11 Mart 2019 Pazartesi 10:16

GÜNDEM

21. Yüzyılın Öğrenme Becerileri Batman ’Da

Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüzbinlerce çocuğa eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın, Umuda Pedal Ekibi’nin yarattığı kaynak ile hayata geçirdiği Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin açılışı, TEGV Batman Öğrenim Birimi’nde 10 Mart 2019’da Batman Vali Yardımcısı Ramazan Fani’nin katılımıyla gerçekleşti.

  21. Yüzyılın Öğrenme Becerileri Batman ’Da
  21. Yüzyılın Öğrenme Becerileri Batman ’Da
  21. Yüzyılın Öğrenme Becerileri Batman ’Da
  21. Yüzyılın Öğrenme Becerileri Batman ’Da
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ülkemizin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu TEGV, çocukları çağdaş dünyanın gereksinimi olan nitelikli eğitim ve 21. yüzyılın öğrenme becerileri ile buluşturmaya devam ediyor. TEGV Tekirdağ Fibria Öğrenim Birimi ve TEGV İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkı’ndan sonra üçüncü Tasarım ve Beceri Atölyesi TEGV’in Batman Öğrenim Birimi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Teknoloji ve yaratıcılığın bir araya geldiği Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin Açılış Töreni, Batman Vali Yardımcısı Ramazan Fani’nin yanı sıra, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TEGV Mütevelli Heyet Üyeleri Prof. Dr. İlter Turan, TEGV Mütevelli Heyet Üyesi Emine Çakıroğlu, TEGV Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sami Gülgöz, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, Umuda Pedal Ekibi, TEGV çocukları ve gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti. Açılış Töreni’nde çocukların her an değişen ve gelişen dünyada uyum becerileri yüksek, esnek bireyler olarak yetişmelerinin ve “kalıpların dışında düşünme” becerileri kazanmalarının önemi vurgulandı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TEGV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. İlter Turan şunları söyledi: “TEGV 1995’de kurulduğunda bir rüya üzerine kurulmuştu. Bu gün burada yaptığımız açılış töreni de bu rüyanın hakikate dönüşmesinin bir ifadesidir. Kurulduğumuz zaman rüyamıza yön veren düşünce, çocuğun eğitiminin sadece okulla sınırlı olmadığı ve çocuklarımızın okul dışında da bu eğitim sürecine devam etme ihtiyacı olduğuydu. Biz de devletimizin verdiği temel eğitime destek olmak üzere bir vakıf aracılığıyla bu sürece katkıda bulunmak istedik. Faaliyetimizi sizlerin de bildiği üzere gönüllü katkılarla yürütüyoruz. Nitekim bu gün açılışını yaptığımız Batman Merkez Öğrenim Birimi Tasarım ve Beceri Atölyesi de aslında böyle bir gönüllü çabanın ürünüdür. Bu birimin kurulabilmesi için Umuda Pedal Ekibi’nin büyük katkısı vardır. Onlara özel bir teşekkür borçluyuz.”

TEGV Yönetim Kurulu ve Eğitim Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sami Gülgöz şöyle konuştu: “Dünyamız çok hızlı değişiyor ve bu dünyada standart olarak edindiğimiz beceriler artık yetersiz kalıyor ve bizim çocuklarla yeni şeyler yapmamız ve dünyaya farklı bakmamız gerekiyor. Bu farklı bakış için, bu gün açılışını yaptığımız tasarım ve beceri atölyesi en iyi ortamlardan biri. Tasarım ve beceri atölyelerinde çocuklarımıza, takım çalışmasını, kodlamayı, düşünmeyi ve problemlerin nerede olduğunun farkına varmalarını ve bu problemlere birlikte çözüm aramalarını ve bu çözümleri de uygulamaya geçirmelerini yol açan bir araç sunuyoruz. Bu aracı sunabilmemize ise en büyük destek Umuda Pedal Ekibi’nden geldi. Çevirdikleri her pedal için kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgili TEGV ailem, bundan sonraki sorumluluk artık bizde; Atölyeyi teslim aldık, daha önceden olduğu gibi bundan sonra a çocuklarımızla büyük başarılar göstermeye devam edeceğiz.”

