19 Aralık 2018 Çarşamba 09:32

GÜNDEM

1000 Başarılı Türk Gencine Uluslararası Ödül Bb

DÜNYANIN ÖNDE GELEN GENÇLİK BAŞARI PROGRAMI TÜRKİYE’DE 15’NCİ YILINI KUTLUYOR

1000 Başarılı Türk Gencine Uluslararası Ödül   Bb
1000 Başarılı Türk Gencine Uluslararası Ödül   Bb
1000 Başarılı Türk Gencine Uluslararası Ödül   Bb
1000 Başarılı Türk Gencine Uluslararası Ödül   Bb
1000 Başarılı Türk Gencine Uluslararası Ödül   Bb
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyada 130’dan fazla ülkede uygulanan ve ülkemizde Akfen Holding desteğiyle Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) temsilinde 15’nci yılını kutlayan ‘14-24 yaş aralığındaki gençlere yönelik kişisel gelişim programı Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı’nı 2018 yılında farklı kategorilerde tamamlayan 110 okuldaki tam 1000 Türk genci Ödül almaya hak kazandı.

Gençler düzenlenen törenlerle ödüllerini alırken, Ödül Programı’nı okullarında yürüten 30 okul müdürü ve katılımcılara gönüllü mentorluk yapan 110 Ödül Lideri’ne de teşekkür belgeleri verildi. TİKAV Yönetim Kurulu ve Ulusal Komite Başkanı Sultan Yılmaz, katılımın geçen yıla göre yüzde 35 arttığına dikkat çekerken, Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp de, “Hedef 20 milyon Türk gencine ulaşmak” ifadelerini kullandı.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ise, 15 yıl önce Ödül Programı’nı Türkiye’ye getirmek için çok ciddi çalışmalarda bulunduklarına dikkat çekerken, “400 Ödül Lideri fedakarca çalışmalarda bulundular ve bizi bu noktaya getirdiler. Bu programın başarılı olması için bundan sonraki yıllarda da aynı cesaretle çalışacağımızı taahhüt ediyorum” mesajını verdi.

Akfen Holding’in desteğiyle Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) temsilinde The Duke of Edinburgh’s International Award- Türkiye Ulusal Otoritesi tarafından yürütülen Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı kapsamında 2018 yılında 110 okuldan yaşları 14-24 arasında değişen 1000 Türk genci ödül almaya hak kazandı.

Gönüllü Hizmet, Fiziksel Gelişim, Beceri Geliştirme ile Macera ve Keşif bölümleriyle gençlerin bireysel gelişimine katkı yapan ve Türkiye’de kurumsal olarak uygulanışının 15’nci yılını kutlayan Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı’nda geçen yıla göre Ödül alan genç sayısı yüzde 35 artışla 1000’e ulaştı.

Türkiye, dünyada 8 milyondan fazla gencin katıldığı Ödül Programı’nda Avrupa, Orta Doğu ve Arap Ülkeleri bölgesinde İngiltere, İrlanda ve Ürdün’den sonra en fazla gencin katıldığı 4’ncü ülke olarak öne çıktı.

Ödül Programı’nı başarıyla tamamlayan gençler, 5-6-7 Aralık tarihlerinde hayata geçirilen üç farklı törenle ödüllerine kavuştular. Törenlerde, öğrencileri Ödül Programı’nda tamamen gönüllü olarak destekleyen 30 okul müdürü ile 110 Ödül Liderine de teşekkür belgeleri verildi.

“HEDEF 20 MİLYON

TÜRK GENCİNE ULAŞMAK”

14’ncü Ulusal Altın Ödül Töreni 5 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Birleşik Krallık Başkonsolosluğu ev sahipliğinde gerçekleşti. Altın Ödül Törenine Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Judith Slater, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Lorraine Fussey, TİKAV Yönetim Kurulu ve Ulusal Ödül Komitesi Başkanı Sultan Yılmaz, Akfen Holding ile TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp ve ödül alan katılımcıların okul müdürleri, ödül lideri ve veliler katıldı.

