16 Mayıs 2019 Perşembe 11:55

GÜNDEM

2019'Un İlk Halka Arzı Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı

BORSA İSTANBUL’DA GONG BU KEZ

2019'Un İlk Halka Arzı  Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı
2019'Un İlk Halka Arzı  Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı
2019'Un İlk Halka Arzı  Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KAFEİN TEKNOLOJİ İŞTİRAKİ

SMARTIKS YAZILIM A.Ş İÇİN ÇALDI

Borsa İstanbul’da gong, yüksek teknoloji bileşenleri kullanarak 13 yıldır ürettiği yazılımlarla ülkemizde ve 12 farklı ülkeye etkin iş çözümleri üreten, Kafein Teknoloji iştiraklerindenSmartiks Yazılım A.Ş. için çaldı.

9 Mayıs tarihinde ilk taleple hisseleri kapışılan Smartiks’in gong töreni, Smartiks Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serkan Karahanoglu, Yönetim Kurulu Üyeleri Utkan Şanda ve Tevfik Başkaya, Muhasebe ve İdari İşler Müdürü Süer Civelek, Verusa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal, Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Dr. Korkmaz Enes Ergun, Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ali Ömürbek katılımıyla Borsa İstanbul’da gerçekleşti.

Kurumlara uzman kadrosu ile yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek amacı ile 2006 yılında kurulan Smartiks,"SMART.E" kodu ile Borsa Anapazar'ında A grubunda sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başladı. İşlem görecek payların nominal tutarı 12.450.000 TL olarak açıklanırken, lot başı baz fiyatı ise 2.42 TL olarak belirlendi.

2019’un ilk halka arzında 9 Mayıs tarihinde ilk taleple Smartiks Yazılım’ın satışa sunulan 12 milyon 450 bin adet hissesine 32 milyon talep gelerek hisseleri kapışıldı.

Smartiks Hakkında

Serkan Karahanoglu, Utkan Şanda ve Nurettin Şendoğanın öncülüğünde 2006 yılında müşterilerine katma değerli yazılım ve danışmanlık hizmetleri sunmaya başlayan Smartiks, uluslararası iş birlikleri ile köklü yazılım geleneklerini modern bir anlayışla günümüz teknoloji ve hızlı üretim ihtiyaçlarına göre şekillendiriyor. Smartiks, Müşteri ilişkileri yönetim sistemleri, iş zekası, büyük veri, nesnelerin interneti, makine öğenmesi, e-ticaret uygulamaları ve mobil uygulamalar konularında, bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attı.

Türk Hava Yolları, Aygaz, Opet, Akbank, Allianz, BKM, ERGO, Yapı Kredi, Türkiye Finans, Amerikan Hastanesi, Sabancı Üniversitesi, Hedef Filo, Pepsico, Banvit, Pfizer, Bayer, Abdi İbrahim, Eczacıbaşı, Borusan Holding, Unilever, Rönesans Holding, Toyota, Arçelik, Migros, Carefour SA, Vodafone, Turkcell gibi pek çok ulusal ve global markaya hizmet veren şirket, 4’ü TÜBİTAK destekli AR-GE Projesi olmak üzere 23 AR-GE projesi geliştirdi ve bugüne kadar ürün geliştirme AR-GE çalışmalarına çoğunluğu özsermayesinden olmak üzere 28.5 Milyon TL ayırdı.

Dubai ve San Francisco şubeleri ile yurt dışında da faaliyetlerine devam eden Smartiks, 2011-2014 yılları arasında dört kez üst üste en hızlı büyüyen ilk 50 teknoloji firması arasında yer aldı.

100’ün üzerinde nitelikli personel ve mühendisleri ileMicrosoft ve Oracle gibi önde gelen global yazılım devleri ile Gold Partner ve onlarca ödül alan Smartiks, 2018 yılının Mayıs ayında KafeinTeknoloji iştirakleri arasına katıldı.

Kafein Teknoloji Hakkında

Kafein Teknoloji, 2005 yılında yazılım çözümleri geliştirmek amacı ile kuruldu. Müşteri memnuniyetini her zaman odağında tutan Kafein Teknoloji; telekom “BSS “Business Support System“ alanında olmak üzere, uygulama geliştirme, test / test otomasyon hizmetleri, proje yönetimi, anahtar teslim yazılım çözümleri, danışmanlık, yönetilen hizmetler (managed services), dış kaynak kullanımı hizmetlerinin yanı sıra veri analizi, veri madenciliği ve veri arşivleme hizmetleri de sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük telekom firmaları, sigorta şirketleri, bankaları, uluslararası perakende ve üretim firmaları hizmet sunduğu kuruluşlar arasında yer almaktadır.

2015 yılında Verusa Holding iştiraki Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ile stratejik ortaklık yapan Kafein Teknoloji, 2017 yılının Haziran ayında Intranet Yazılım A.Ş.’nin kurucu ortağı olmuş, 2018 yılının Mayıs ayında Smartiks Yazılım A.Ş.’ye yatırım yapmış ve yine aynı yılın Aralık ayında KTEC Yazılım Teknolojileri A.Ş.’ye kurucu ortak olmuştur. Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. hisseleri 2018 yılı Mayıs ayında halka arz edilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Sarp Intermodal Gaziantep'e Yatırım Yaptı

İntermodal taşımacılığın lider şirketlerinden Sarp Intermodal, yurt içi yatırımlarına da devam ediyor. Gaziantep’te ofis açan şirket, bu bölgedeki ihracatçıları Mersin Limanı’ndan Avrupa ve Kuzey Afrika’ya intermodal ile taşıyacak.


Netflıx’İn Heyecanla Beklenen Yeni Orijinal Dizisi The Wıtcher’In Tanıtım Fragmanı San Diego Comic Con’Da Paylaşıldı!

THE WITCHER DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ!


Elektronik Sertifika Sayısı 4 Milyonu Geçti

E-imza yüzde 5,8 arttı


Dondurmada Klasik Lezzetler Seviyoruz, Bir Seferde 3 Top Yiyoruz!

Kahve Dünyası, Türkiye’nin yedi bölgesinde dondurma araştırması yaptı


Denizlerden Çıkarılan Milyonlarca Ton Plastik Pc’Lerde Kullanılıyor

Dell Technologies Hakkında


Etiketler: Smartiks, Kafein, Yazılım, yazılım, Borsa

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.