12 Ekim 2019 Cumartesi 09:01

GÜNDEM

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”

IV. ULUSAL ANTROPOLOJİ KONGRESİ

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Antropoloji Derneği tarafından düzenlenen “2000’li Yıllarda Türkiye’de Antropoloji” başlıklı IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, 17-18-19 Ekim 2019 tarihlerinde, Teşvikiye’de yer alan İTÜ Maçka Kampüsü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

2000’li yıllar, c¸es¸itli krizlerin ve do¨nu¨s¸u¨m taleplerinin belirlediği teknolojik gelis¸meler dolayısıyla bilginin biçimlerinin bambas¸ka bir su¨rece evrildiği bir dönem olmasıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca neoliberal politikaların hakimiyeti üzerinden yeni ku¨ltu¨rel ve toplumsal o¨ru¨ntu¨lerin olus¸ması da bu dönemi nitelemektedir.

Bu dönem, sosyal bilimler ic¸in de gu¨ncel konu bas¸lıklarının yanı sıra disiplinin kendi sorunlarını tartıs¸tıgˆı bir do¨nem olmus¸tur. Bu bağlamda kongrede, günümüz sosyal antropolojisinin gündemi ve çalışma alanları kadar diğer sosyal bilim disiplinlerinin de meselelerine yer verilecektir. Yeni yönelimler, yeni boyutlar, toplumsal sorun alanlarının değişen özellikleri, göç, toplumsal cinsiyet, sağlık, ekonomi, yemek kültürü gibi konulara odaklanılacak olan IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, antropolojinin ve sosyal bilimlerin 2000’li yıllardaki durumu, meselelerinin ele alınacagˆı, ilgi duyan herkese açık bir platform olarak izleyicilerini beklemektedir.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’Un Tarihi Mekanlardaki Otopark Sorunu Sao Paulo Mimarlık Bienali’Ne Taşındı

‘KPM kerem piker mimarlık’ tarafından İstanbul’un tarihi mekanlardaki otopark sorununu ele alan IPL (Informal Parking Lots of İstanbul) isimli araştırma projesi dünyanın en saygın mimarlık bienallerinden Sao Paulo Mimarlık Bienali’nde sergileniyor. İstanbul’da otoparkların mimari bir tasarım problemi olduğunu vurgulayan KPM Mimarlık’ın kurucusu Kerem Piker, “ Breziya’da sergilediğimiz IPL projesiyle mimarlık dünyasına “İstanbul size o kadar da uzak değil” mesajını veriyoruz” dedi.


Ayd Değerlendirme

AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş: “Hem perakendecilerimizin hem de tüketicilerimizin üzerinden yük alındı”


Prontoplus’Tan Yeni Ürün Plusprivate

Sevdiklerinizle doya doya gezin diye…


“8. Avrupa Şampiyonluğu Yolda”

“8. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU YOLDA”


"Aşk Mı Meşk Mi" Bu Kez 'Loop' Versiyonuyla

Yaptığı loop cover çalışmaları oldukça ilgi çeken sanatçı, bu kez kendi şarkısının loop versiyonunu hazırladı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek loop sistemi ile tek başına sahne alabilen Can Oflaz, yaptığı yeniden yorumlarla da dikkat çekiyor.


Etiketler: Antropoloji, sosyal, 2000, toplumsal, Ulusal

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.