Programı tamamlayarak Ödül almaya hak kazanan bağımsız katılımcılar için Bronz ve Gümüş Ulusal Ödül Töreni 6 Aralık 2018 tarihinde Novotel İstanbul Bosphorus’da, 20’nci Gümüş Ulusal Ödül Töreni ise 7 Aralık 2018 tarihinde Maltepe Üniversitesi’nde yapıldı.

Törenlerde konuşan Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) Yönetim Kurulu ve Ulusal Komite Başkanı Sultan Yılmaz, geçen yıl 750 olan Ödül alan öğrenci sayısının 2018 yılında yüzde 35 artışla 1000’e ulaştığına dikkat çekti. Programa katılan öğrenci sayısının her yıl artış gösterdiğini belirten Sultan Yılmaz, "Onlar kendilerine emek verdiler. Tüm ödül alanlara hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ödül Programı’nın Türkiye’deki ilk yıllarında kendisinin de tüm kategorileri tamamlayarak Ödül almaya hak kazandığını ifade eden Akfen Holding ile TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp ise hedeflerinin ‘Türkiye’de 20 milyon gence ulaşmak’ olduğunu kaydetti. Özalp, yakın zaman önce faaliyete geçen Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı Mezunlar Grubu oluşumuyla programın Türkiye’deki kapsamının daha da genişleyeceğine dikkat çekti.

HAMDİ AKIN: “AYNI CESARETLE

ÇALIŞACAĞIMIZI TAAHHÜT EDİYORUM”

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ise bundan 15 yıl önce Ödül Programı’nı Türkiye’ye getirmek için çok ciddi çalışmalarda bulunduklarına dikkat çekerken, “O zaman Türkiye’de Ödül Programı’nın temsilciliğini Akfen Holding’in desteklediği TİKAV marifetiyle yürütmeye başladık. Bugün Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı 130 ülkede 8 milyondan fazla gence ulaştı. Biz de ülkemizde 15 yılda 15 bin genci Ödül Programı’yla buluşturduk. Bu konuda tüm profesyoneller ve 400 Ödül Lideri fedakarca çalışmalarda bulundular ve bu noktaya bizi getirdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu programın başarılı olması için bundan sonraki yıllarda da aynı güç, aynı cesaret ve aynı maddi fedakarlıkla çalışacağımızı taahhüt ediyorum” ifadelerini kullandı.

AVRUPA VE İNGİLTERE’DEKİ ÜNİVERSİTELERE

KABUL EDİLMEDE BAŞLICA KRİTER SAYILIYOR

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı, 130’dan fazla ülkede uygulanan dünyanın önde gelen gençlik başarı ödülü olarak biliniyor. Programa 14-24 yaş aralığındaki tüm gençler katılabiliyor. Katılım tamamen gönüllü olmakla birlikte Ödül Programı, gençlerin kişisel olarak kendilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine, özgüven ve öz disiplin kazanmalarına destek olmayı hedefliyor.

Gençlerin Ödül’ü almak için Gönüllü Hizmet, Fiziksel Gelişim ve Beceri Geliştirme bölümleri için haftada birer saat faaliyetlerde bulunmaları ve Macera ve Keşif Yolculuğuna katılmaları gerekiyor. Dünyada 8 milyon gence ulaşan projenin Avrupa ve İngiltere’deki üniversitelere kabul edilmede seçme kriteri olması dikkat çekiyor.

Türkiye’de 110’a yakın lise, üniversite, gençlik merkezi ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yürütülen program kapsamında, bugüne kadar 15 binden fazla gence ulaşıldı. Her yıl yaklaşık 3000 yeni katılımcının dahil olduğu programda, bugüne kadar 6 bin 500’den fazla katılımcı ödül almaya hak kazandı.

