26 Aralık 2018 Çarşamba 13:48

GÜNDEM

2,5 Milyon Kobi'nin Çoğunda E İhracat Potansiyeli Var

2020 yılına kadar sınır ötesi e-ticaretin dünya genelinde 900 milyar dolara ulaşacağının öngörüldüğünü belirten TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, “2019’da e-ihracata başlayan firma sayısında önemli bir artış bekliyoruz. Türkiye’de 2,5 milyondan fazla KOBİ bulunuyor. Bunların büyük bir kısmında e-ihracat yapma potansiyeli var. KOBİ’lerin bu potansiyelini değerlendirebilirsek, 2019’da ülke olarak ciddi bir ivme kazanırız” dedi.

2,5 Milyon Kobi'nin Çoğunda E İhracat Potansiyeli Var
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2019’da e-ticaret amacıyla kurulmuş siteler haricinde, çoğu KOBİ’nin de dijitalleşmesini beklediğini ifade eden Çiğdemli, “2018’de birçok firma kur dalgalanmalarını e-ihracat yaparak atlattı. E-ihracatın önemi 2018’de çok iyi kavrandı. Bu konunun 2019’un da gündem maddelerinden biri olacağını düşünüyorum. Biz bunun için gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. 7/24 destek hizmetleri ekibimizi büyüttük. E-ihracat söz konusu olduğunda 24 saat hizmet vermek şart” açıklamasında bulundu.

Ticimax’ın da 2019’da yurtdışına açılacağını ifade eden Çiğdemli, “İlk durağımız İngiltere. Londra’da ofis açmaya hazırlanıyoruz. Ardından diğer Avrupa ülkelerine de yatırım yapacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bmd Üyeleri Geleneksel İftarda Buluştu

Bilişim Medyası Derneği’nin (BMD) 10 yıldır düzenlediği geleneksel aile iftarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile STK başkanları ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


7. Giv Girişimcilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen 7. GİV Girişimcilik Ödül Töreni, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR, üniversite rektörleri, akademisyen, iş dünyasının önde gelen isimleri, STK temsilcileri ve girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti.


Geri Sayım Başladı Lgs’Ye Son Viraj

LGS’YE SON 7 GÜN, 7 ALTIN ÖNERİ


7 Yılda Akkuyu Nükleer Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi'nin Etkinliklerine Yaklaşık 100 Bin Kişi Katıldı

7 YILDA AKKUYU NÜKLEER MERSİN TOPLUM BİLGİLENDİRME MERKEZİ’NİN ETKİNLİKLERİNE YAKLAŞIK 100 BİN KİŞİ KATILDI


Lösev Et Dağıtımları İle Ailelerinin Yüzlerini Güldürüyor

LÖSEV BAYRAM ÖNCESİNDE LÖSEMİLİ AİLELERİN YÜZLERİNİ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR


Etiketler: 2019, ifade, eden, Çiğdemli, 2018

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.