26 Ekim 2018 Cuma 11:49

GÜNDEM

3D Yazıcı Teknolojisi İle Üretilen Mıchelın Concept Vision, Red Dot’Ta ‘En İyinin En İyisi’ Seçildi

Michelin, dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision ile, Singapur’da ünlü Red Dot’ta “En İyinin En İyisi” ödülüne layık görüldü.

3D Yazıcı Teknolojisi İle Üretilen Mıchelın Concept Vision, Red Dot’Ta ‘En İyinin En İyisi’ Seçildi
3D Yazıcı Teknolojisi İle Üretilen Mıchelın Concept Vision, Red Dot’Ta ‘En İyinin En İyisi’ Seçildi
3D Yazıcı Teknolojisi İle Üretilen Mıchelın Concept Vision, Red Dot’Ta ‘En İyinin En İyisi’ Seçildi
3D Yazıcı Teknolojisi İle Üretilen Mıchelın Concept Vision, Red Dot’Ta ‘En İyinin En İyisi’ Seçildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Geleceğin teknolojilerini üreterek sürdürülebilir hareketliliğe yön veren Michelin, üç boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak ürettiği dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision ile tasarım alanındaki dünyadaki en prestijli ödül programı olan Red Dot’ta ‘En İyinin En İyisi’ seçildi.

Üç boyutlu yazıcı teknolojisi ile üretilen ve yeniden doldurulabilme özelliği ile sektörde yeni bir dönemin kapısını aralayan MICHELIN Concept Vision, özel teknolojileri birleştiren teknik yapısına ek olarak çarpıcı ve zarif fütürist tasarımıyla da ilham verici bir icat.

Çağın ötesinde tasarım: MICHELIN Concept Vision

1950 yılından bu yana beri tasarım alanındaki yenilikleri ödüllendiren ve her yıl uluslararası anlamda 18 binden fazla başvuru alan Red Dot’ta, geleceğin lastik konseptini tasarlayarak ‘Tasarım Konsepti’ kategorisinde ‘En İyinin En İyisi’ ödülünü almayı başaran Michelin’in Tasarım Ekibi Müdürü Helene Carentz, “Michelin olarak, çağın ötesinde tasarım, konsept ve prototipler oluşturuyoruz. Geleceğin trendlerini yakalayıp ezber bozan senaryolar geliştirirken bütün bir Grup olarak sinerjiyle çalışıyoruz. Red Dot ödülü, birçok kişinin emeği olan ortak bir başarı.” dedi.

MICHELIN Concept Vision konseptine bakış

Michelin’in 3 boyutlu olarak yazdırılan ve yenilenebilme özelliğine sahip ilk lastiği MICHELIN Concept Vision, gözenekli, bal peteğine benzeyen iç yapısı sayesinde havaya gerek duymuyor. Vision, doğa dostu biyolojik yapısı sayesinde de geleneksel lastiklerin dışına çıkıyor. Geleneksel bir lastiğin doğada çözünmesi yıllar alırken Vision, biyolojik yapısı ve kullanılan lifler sayesinde doğada kendiliğinden çözünebiliyor, geri dönüştürülebilir yapısı ile çevresel ayak izini minimuma indiriyor.

3D yazıcı ile birkaç dakikada ister kış ister yaz lastiği

Geleceğin lastiği Vision, sürücülerin ihtiyaçlarına göre 3D yazıcılarla doldurulabilecek bir lastik sırtı sunuyor. Vision, özel teknolojisiyle hava geçişleri ve zemin yapısına göre gelişen sürücü ihtiyaçlarına uygun olarak, lastik dış yüzeyini birkaç dakika içerisinde 3D yazıcı ile yazdırabiliyor. Sürücüler yağmurlu bir günde seyahat ettikleri lastiklerini karlı zemine geçerken 3D yazıcı ile hava koşuluna uygun hale getirebiliyor. Ayrıca, sensörlerle donatılan Vision, bağlantılı yapısı sayesinde sürücülerin sürekli olarak lastikleri ile ilgili bilgi almalarını ve evlerinden bile çıkmadan ihtiyaç duyulan sırt desenine göre lastik yazma programını çalıştırabiliyor. Sürücüler diş derinliği konusunda da bilgi alabiliyor.

Sosyal Ağlarda Michelin:

İlginizi Çekebilir

Kendi Overwatch'ını Yapmaya Hazır Mısın

22.05.2019 – Oyuncuların kendi oyun modlarını yaratmalarına yarayan ve bir süredir test sunucularında denenmekte olan Overwatch Workshop, bugün itibariyle oyunun konsol ve PC sürümleri üzerinde tüm oyuncuların kullanımına açıldı. Test sunucularına geldiğinden bu yana Workshop üzerinde 2.7 milyon oyun modu üretildi ve 60.000’den fazla oyun kodu paylaşıldı. Geliştiriciler, oyuncuların bugünden sonra nasıl modlar ortaya koyacaklarını dört gözle beklediklerini belirtiyorlar.


Ptt'den Aps Kurye Ve Posta Kargosuna Yüzde 30 İndirim Fırsatı

PTT AŞ’DEN RAMAZAN BAYRAMI VE BABALAR GÜNÜNE ÖZEL İNDİRİMİ SÜPRİZİ


Mevsim Geçişleri Hasta Edebiliyor

MEVSİM GEÇİŞLERİ HASTA EDEBİLİYOR


Lazzoni Hotel'den 6 Farklı İftar Menüsü

LAZZONİ HOTEL’DEN


Elexus’Da Müzik Dolu Bir Bayram

KIBRIS’TA MÜZİK DOLU GECELER


Etiketler: Vision, olarak, yazıcı, MICHELIN, Concept

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.