TEGV çocukları için 2018 Temmuz’un ilk haftasında Göteborg – Hamburg arasında yaklaşık 800 km pedal çevirerek Tasarım ve Beceri Atölyesi için bağış toplayan Umuda Pedal Ekibi adına konuşan Ekip Kaptanı Bilgisayar Mühendisi İlhan Kesken: “TEGV bize çok şey öğretti, daha fazlasını öğrenmek ve daha iyi işler yapmak TEGV’e destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin bu güzel yüzünü görmek, daha ileriye gitmek için uğraşlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy: “Eğitimlerimizin aydınlık yüzüne eşlik eden böyle bir faaliyetlerden son derece mutluyuz. Ne yaptığımıza değil neler yapabileceğimize önem veriyoruz. Nerede bulunursam bulunayım kendimi TEGV gönüllüsü olarak addediyorum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, bundan sonra elimden gelen tüm desteği TEGV’e sağlayacağım.” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Ramazan Fani: “TEGV’in yaptığı bu tip vizyoner eğitim faaliyetlerini çok önemsiyoruz ve destekliyoruz. Aydınlık bir gelecek ve nitelikli eğitim almış çocuklar için çalışan STK’ları yürekten kutluyoruz ve bu çalışmaların devamını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir. TEGV Batman Öğrenim Birimi 1999 yılında faaliyete başlamış olup, kuruluşundan bugüne kadar 453 gönüllüsüyle 20.147 çocuğumuza nitelikli eğitim desteği verdi.

Umuda Pedal hakkında: Umuda Pedal ekibi bisiklete binmeyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen doktorlar ve iş insanları tarafından oluşturulmuş bir gruptur. Bugüne kadar çeşitli STK’lar ile farklı çalışmalara imza atarak bağış ve bilinirlik çalışmalarına katkı sağlamaktadırlar. 1-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında Göteborg’dan Hamburg’a uzanan bir rotada bisikletle kat ettikleri 800 kilometre sayesinde TEGV Ferit Aysan Eğitim Parkı’nda ve TEGV Batman Merkez Öğrenim Birimi’nde dünyadaki en önemli yeni nesil öğrenme platformlarından Tasarım ve Beceri Atölyeleri kurulması için bağış topladılar.

Merve Saraç Güngör

İlginizi Çekebilir

Betül Arım Tek Kişilik Oyunuyla 26 Eylül’De Zorlu Center’Da

Zorlu Center’ın açık havaya özel hazırladığı program Eylül sonuna kadar devam edecek.Zorlu Center Açık Hava Etkinlikleri’nde; konserlerden, komedi performanslarına, açık hava gösterilerinden, dans gösterilerine kadar birçok renkli etkinlik ile açık havanın keyfi Zorlu’da yaşanıyor.


Tavuk Dünyası Ankara’Da 2 Yeni Şubesinin Kapılarını Daha Lezzet Severlere Açtı

Ankara Taurus AVM ve Gordion AVM restoranları ile


Kidzmondo’Dan ‘Ekopaket’ Fırsatı!

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo, yeni eğitim & öğretim yılı başlangıcında çocuklara sürpriz yaptı ve ‘EkoPaket’ fırsatını duyurdu. Kısa bir dönem için devreye giren ‘EkoPaket’ kapsamında çocuklar 45 TL karşılığında parka giriş yapabilecek ve istedikleri 5 meslek birimini deneyimleyebilecek.


Kale, Sektöre Kazandırdığı ‘Kalesinterflex’ İle Cersaie’Nin Yenilikçi Yüzü Olacak

Uluslararası seramik pazarının öncü ve lider oyuncularından olan Kaleseramik, sektörün dünyadaki en önemli buluşma noktası Cersaie Fuarı’nda, 32’nci kez ziyaretçilerle buluşuyor. Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “Seramiğin farklı kullanım alanlarına örnek olarak sunduğumuz Kalesinterflex’in yeni serileri ile tüketici ve mimarların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya devam edeceğiz” dedi.


2 Yılda 25 Mağaza Açacak

2 YILDA 25 MAĞAZA AÇACAK


Etiketler: TEGV, için, Eğitim, eğitim, Öğrenim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.