12 Ekim 2019 Cumartesi 09:01

GÜNDEM

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”

IV. ULUSAL ANTROPOLOJİ KONGRESİ

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Antropoloji Derneği tarafından düzenlenen “2000’li Yıllarda Türkiye’de Antropoloji” başlıklı IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, 17-18-19 Ekim 2019 tarihlerinde, Teşvikiye’de yer alan İTÜ Maçka Kampüsü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

2000’li yıllar, c¸es¸itli krizlerin ve do¨nu¨s¸u¨m taleplerinin belirlediği teknolojik gelis¸meler dolayısıyla bilginin biçimlerinin bambas¸ka bir su¨rece evrildiği bir dönem olmasıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca neoliberal politikaların hakimiyeti üzerinden yeni ku¨ltu¨rel ve toplumsal o¨ru¨ntu¨lerin olus¸ması da bu dönemi nitelemektedir.

Bu dönem, sosyal bilimler ic¸in de gu¨ncel konu bas¸lıklarının yanı sıra disiplinin kendi sorunlarını tartıs¸tıgˆı bir do¨nem olmus¸tur. Bu bağlamda kongrede, günümüz sosyal antropolojisinin gündemi ve çalışma alanları kadar diğer sosyal bilim disiplinlerinin de meselelerine yer verilecektir. Yeni yönelimler, yeni boyutlar, toplumsal sorun alanlarının değişen özellikleri, göç, toplumsal cinsiyet, sağlık, ekonomi, yemek kültürü gibi konulara odaklanılacak olan IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, antropolojinin ve sosyal bilimlerin 2000’li yıllardaki durumu, meselelerinin ele alınacagˆı, ilgi duyan herkese açık bir platform olarak izleyicilerini beklemektedir.

İlginizi Çekebilir

Çocuklarda Sosyal Medya Kullanım Yaşı Ne Olmalı

Çocuklarda sosyal medya kullanım yaşı ne olmalı?


Korona Sonrası ‘Maceraseverler’ Artacak

Korona sonrası ‘maceraseverler’ artacak


Başkan İmamoğlu, 2,5 Yıldır Durmuş Metro Hattında İncelemelerde Bulundu

BAŞKAN İMAMOĞLU, 2,5 YILDIR DURMUŞ METRO HATTINDA İNCELEMELERDE BULUNDU


İbb’Den Parklara Sosyal Mesafe Halkaları

İBB, Koronavirüs ile mücadelenin normalleşme evresinde, parkları ziyaret eden herkesin sosyal mesafe kurallarını anımsaması ve koruması için sosyal mesafe halkaları çizdi.


Ünlüler “Pepsi İle Evlere Şenlik” Konseriyle Binlerce İnsana Keyifli Anlar Yaşattı, Ceylan Ertem, Fatma Turgut, Mehmet Erdem, Sertab Erener Sıla, Beyaz

Ünlüler “Pepsi ile Evlere Şenlik” konseriyle


Etiketler: Antropoloji, sosyal, 2000, toplumsal, Ulusal

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.