11 Ocak 2017 Çarşamba 17:08

TATİL GEZİ

2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler

Bir e-ticaret sitesi "2017'de görmeniz gereken 5 şehir"i açıkladı. Bu şehirler arasında Ohri, Budapeşte, Toronto, Amasya ve Havana var.

2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler
2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler
2017 Yılında Görmeniz Gereken Şehirler
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye'nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com, 2017 yılının en çok ziyaret edilmesi istenen şehirlerini açıkladı. İşte son yıllarda yıldızı parlayan şehirler...

Ohri (Makedonya)


Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle son yıllarda adından çok söz ettiren bir yer Ohri ya da diğer adıyla Ohrid. Makedonya-Arnavutluk sınırında yer alan bu kentin oldukça eski bir tarihi var. Hem önemli Ortodoks dini yapıları hem de Osmanlı eserlerini bir arada görmek mümkün. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmış Ohri'ye gitmek için başkent Üsküp'e uçup oradan karayoluyla geçebilirsiniz. Makedonya'nın Türk vatandaşlarından vize istemediğini de hatırlatalım. Üsküp için uygun fiyatlı uçak bileti bulmak da mümkün.

Budapeşte

Tuna nehri kenarına kurulmuş en popüler şehirlerden birisi de Budapeşte. Çok güzel tarihi eserlere sahip bu kent, diğer popüler Avrupa şehirlerine göre biraz daha ucuz. Hem gençler hem de sanatseverler için de güzel alternatifler sunan bu kenti görmek için Schengen vizeniz olması gerekiyor.

Toronto (Kanada)

Kanada son yıllarda Türklerin ilgi gösterdiği ülkelerin başında geliyor. Toronto'da Kanada'nın en büyük kenti ve ticaret merkezi. Bu şehri küçük New York olarak adlandıranlar da var. ABD sınırına yakın Toronto'da gezilecek çok sayıda doğal güzellikler de bulunuyor. En ünlüsü Niagara şelaleri. Toronto aynı zamanda eğitim almak ya da iş bulmak için de cazip bir kent. Kozmopolit bir şehir olmasına rağmen güvenli bir kent olduğunu da hatırlatalım.

Amasya (Türkiye)

Şehzadeler şehri Amasya, aynı zamanda ülkemizin en şirin kentlerinden de biri. Yeşilırmak nehri kenarına kurulmuş bu kentte İstanbul boğazındaki gibi yalılar bulunuyor. Geleneksel Amasya evlerini, kalesini, müzesini gezebilirsiniz. Kalenin gece ışıklandırması da çok güzel olduğu için bir gece konaklamanızı öneririz. Bizans'a kadar uzanan oldukça eski bir tarihe sahip kentteki tarihi yapılar, ortadan geçen nehir ve arkasındaki dağlar görülmesi gereken bir atmosfer oluşturuyor.

Havana (Küba)

Küba'nın başkenti Havana da 2017'de görmeniz gereken kentlerin başında geliyor. Çünkü şehir 1950'lerden bu yana değişime uğramamış...

İlginizi Çekebilir

Godıva’Dan Bayrama Özel Renkli Bir Koleksiyon

Godiva’nın 2019 Ramazan Bayramı Koleksiyonu, şık sunumu ve özel çikolatalarıyla bayram ziyaretlerine lezzet katacak


Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu Örav Sohbetleri'nde Anlatıyor Teknolojik Gelişmeler Ve Hayatımız

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV), her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği “ÖRAV Sohbetleri”nin Mayıs ayı konuğu Hayri Kozanoğlu olacak. Altınbaş Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Prof. Dr. Kozanoğlu, çıkardığı son kitabı “50 Soruda Teknolojik Gelişmeler ve Hayatımız” ekseninde, teknolojinin günlük hayat ve eğitim üzerindeki etkilerini anlatacak. Etkinlik, 29 Mayıs Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da gerçekleştirilecek.


Şehirler Akıllı Ve Akılcı Düzenlenmeli

ŞEHİRLER “AKILLI” VE “AKILCI” DÜZENLENMELİ


“Yandex Haritalar Apı Teknolojileri” İle Kurumlar Artık Yandex’İn Harita Alt Yapısından Yararlanabilecek

Yandex, harita servislerini kurumlara açıyor


Çam Balında 100 Milyon Dolar İhracat Hedefi

Vitamin ve mineraller açısından çok zengin olan ve Türkiye’nin üretiminde dünya lideri olduğu çam balının daha fazla ihraç edilebilmesi için üretiminin desteklenmesi talep edildi.


Etiketler: için, tarihi, Toronto, 2017, yıllarda

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.