28 Aralık 2017 Perşembe 00:47

HAYAT

2018'in önemli 7 trendi

2018'in önemli 7 trendi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
İnsanların günlük yaşamları e-postalar, kısa mesajlar, sosyal medya, artan sayıda iş ve kişisel sorumluluklar ile tüketiliyor. Verimliliği ve üretkenliği olumsuz etkileyen bu durum, 2017’de de şirketler ve çalışanları için performansı etkileyen önemli faktörler arasında yer aldı. Çalışanların fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal, sosyal, finansal, kariyer ve çevresel alanlarda bir bütün olarak dengede yaşaması gerektiğini söyleyen SiZe Bütünsel Yaklaşım Kurucu Ortağı Sibel Yücesan, 2018’de şirketlerin ajandasında yer alacak en önemli 7 kurumsal wellness trendini açıkladı.Belirsizlik, karmaşıklık, muğlaklık ve süreklilik arz eden değişim dünyasında hepimizin yüksek seviyeli stres altında olduğu bir sır değil. “İş dünyasının ajandasını yüksek gerilim hattında tutan bu yeni dünya gerçeklikleri, çalışandan beklentileri de farklılaştırıyor.” ifadelerinde bulunan SiZe Bütünsel Yaklaşım Kurucu Ortağı Sibel Yücesan, “Daha hızlı, daha üretken, daha yaratıcı ve yüksek performans seviyelerinde olmanın yanı sıra bunu sürdürmek zorunda hissetmek çalışan için stres yaratan faktörlerin arasında yer alıyor.” diyor.2018’de Çalışanlar Stresi Wellness ile Yenecek
Çalışanlar üzerinde stresi oluşturan ana kaynaklar; kişi bazlı faktörler (çalışma arkadaşlarımızın tarzları, iletişimi ve ilişkilerimiz), artan iş yükü, sürekli iş ile bağlantıda olma zorunluluğu (evde ve sosyal yaşamda bu bağlantının sürmesi), işi kaybetme korkusu ve fiziksel ve zihinsel yorgunluk (geç saatlere kadar çalışma, uyku düzensizliği, trafikte geçirilen saatler) şeklinde sıralanabilir.
Yücesan’a göre çalışanlara destek olmak konusunda işverenlerin heveslerinin arttığı gözlemleniyor ve işverenler kurum içi çalışmalara giderek daha çok ilgi gösteriyor. SiZe Bütünsel Yaklaşım, 2018 için ufukta beliren en önemli 7 kurumsal wellness trendini şöyle sıralıyor:
Bütünsel bakış açısı: Sadece fiziksel zindeliğe odaklanmak değil, çalışanların ruhsal, duygusal ve zihinsel iyi olma hallerini desteklemek, farkındalık yaratan eğitimler ve işe yarayan pratik çözümleri onlarla buluşturmak.
Reaktif olmaktan proaktif olmaya geçiş: Çalışanların sağlığı bozulunca çözüm üretmek yerine sağlıklarını koruyacak ve geliştirecek aktiviteler yapmak. Bunlar özellikle stresi yönetmek, zorluklarla başa çıkmak, çalışanların kendi öz kaynaklarının farkına varmaları ve bunları harekete geçirmeleri ile ilgili çalışmalar.
Teknolojiden yararlanmak: Çalışanları çeşitli mobil uygulamalar ile zindelik konularındaki programları izlemeye teşvik etmek.
Kişiselleştirilmiş programlar sunmak: Her çalışanın özgün olduğunu kabul etmek, cinsiyet, yaş, mevcut sağlık durumu gibi faktörleri göz önünde bulundurarak kişiye özel programlara erişim sağlamak.
Esnek çalışma koşulları oluşturmak: Büyük şehirlerde evden işe gidişlerin yarattığı zaman kaybı ve stresi yönetmek, çalışanın evdeki sorumluluklarına destek vermek, farklı ortamlarda çalışmanın katma değerlerinden yararlanmak adına esnek çalışma modellerini uygulamak.
Sağlıklı ortamlar yaratmak: Çalışan sağlığına olumlu etki edecek fiziksel şartları sağlamak, plazalar ve iş merkezlerini sağlıklı hale getirmek, iyi besinlere erişimi artırmak, ısı ve ışık düzenlemeleri yapmak, sosyal paylaşımları ve ilişkileri destekleyecek buluşma noktaları ve fırsatları tasarlamak.
Zihinsel zindelik konusuna önem vermek: Zaman zaman çalışanların molalar alabilecekleri alanlar yaratmak, molalara izin vermek, mindfulness pratiklerini öğretmek ve yaymak, iyi ve kaliteli uyku konusunu öne çıkarmak.SiZe Bütünsel Yaklaşım Hakkında:

