27 Haziran 2019 Perşembe 11:25

GÜNDEM

24 Bin Minik Öğrenciye Bulguru Sevdirdi

Bulgurun beslenmemizdeki önemini çocuklara anlatarak, Anadolu’nun bulgurlu yemeklerini gelecek kuşaklara taşımayı amaçlayan Duru Bulgur, 2018’de başlattığı “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesi ile bugüne kadar 24 bini aşkın öğrenciye bulgur eğitimi verdi.

24 Bin Minik Öğrenciye Bulguru Sevdirdi
24 Bin Minik Öğrenciye Bulguru Sevdirdi
24 Bin Minik Öğrenciye Bulguru Sevdirdi
24 Bin Minik Öğrenciye Bulguru Sevdirdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

5-7 yaş arası çocuklara yönelik olarak Mart 2018’de başlatılan “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” projesi kapsamında, bir yılda 979 etkinlik düzenlendi. İstanbul, Ordu, Bursa, Tekirdağ, Manisa, İzmir, Isparta, Uşak, Kocaeli, Konya, Karaman, Adana illerinde gerçekleştirilen eğitimlerde 24 bini aşkın minik öğrenci bulgurlu lezzetleri keşfetti.

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, projeye gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Proje, çocuklarımızın bulguru tanıması, sağlıklı beslenme kültürünün genç nesillerce anlaşılması ve kavranması adına son derece değerli. Eğitimlerde bulgurun topraktan sofraya uzanan yolculuğunu aktarırken, çocuklarımıza gastronomi bilinci de kazandırıyoruz.” diye konuştu.

Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabının yazarı Celal Akbaş’ın katılımıyla, 270 okulda düzenlenen eğitimlerde, üretimden sofraya bulgur üretim süreci, bulgurun oluşumu dramalarla anlatılıyor ve çocukların bulgura dokunarak tanımaları sağlanıyor. Eğlenceli atölye çalışmasında Başbaşı bulgur pişirilerek çocuklara tattırılıyor. Eğitimlerin ardından çocuklara; önlük ve “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabı, ailelerine de “Duru’nun Ailesi Bulguru Öğreniyor” kitabı ile bulgur hediye ediliyor.

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

İlginizi Çekebilir

Türkiye’Nin Yeni Genç Sesi Baran Sertkaya’Nın İlk Sıngle’I Piyasada...

“VODAFONE FREEZONE SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI” BİRİNCİSİ BARAN SERTKAYA’NIN SINGLE’I ÇIKTI


Damar Check Up'ı Nedir

DAMAR CHECK-UP’I NEDİR?


Akbank’Tan İhracatçılara A’Dan Z’Ye Destek!

Funda Dilek


Jeff Bezos’Tan Mesaj Var

Çocuğunuzun nerede çalışmasını istersiniz?


Ramsey, Ezratuba İşbirliğiyle Erkekleri Kendi Mükemmeline Ulaştıracak

Teknoloji ve modayı buluşturan yenilikçi tasarımlarıyla erkek modasında ilkleri hayata geçiren RAMSEY, kişiye özel dikimde yeni nesil bir deneyim sunuyor. RAMSEY, detaycı ve kusursuzu arayan, el işçiliğini teknoloji dinamikleri ile harmanladığı “Made to Measure” kişiselleştirilmiş stil deneyimi için dünyaca ünlü tasarımcılar Ezra ve Tuba ile işbirliği yaptı.


Etiketler: Duru, Bulgur, Öğreniyor, çocuklara, bulgur

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.