21 Ağustos 2019 Çarşamba 13:55

GÜNDEM

3M Impact Projesi Tüm Dünyada Toplumsal Gelişime Katkı Sağlıyor

Bu yıl ikincisine imza atılan 3M’in yetenek temelli gönüllülük hizmet programı 3M Impact kapsamında 100 3M çalışanı, sivil toplum örgütleriyle birlikte yürütecekleri çalışmalar için 8 farklı ülkeye gitti. Ülkelerin uzun süredir devam eden toplumsal sorunlarına çözüm bulma amacı güden 3M Impact projesinde yer alanlar arasında 3M Türkiye’nin de üç çalışanı bulunuyor.

3M Impact Projesi Tüm Dünyada Toplumsal Gelişime Katkı Sağlıyor
3M Impact Projesi Tüm Dünyada Toplumsal Gelişime Katkı Sağlıyor
3M Impact Projesi Tüm Dünyada Toplumsal Gelişime Katkı Sağlıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu yıl ikincisi düzenlenen, 3M’in yetenek bazlı gönüllülük hizmet programı 3M Impact için 2.000 başvuru arasından zorlu bir mülakat süreci sonucunda seçilen 100 3M çalışanı, sivil toplum örgütleriyle birlikte 8 farklı ülkeye giderek çeşitli projelerde çalıştılar. 3M çalışanlarının, gittikleri ülkelerde uzmanlıklarını kullanarak sürdürülebilir iyileştirmeler yapabilmesini amaçlayan 3M Impact programı için Almanya, ABD, Kosta Rika, Şili, Kanada, Meksika ve Guatemala’dan 12 3M çalışanı Türkiye’ye gelirken 3M Türkiye’den de Pazarlama Uzmanı Orçun Karakışla Hindistan’a, Proje Mühendisi Deniz Gökçe Panama’ya, Pazarlama Uzmanı Merve Şener Fas’ ve Satış Müdürü Serkan İlgün Romanya’ya gitti.

Yurtdışından gelen 3M çalışanları Türkiye’de bulundukları iki hafta boyunca dört grup halinde farklı projeler için Bilim Kahramanları Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile çalıştılar. Çalışma sonunda ise 3M Türkiye ofisinde proje çıktılarını ve kendi deneyimlerini Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yönetimleri ile paylaştılar.

Beller, “3M Impact ile hem çalışanlar hem de şirket fark yaratıyor”

3M Impact projesiyle hem çalışanların hem 3M’in hem de STK’ların kazandığını belirten 3M Türkiye Eğitim ve Gelişim Direktörü Ceyla Beller, programla ilgili olarak “Projenin paydaşları, 3M ekiplerinden bulundukları ülkede sürdürülebilir iyileştirmeler yapmalarını sağlayacak uzmanlık ve bilgi desteği alıyorlar. 3M katılımcıları ise dünyanın dört bir yanından meslektaşlarıyla ilişki kurabiliyorlar. Ayrıca hem liderlik vasıflarını geliştirecek zorlu bir görevi üstleniyorlar hem de ülkelerin uzun süredir uğraştığı toplumsal problemlerinin çözümüne katkıda bulunarak olumlu bir fark yaratıyorlar. 3M olarak bu projeyle ülkelere verdiğimiz fikri desteğin yanı sıra çalışanlarımızın gelişimine de katkı sağlıyoruz. Çalışanlarımız yaşadıkları bu deneyim sonrasında yeni ve büyüyen pazarlardaki zorluklarla başa çıkmada daha güçlüler, yenilikçi çözümler getiriyorlar ve çok daha heyecanlılar.”

3M Türkiye ofisinden Orçun Karakışla farklı coğrafya, kültür ve uzmanlıklardan 11 3M çalışanı ile Hindistan’ın Pune şehrine gitti. Karakışla Hindistan’da bulunduğu süre boyunca Batı Ghat dağlarındaki ormanların ve ormanlara özgü endemik türlerin korunmasıyla ilgili çalışan 25 yıllık bir Sivil Toplum Kuruluşları Applied Environment Research Foundation (AERF) ile çalıştı. Hindistan kültüründen ve burada yaşadığı deneyimden oldukça etkilendiğini belirten Karakışla “Hint kültüründe bir kez tanışıklık, hayat boyu tanışıklık anlamına geldiğinden biz de dünya orman mirasımızı korumaya çalışan bu yürekli insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bülten Clinique Moisture Surge İle 72 Saat Nem!

Cildiniz Işıldasın. 72 Saat Boyunca Derinlemesine Nem.


Magic Manastrike’Da İki Yeni Planeswalker Savaşa Katılıyor

Netmarble’ın yeni oyunu Magic: ManaStrike için ilk güncelleme zamanı


Kalaycı “Paranın Gücü Değil, Aşk İle Yapılır Bu İşler”Dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş. 'nin Amasra ilçesinde sürdürdüğünü ve Türkiye'nin En Büyük Madencilik ve Enerji Projelerini ziyarette bakın açıklamada Madenciliğin, Dünya'nın en zor mesleği “Paranın GÜCÜ DEĞİL, AŞK İLE YAPILIR BU İŞLER” açıklamasında Bulundu.


Kidzmondo’Dan Çocuklara Yüzde 50 Hafta Sonu İndirimi! 29 Şubat – 1 Mart

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo, çocuklar hafta sonu dolu dolu eğlensinler diye kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. 29 Şubat – 1 Mart tarihlerinde (www.kidzmondoistanbul.com) üzerinden yapılacak online bilet satışlarında geçerli kampanya kapsamında çocuklar ve yetişkinler, KidzMondo’ya yüzde 50 indirimli girecek. Alınacak yüzde 50 indirimli biletler 29 Şubat – 1 Mart tarihlerinde kullanılabilecek.


Vbky Seçkin Eserlerini 14. Ankara Kitap Fuarı’Nda Okurla Buluşturuyor

Edebiyattan tarihe VBKY’nin yeni eserleri Başkent’te


Etiketler: Türkiye, Impact, Karakışla, Hindistan, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.