2 Şubat 2019 Cumartesi 13:51

GÜNDEM

23. Emıtt Turizm Fuarı, Rekor Seviyede Katılım İle Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan ve 31 Ocak Çarşamba günü başlayan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 94 ülkeden 1.100 ana firmayı (alt katılımcılarla toplamda 5.602 firma) ağırlayarak rekor seviyede katılım ile tüm hızıyla devam ediyor. Fuar, 03 Şubat’a kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne hem turizm profesyonellerini hem de uygun fiyatlarda tatil planlarını yapmak isteyenleri bekliyor.

  23. Emıtt Turizm Fuarı, Rekor Seviyede Katılım İle Tüm Hızıyla Devam Ediyor
  23. Emıtt Turizm Fuarı, Rekor Seviyede Katılım İle Tüm Hızıyla Devam Ediyor
  23. Emıtt Turizm Fuarı, Rekor Seviyede Katılım İle Tüm Hızıyla Devam Ediyor
  23. Emıtt Turizm Fuarı, Rekor Seviyede Katılım İle Tüm Hızıyla Devam Ediyor
  23. Emıtt Turizm Fuarı, Rekor Seviyede Katılım İle Tüm Hızıyla Devam Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu yıl 94 ülkeden 1.100 ana firmayı (alt katılımcılarla toplamda 5.602 firma) ağırlayan EMITT, turizm sektörüne yön veren konu ve konuklarla ikinci gününde ziyaretçilerden yoğun ilgi görmeye devam ederken stantlardaki aktiviteler de renkli görüntülere sahne oluyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri EMITT’te buluşuyor

EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın katılımcı sayısı geçen yıla oranla yüzde 25 artış göstermeyi başardı. Bu sene Brezilya, Japonya, Çin Gürcistan, Güney Kore, Güney Afrika, Azerbaycan, Küba, Makedonya, Yunanistan, Bosna Hersek, Özbekistan, Nepal, Hindistan, KKTC, Bulgaristan, Lübnan, Maldivler, Moğolistan, Kosova, Filistin, Sırbistan, Kırgızistan ve İran gibi ülkelerin katılımlarının yanı sıra Endonezya ve Malta bakanlık düzeyinde katılıyor. Ayrıca Finlandiya, Polonya ve Tayland’dan yeni firmalar fuarda ilk defa katılımcı olarak yer alıyor. Turizm sektörü temsilcilerini dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri ile buluşturma geleneği bu yıl da sürdürülüyor. Bu kapsamda Hosted Buyer (davetli tur operatörü) programı düzenleniyor. Program kapsamında fuarda bu yıl 100’ün üzerinde ülkeden 700’e yakın davetli tur operatörü ağırlanıyor. Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika ülkelerinden firmalar EMITT’e yoğun ilgi gösteriyor.

Birbirinden çarpıcı konular ve turizm sektörüne dair her şey Emitt 2019’da yer alıyor!

Dört gün boyunca sürecek fuarda, farklı sektörlerin önde gelen isimleri birbirinden farklı konuları masaya yatırıyor. Turizm yol haritası, turizm ekonomisi, turizmdeki canlanmayı kalıcı kılmak için atılması geren adımlar, geleceğin turizmine dair öngörülerde bulunuluyor.

Fuarın ilk günü Gazeteci, Televizyoncu, Ekonomi Yorumcusu Emin Çapa ‘Türkiye’yi Turizm mi Kurtaracak?’ başlıklı konuşmasında turizmdeki canlanmayı kalıcı kılmak ve itici güç olarak kullanabilmemiz için atılması gereken adımları dile getirdi. Çapa ayrıca, karşılaştırmalı veri analizlerini, turizmin diğer ülkeler ile bağlantısını ve diğer sektörlerle ilişkisini bu oturumda değerlendirdi.

