tasarım ve Beceri Atölyelerimizin ilki yaklaşık bir yıl önce Tekirdağ’da hayata geçerek çocuklarımızla buluştu. Ardından Umuda Pedal Ekibinin desteği ile İstanbul’da ve Batman’da hayata geçirdik. Eylül ayında Mardin Savur’da açılışımızı yaptık ve hemen ardından Ergani’de yeni birimimizle birlikte Tasarım ve Beceri Atölyemizi açtık ve bu gün burada Umuda Pedal Ekibi’nin TEGV’e kazandırdığı dördüncü atölyenin açılışını yapacağız. Devamı da gelecek, çocuklarımızı 21. yüzyılın yeni öğrenme becerileriyle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu yılı 11 atölye ile bitirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl da yeni atölyelerle TEGV’li çocukları bir araya getireceğiz.”

TEGV’in İzmir Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’ndeki Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin açılışının sürpriz ismi ise Mütevelli Heyeti Üyesi Eski Milli Basketbolcu Efe Aydan oldu. Efe Aydan: “ Bir zamanlar ben de sizler gibi bisiklete binen ve geleceğe umutla bakan biriydim. O zamanlar hep bir hayalim vardı, top ile oynamak. Bu yüzden Ankara’da okurken top oynamaya başladım ama bir süre sonra boyum o kadar çok uzadı ki artık futbol oynayamaz hale geldim. Ben de basketbol oynamaya karar verdim ve 21 yıl basketbol oynadım. Basketbol hayatım bitince ise TEGV ile tanıştım… TEGV ile birlikte bir organizasyon yapmaya karar verdik ve Türkiye’nin en uzun organizasyonu olan Basketbol Gönüllüleri Programını 2015 yılında hayata geçirdik. Buradaki amacımız çocuklarımıza yardımlaşmayı, paylaşmayı ve kendini topluluk içinde ifade etmeyi öğretmekti.Bu gün burada sporun farklı bir dalı olan bisiklet ile bağış toplayan Umuda Pedal ekibinin yardımıyla açılacak Tasarım ve Beceri Atölyesi için bir aradayız. Umuyorum ki bu atölyede çocuklarımız kendilerini geliştirecekler ve topluma faydalı bireyler haline gelecekler.” şeklinde konuştu.

Çeşitli rotalarda pedal çevirerek TEGV çocukları için topladıkları bağışlarla daha önce İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkı, Batman Öğrenim Birimi ve Mardin Savur Öğrenim Birimi’nde Tasarım ve Beceri Atölyeleri kurulmasına destek olan Umuda Pedal Ekibi’nden Kaptan İlhan Kesken: “Türkiyemizin geleceğine beyaz sayfalar açan bir kuruluş olan TEGV’in sayfalarını dolduracak olan TEGV’li çocuklardır. Bu yüzden Umuda Pedal olarak bu tür yarışlar sayesinde daha çok çocuğa ulaşmayı ve onların daha aydınlık geleceğe bakmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Doktor Erkan Koyuncu ise; “Bu gün günlerden 4 Kasım ve bizler Umuda Pedal olarak TEGV’in 4. Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin açılmasına vesile olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızın hayalinde ne varsa onları tasarlamalarına yardımcı olacak bu atölye, çocuklarımızı 21. yüzyılın öğrenme becerileri ile buluşturacak ve tüm bunlar, TEGV gönüllüleri sayesinde gerçekleşecek. İyi ki varsınız, sizler sayesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Tasarım ve Beceri Atölyesi açılışı için kurdele kesimi gerçekleşti ve tören katılımcıları çocukların Tasarım ve Beceri Atölyesi etkinliğini deneyimledi.

TEGV’de çocuklar, sosyal ve duygusal yeteneklerini geliştirirken, empati kurma ve takım çalışması becerilerini yükseltiyor, kendilerini ifade ederek özgüven kazanıyorlar. Farklı becerilere sahip olarak dünyaya gelen tüm çocuklara kendi potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetme fırsatı veren TEGV, Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’nde gerçekleştirilecek tüm etkinliklere ilköğretim çağındaki çocuklarımızı davet ediyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 9 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Umuda Pedal hakkında: Umuda Pedal ekibi bisiklete binmeyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen hekimler, sağlık sektörü çalışanları ve iş insanları tarafından oluşturulmuş bir gruptur. Bugüne kadar çeşitli STK’lar ile farklı çalışmalara imza atarak bağış ve bilinirlik çalışmalarına katkı sağlamaktadırlar. 1-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında Göteborg’dan Hamburg’a uzanan bir rotada bisikletle kat ettikleri 800 kilometre sayesinde TEGV Ferit Aysan Eğitim Parkı’nda ve TEGV Batman Merkez Öğrenim Birimi’nde dünyadaki en önemli yeni nesil öğrenme platformlarından Tasarım ve Beceri Atölyeleri kurulması için bağış topladılar. Umuda Pedal Ekibi, GBI (Global Biking Initiative), Europe 2019 kapsamında 30 Haziran – 6 Temmuz 2019 tarihleri arasında Milano’dan Münih’e pedal çevirerek Mardin TEGV’li çocuklar için bağış topladı. Mardin – Göbeklitepe etabıyla başlayan kampanyanın bu son etabında toplanan bağışlarla, TEGV Mardin Savur Öğrenim Birimi Abdulgani Aras Etkinlik Merkezi’nde Tasarım ve Beceri Atölyesi hayata geçirildi. Umuda Pedal Ekibi böylelikle TEGV için 4 Tasarım ve Beceri Atölyesinin kuruluşuna vesile olmuştur.

İlginizi Çekebilir

Kış Aylarında Bağışıklık Sisteminizi Güçlü Tutmak İçin Ne Yediğinize Dikkat Edin

Kış aylarında yağlı ve kalorili besinlerin tüketiminin artması ve fiziksel aktivitenin azalmasıyla birlikte kilomuz artabiliyor, bağışıklık sistemimiz de zayıflıyor. Bu sorunların üstesinden gelmenin yolunun beslenmeden geçtiğini söyleyen DoktorTakvimi.com uzmanlarından Diyetisyen Nursena Akkaya, “Dengeli beslenin. Haftada en az iki gün kuru baklagiller, günde en az iki su bardağı yoğurt, kefir gibi probiyotik besinler tüketin. Günde en az beş porsiyon meyve ve sebze yiyin” diyor.


Trend Micro, Hibrit Bulut Güvenlik Sektörü’Nde Pazar Payı Lideri

Trend Micro Hakkında:


Evlilik Fuarı 2020 Trendlerini Belirleyecek

EVLİLİK FUARI 2020 TRENDLERİNİ BELİRLEYECEK


Teksüt Sponsor Ve Takımdan Başarı Buluşması

Teksüt ve isim sponsoru olduğu Bandırma Basketbol takımı yemekte buluştu


Türk Çift Aya Uzanıyor

Eren ve Fatih Özmen çiftinin sahibi olduğu global havacılık şirketi Sierra Nevada Corporation (SNC), Artemis Ay görevini desteklemek üzere NASA tarafından seçildi ve "Shooting Star" adı verilen kargo modülünün test versiyonunu NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ne gönderdi.


Etiketler: TEGV, Tasarım, Beceri, Umuda, Pedal

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.