16 Mayıs 2019 Perşembe 11:55

GÜNDEM

2019'Un İlk Halka Arzı Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı

BORSA İSTANBUL’DA GONG BU KEZ

2019'Un İlk Halka Arzı  Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı
2019'Un İlk Halka Arzı  Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı
2019'Un İlk Halka Arzı  Gong Bu Kez Smartıks Yazılım A.Ş İçin Çaldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KAFEİN TEKNOLOJİ İŞTİRAKİ

SMARTIKS YAZILIM A.Ş İÇİN ÇALDI

Borsa İstanbul’da gong, yüksek teknoloji bileşenleri kullanarak 13 yıldır ürettiği yazılımlarla ülkemizde ve 12 farklı ülkeye etkin iş çözümleri üreten, Kafein Teknoloji iştiraklerindenSmartiks Yazılım A.Ş. için çaldı.

9 Mayıs tarihinde ilk taleple hisseleri kapışılan Smartiks’in gong töreni, Smartiks Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serkan Karahanoglu, Yönetim Kurulu Üyeleri Utkan Şanda ve Tevfik Başkaya, Muhasebe ve İdari İşler Müdürü Süer Civelek, Verusa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal, Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Dr. Korkmaz Enes Ergun, Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ali Ömürbek katılımıyla Borsa İstanbul’da gerçekleşti.

Kurumlara uzman kadrosu ile yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek amacı ile 2006 yılında kurulan Smartiks,"SMART.E" kodu ile Borsa Anapazar'ında A grubunda sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başladı. İşlem görecek payların nominal tutarı 12.450.000 TL olarak açıklanırken, lot başı baz fiyatı ise 2.42 TL olarak belirlendi.

2019’un ilk halka arzında 9 Mayıs tarihinde ilk taleple Smartiks Yazılım’ın satışa sunulan 12 milyon 450 bin adet hissesine 32 milyon talep gelerek hisseleri kapışıldı.

Smartiks Hakkında

Serkan Karahanoglu, Utkan Şanda ve Nurettin Şendoğanın öncülüğünde 2006 yılında müşterilerine katma değerli yazılım ve danışmanlık hizmetleri sunmaya başlayan Smartiks, uluslararası iş birlikleri ile köklü yazılım geleneklerini modern bir anlayışla günümüz teknoloji ve hızlı üretim ihtiyaçlarına göre şekillendiriyor. Smartiks, Müşteri ilişkileri yönetim sistemleri, iş zekası, büyük veri, nesnelerin interneti, makine öğenmesi, e-ticaret uygulamaları ve mobil uygulamalar konularında, bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attı.

Türk Hava Yolları, Aygaz, Opet, Akbank, Allianz, BKM, ERGO, Yapı Kredi, Türkiye Finans, Amerikan Hastanesi, Sabancı Üniversitesi, Hedef Filo, Pepsico, Banvit, Pfizer, Bayer, Abdi İbrahim, Eczacıbaşı, Borusan Holding, Unilever, Rönesans Holding, Toyota, Arçelik, Migros, Carefour SA, Vodafone, Turkcell gibi pek çok ulusal ve global markaya hizmet veren şirket, 4’ü TÜBİTAK destekli AR-GE Projesi olmak üzere 23 AR-GE projesi geliştirdi ve bugüne kadar ürün geliştirme AR-GE çalışmalarına çoğunluğu özsermayesinden olmak üzere 28.5 Milyon TL ayırdı.

Dubai ve San Francisco şubeleri ile yurt dışında da faaliyetlerine devam eden Smartiks, 2011-2014 yılları arasında dört kez üst üste en hızlı büyüyen ilk 50 teknoloji firması arasında yer aldı.

100’ün üzerinde nitelikli personel ve mühendisleri ileMicrosoft ve Oracle gibi önde gelen global yazılım devleri ile Gold Partner ve onlarca ödül alan Smartiks, 2018 yılının Mayıs ayında KafeinTeknoloji iştirakleri arasına katıldı.

Kafein Teknoloji Hakkında

Kafein Teknoloji, 2005 yılında yazılım çözümleri geliştirmek amacı ile kuruldu. Müşteri memnuniyetini her zaman odağında tutan Kafein Teknoloji; telekom “BSS “Business Support System“ alanında olmak üzere, uygulama geliştirme, test / test otomasyon hizmetleri, proje yönetimi, anahtar teslim yazılım çözümleri, danışmanlık, yönetilen hizmetler (managed services), dış kaynak kullanımı hizmetlerinin yanı sıra veri analizi, veri madenciliği ve veri arşivleme hizmetleri de sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük telekom firmaları, sigorta şirketleri, bankaları, uluslararası perakende ve üretim firmaları hizmet sunduğu kuruluşlar arasında yer almaktadır.

2015 yılında Verusa Holding iştiraki Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ile stratejik ortaklık yapan Kafein Teknoloji, 2017 yılının Haziran ayında Intranet Yazılım A.Ş.’nin kurucu ortağı olmuş, 2018 yılının Mayıs ayında Smartiks Yazılım A.Ş.’ye yatırım yapmış ve yine aynı yılın Aralık ayında KTEC Yazılım Teknolojileri A.Ş.’ye kurucu ortak olmuştur. Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. hisseleri 2018 yılı Mayıs ayında halka arz edilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Samsun, İmamoğlu'nu Bağrına Bastı!

Samsun, İmamoğlu'na İstanbul oldu!


Evinizi Ucuza Mal Edin

Ev sahibi olmak isteyenlere sunulan faizsiz ve peşinatsız finansal çözümler son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Her geçen gün büyüyerek, müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti, hayata geçirdiği yenilikleri, kendi sektörüne kazandırdıkları, kalite standartları gibi alanlarda aldığı uluslararası ödüllerle de adından söz ettiren Birevim, geliştirdiği özgün finansal model ile rakiplerinden ayrışarak tüketiciye sağladığı olanaklarla fark yaratıyor.


İhracatçılar Samsun’Da

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “Cumhuriyet’in kuruluşu ile özdeşleşmiş olan ihracata dayalı kalkınma hamlesinin bugün vücut bulduğu ihracatçı birliklerimizin başkanları ve TİM olarak Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100’üncü yılında bu coşkuyu ticaret diplomasisinin saha neferleri olarak yaşamaktan ve paylaşmaktan büyük kıvanç duyuyoruz” dedi.


Tezmaksan’Dan Endüstri 4.0 Çizgisinde Yatırımlar

ÜRETİM SEKTÖRÜNÜ AR-GE VE İNOVASYONLA TANIŞTIRDI


İstmarina Avm’De Rafet El Roman Rüzgarı Esti!

Kartal sahilde denize nazır konumda, açık alan ferahlığı ile kapalı alan konforunu bir arada sunan yeni nesil alışveriş merkezi İstMarina, Türk pop müziğinin romantik sesi Rafet El Roman’ı ağırladı.


Etiketler: Smartiks, Kafein, Yazılım, yazılım, Borsa

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.