11 Ocak 2017 Çarşamba 17:08

TATİL GEZİ

2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler

Bir e-ticaret sitesi "2017'de görmeniz gereken 5 şehir"i açıkladı. Bu şehirler arasında Ohri, Budapeşte, Toronto, Amasya ve Havana var.

2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler
2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler
2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye'nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com, 2017 yılının en çok ziyaret edilmesi istenen şehirlerini açıkladı. İşte son yıllarda yıldızı parlayan şehirler...

Ohri (Makedonya)


Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle son yıllarda adından çok söz ettiren bir yer Ohri ya da diğer adıyla Ohrid. Makedonya-Arnavutluk sınırında yer alan bu kentin oldukça eski bir tarihi var. Hem önemli Ortodoks dini yapıları hem de Osmanlı eserlerini bir arada görmek mümkün. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmış Ohri'ye gitmek için başkent Üsküp'e uçup oradan karayoluyla geçebilirsiniz. Makedonya'nın Türk vatandaşlarından vize istemediğini de hatırlatalım. Üsküp için uygun fiyatlı uçak bileti bulmak da mümkün.

Budapeşte

Tuna nehri kenarına kurulmuş en popüler şehirlerden birisi de Budapeşte. Çok güzel tarihi eserlere sahip bu kent, diğer popüler Avrupa şehirlerine göre biraz daha ucuz. Hem gençler hem de sanatseverler için de güzel alternatifler sunan bu kenti görmek için Schengen vizeniz olması gerekiyor.

Toronto (Kanada)

Kanada son yıllarda Türklerin ilgi gösterdiği ülkelerin başında geliyor. Toronto'da Kanada'nın en büyük kenti ve ticaret merkezi. Bu şehri küçük New York olarak adlandıranlar da var. ABD sınırına yakın Toronto'da gezilecek çok sayıda doğal güzellikler de bulunuyor. En ünlüsü Niagara şelaleri. Toronto aynı zamanda eğitim almak ya da iş bulmak için de cazip bir kent. Kozmopolit bir şehir olmasına rağmen güvenli bir kent olduğunu da hatırlatalım.

Amasya (Türkiye)

Şehzadeler şehri Amasya, aynı zamanda ülkemizin en şirin kentlerinden de biri. Yeşilırmak nehri kenarına kurulmuş bu kentte İstanbul boğazındaki gibi yalılar bulunuyor. Geleneksel Amasya evlerini, kalesini, müzesini gezebilirsiniz. Kalenin gece ışıklandırması da çok güzel olduğu için bir gece konaklamanızı öneririz. Bizans'a kadar uzanan oldukça eski bir tarihe sahip kentteki tarihi yapılar, ortadan geçen nehir ve arkasındaki dağlar görülmesi gereken bir atmosfer oluşturuyor.

Havana (Küba)

Küba'nın başkenti Havana da 2017'de görmeniz gereken kentlerin başında geliyor. Çünkü şehir 1950'lerden bu yana değişime uğramamış...

İlginizi Çekebilir

Yazar Buket Uzuner Esir Yunuslar İçin 70 Binden Fazla İmzayla Bodrum Belediye Başkanı'na Gidiyor!

Ticaret Sicil No: 521008


Aksa Jeneratör Dünya Çapında 168 Ülkeye Ulaştı

Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa, dünyanın her yerinde her an kesintisiz enerji desteği sunmaya devam ediyor. Son olarak Okyanusya’da Vanuatu Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen bir enerji santrali projesine enerji desteği sağlayan Aksa Jeneratör, satış ağındaki ülke sayısını 168’e çıkardı.


Bodrum Müzik Festivali’Nde Dünya Tangolarıyla Muhteşem Bir Gece

15. BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’NDE ÜÇÜNCÜ GÜN


Bu Sene Bayramlıklar İnternetten Alındı

Kurban Bayramı’nı tatil fırsatı olarak değerlendirenlerin online alışveriş istatistikleri, iyzico tarafından açıklandı. 32 binden fazla e-ticaret sitesinin ödeme altyapısını sağlayam iyzico’nun verilerine göre bayram tatili döneminde her üç alışverişten ikisini kadınlar gerçekleştirdi. Kadınların en çok alışveriş yaptığı sektör ise giyim, ayakkabı ve aksesuar oldu.


Uğur Yücel Bu Kez Datça’Da Güldürdü

UĞUR YÜCEL BU KEZ DATÇA’DA GÜLDÜRDÜ


Etiketler: için, tarihi, Toronto, 2017, yıllarda

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.