Bütünsel yaklaşım bakış açısı ile yaklaşan ve bu doğrultuda kişileri ve kurumları desteklemek için çeşitli çalışmalar yürüten SiZe Bütünsel Yaklaşım, 2014 yılında Sibel Yücesan ve Zeynep Balcı’nın hayallerinin bir amaca dönüşmesiyle yolculuğuna başlamıştır. Bu yolculukta 2015 yılından beri, hem bireylere hem de kurumlara hayata bütünsel bir yaklaşım felsefesiyle çok çeşitli çalışmalar sunmaya devam etmektedir. SiZe çatısı altında güçlü bir ekiple bütünsel zindeliği destekleyen danışmanlık hizmeti ve programları sunulmaktadır. Tüm programlar yüksek nitelikli ve sertifikalı uzmanlar tarafından yürütülmektedir. SiZe, merkezi Londra’da olan Mindfulness at Work şirketinin lisanslı temsilcisidir.Bütünsel yaklaşım, kişinin fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal, sosyal, finansal ve çevresel alanlarda farkında ve bir bütün olarak dengede yaşamasını ifade etmektedir. Wellbeing (esenlik) sadece iyi bir kariyere sahip olmak, iyi bir insan olmak ya da iyi görünmek değil bunların mükemmel dengesidir.

İlginizi Çekebilir

Kişisel Verileri Koruma Yasaları Ağırlaşıyor

Kullanıcı verisini koruyamayan kurumları


Emel Yıldırım'ın Mucize Parfümünün Çekimleri Lazzoni Hotel'de Gerçekleşti... 22 Ağustos İtibariyle Satışta!

Muejaza By Emel Yıldırım parfümleri 22 Ağustos itibariyle satışta!


Cacharel Sakin Yaz Renklerinin Huzurlu Dinamizmi

Giyinme sanatına verdiği önemle renk ve desen dünyalarını harmonik uyumla birleştiren bir koleksiyon sunan Cacharel, sakin renklerle tasarladığı ürünleri ile stilde huzurlu bir dinamizm yaratıyor.


Türkiye'de Her Üç Kişiden Biri Pre Diyabet

Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Aydın, şeker (diyabet) hastalığının başlangıcı kabul edilen pre-diyabetin (gizli şeker) önlenebilir olduğunu söyleyerek, "Türkiye'de, her 3 kişiden 1'i pre-diyabet hastası. Görülme sıklığı yüzde 36'dır. Pre-diyabetin uzun dönemde diyabete yol açtığını düşünürsek ne denli önemli bir hastalık olduğu ve mutlaka önlem alınması gerektiği ortada" dedi.


Philips Powerpro City Boyundan Büyük İşlerin Uzmanı

Kompakt tasarımı ile dar alanlarda saklama kolaylığı sağlayan Philips’in torbasız elektrikli süpürgesi PowerPro City süpürme sırasında sağladığı manevra kabiliyeti ile konfor sınırlarını zorlarken, hızlı ve pratik yapısıyla aynı anda birçok işi başarmanın mutluluğunu yaşatıyor.


Etiketler: Bütünsel, SiZe, sosyal, fiziksel, Yaklaşım

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.