‘Yeni Trend: Trendin Kendisi Olmak’ panelinde birbirinde önemli konuklar bir araya geldi

Önümüzdeki dönem içinTurizm sektörünü etkileyen mega trendler neler?’, ‘Global turizm tüketicisi önümüzdeki dönemde neyi önemseyecek?’, ‘Nasıl bir tatil yapmak isteyecek?’, ‘Tatilini düzenlerken hangi kanalları kullanacak?’, ‘Destinasyon turizminin global trendlerdeki önemi nasıl olacak?’, ‘Turizmin yeni lokomotifi Y kuşağı mı?, Skal İstanbul iş birliğiyle düzenlenen panelin ‘Yeni Trend: Trendin Kendisi Olmak’ moderatörlüğünü Skal Başkanı, Ata Eremsoy üstlendi. Panele Hotelbeds Üründen Sorumlu Türkiye Direktörü Arzu Harley, Emirates Havayolu Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü Bahar Ahmet Birinci, Nielsen Türkiye Tüketici Araştırmaları Direktörü Nur Serenli konuşmacı olarak yer alarak önemli konu başlıklarına değindi.

Destinasyon Pazarlamasının Önemini Yerel Kalkınma ve Turizm Ekseninde Yeniden Keşfedin

‘Türkiye turizmini 12 aya yaymak için gerekli destinasyon stratejileri neler?’, Turizm odaklı bir yerel kalkınma planında yol haritası nasıl çıkarılır?’, ‘Hangi öğeler destinasyon turizmi kapsamında öne çıkarılabilir?’ ‘Birçok destinasyon arasından kendimizi nasıl sıyırırız?’, ‘Tur operatörleri ve seyahat acentaları bu noktalara paket oluştururken nelere dikkat eder?’ gibi soruları Dr. Edward Dramberger, Destination Dr. Consulting Baş Danışmanı moderatörlüğünde Blogger Alper Metin, Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, Gezgin, Rehber Süha Uyar, Piri Guide Kurucu Ortak& CEO Tülin Yücel yanıtladı.

Gezimanya iş birliği ile Murat Özbilgi'nin ‘İçerik Pazarlamasıyla Ziyaretçileri Artırmak’ sunumu üzerine gerçekleşen panelde; attıkları bir tweet, çektikleri birkaç saniyelik bir video, yazdıkları bir yazıyla milyonları harekete geçirebilen fenomenlerin turizm noktaları için nasıl değer yarattıklarını ve turizm markaları için nasıl yüksek yatırım getirisi sağlayabildikleri incelendi.Bu sunumda Evde Yokuz ekibi ve Nordic Travel Bloggers Kurucu Ortağı Janicke Hansen oldu.

Turizm Hiç Bu Kadar Dijital Olmamıştı!

ITE Turkey Hakkında

ITE Turkey, 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 150 fuar ve konferans düzenleyen, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri ve Platform Uluslararası Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, iş birliği ve satın alma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.

EUF – E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri Hakkında

ITE Turkey’nin bünyesinde yer alan EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş., enerji, iş makineleri, gıda, mobilya, kırtasiye, promosyon, su ve atık su arıtma, turizm, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde 1999 yılından beri fuarlar düzenlemiştir. Uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un küresel bilgi ağı, tecrübesi ve global işbirliklerinin de desteğiyle EUF A.Ş.; EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı), EURASIA RAIL (Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı) ve WORLDFOOD İSTANBUL’u (Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı) gerçekleştirmektedir.

İlginizi Çekebilir

Nova Sposa İle Romantik Gelinler

Uzun Kollu Gelinlik Modeli


Mediamarkt’Ta Gece Yarısı İphone 11 Çılgınlığı Ve Görseli

Apple’ın en yeni akıllı telefonları iPhone 11’ler; çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 00.00’dan itibaren farklı illerdeki MediaMarkt mağazalarında satışa sunuldu. Teknolojiseverler en yeni iPhone’ların Türkiye’deki ilk sahiplerinden olmak için uzun kuyruklar oluşturdu.


İmamoğlu Haydarpaşa Gerekçesi Komik!..

İMAMOĞLU: "HAYDARPAŞA GEREKÇESİ KOMİK!.."


Küçük Mucitten İstanbul’Un Alt Yapısına Yenilikçi Çözüm Önerisi Sil Süpür

KÜÇÜK MUCİTTEN İSTANBUL’UN ALT YAPISINA


Başkan İmamoğlu’Ndan Gar İhalesi İçin İkinci Tepki “İstanbul Adına Çok Öfkeliyim!”

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN GAR İHALESİ İÇİN İKİNCİ TEPKİ: “İSTANBUL ADINA ÇOK ÖFKELİYİM!”


Etiketler: turizm, Uluslararası, Turizm, Türkiye, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.