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı Hakkında:

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı, ilk defa 1956 yılında The Duke of Edinburgh’s International Award adıyla Birleşik Krallık’ta Edinburgh Dükü Prens Philip’in desteği ile başlamış; bugüne kadar dünyada 130’u aşkın ülkede 8 milyondan fazla, ülkemizde ise 15.000’i aşkın gence ulaşılmıştır. 14-24 yaş arası gençlerin katıldığı kişisel gelişim programı “Gençlik Ödül Derneği” olarak Türkiye’de 2003 yılında başlamış olup, 2013 yılında, İngiltere Uluslararası Ödül Vakfı (International Award Foundation) ile imzalanan Lisans Sözleşmesi ile “The Duke of Edinburgh’s International Award-Türkiye” (DoEIA-TR) adı altında TİKAV temsilinde uygulanmaya başlamıştır. TİKAV, Türkiye’de Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı’nı tanıtmaya, uygulamaya, denetlemeye ve sertifikalandırmaya yetkili kılınan tek kurumdur.

Çiğdem GÜLER

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı

Ulusal Koordinatörü

Nilüfer TAŞLICA

Akfen Holding

0538 394 95 26

İlginizi Çekebilir

Microsoft Ve Vedubox İş Birliğiyle Dijital Eğitimde Sınırlar Kalkıyor

Türkiye’nin %100 bulut teknolojine sahip tek entegre video konferans, e-eğitim/uzaktan eğitim, dijital eğitim ve ders yönetim sistemi Vedubox, Microsoft’un akıllı bulut platformu Azure ile geleneksel eğitimdeki maliyetli ve katı yapıyı ortadan kaldırıyor. Kullanıcıların yer ve zaman fark etmeksizin, dijital platformlarda eğitim almasına imkân tanıyan ve 16 dilde ara yüz sunan sistem, kurumsal firmalar başta olmak üzere, eğitim ve danışmanlık şirketlerine, özel okullara, üniversitelere ve birçok devlet kurumuna hizmet veriyor.


Down Sendromu Derneği Ve Hilton İstanbul Bomonti’Den Mutfakta Harikalar Yaratmak İsteyen Down Sendromlu Gençlere Rehber Niteliğinde Bir Kitap “Lezzet+1 Yemek Atölyesi”

Açıldığı 2014 yılından bu yana Down Sendromu Derneği ile ortaklaşa pek çok projeye imza atan Hilton İstanbul Bomonti ile kurulduğu 2009 yılından beri gerçekleştirdiği öncü projelerle engelli insanların topluma tam katılımını sağlayan ve uluslararası alanda ödüller kazanan işlere imza atan Down Sendromu Derneği, 2015 yılında hayata geçirdiği ve Down Sendromlu gençlerin katılımcı olduğu “Mutfak Atölyeleri” projesini kitaplaştırdı. Down sendromlu bireylerin kendi yemeklerini pişirmelerine yardımcı olması amacıyla hazırlanan “Lezzet+1 Yemek Atölyesi” kitabının lansmanı ise 21 Mart Perşembe günü Hilton İstanbul Bomonti’nin gözde mekanı Cloud 34’te gerçekleşti.


Uludağ Ekonomi Zirvesi’Nde Tarımın Ajandası Tartışıldı Basin Bulteni

Halavet Gıda’nın sponsorluğunda gerçekleşen “Tarımın Ajandası” oturumunda sürdürülebilir tarım için gereksinimler, genç kuşakların tarıma ilgisizliği ve tarımsal üretimin niteliği değerlendirildi.


Sıla Bu Akşam Kayseri'de

TÜRKİYE TURNESİNE DEVAM EDİYOR


Enerjisa Enerji’Nin Başarılı Halka Arzına Bir Ödül De Londra’Dan

Enerjisa Enerji, 2018’in Şubat ayında gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük özel sektör halka arzı ile uluslararası ödüle layık görüldü. Enerjisa Enerji, Global Capital tarafından Londra’da düzenlenen uluslararası finans piyasalarının en prestijli organizasyonlarından ‘Equity Capital Markets’ ödüllerinde Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yılın en başarılı sermaye piyasası işlemi ödülünün sahibi oldu. Ödülü, düzenlenen geceye katılan Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Üyesi ve Sabancı Holding CFO’su Barış Oran aldı.


Etiketler: Ödül, Programı, Türkiye, Edinburgh, Dükü
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel 8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi
8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.