2 Aralık 2019 Pazartesi 13:59

GÜNDEM

3M’İn Büyük Ödülü İtü Çekirdek Big Bang Finalisti Ecording’İn Oldu

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent ile gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde ödül ve yatırım kazanan girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge’da 3M Türkiye tarafından verilen 50 bin TL’lik büyük ödülü Ecording kazandı.

3M’İn Büyük Ödülü İtü Çekirdek Big Bang Finalisti Ecording’İn Oldu
3M’İn Büyük Ödülü İtü Çekirdek Big Bang Finalisti Ecording’İn Oldu
3M’İn Büyük Ödülü İtü Çekirdek Big Bang Finalisti Ecording’İn Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Girişimcilik alanında şirketleri, melek yatırımcıları, profesyonelleri bir araya getiren İTÜ Çekirdek ile yaptığı iş birliği kapsamında girişimcilere desteğini sürdüren 3M Türkiye, ödül ve yatırım kazanan girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge’ın bu yılki destekçileri arasında yer alıyor. Big Bang’de 20 girişim ve fuayede yer alan bazı yarı finalist gruplar ile ikinci tur yatırımlarını alan İTÜ Çekirdek girişimleriyle birlikte 52 milyon TL’lik kaynağa ulaşıldı.3M Türkiye Big Bang Start-Up Challenge kapsamında 28 Kasım günü Uniq İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde 50 bin TL’lik çeki desteklediği Ecording firmasına sundu.

Bireylere çevre bilincini aşılamayı hedefleyen bir proje olarak ortaya çıkan Ecording; geliştirdiği teknolojiler ile etkisi ve etki alanı küreselleşmeyi amaçlayan bir sosyal girişim. İnsanların ve sektör şirketlerinin de desteğiyle etkinlik alanlarını çeşitlendirerek büyümeyi sürdüren platform, bireylere ve şirketlere özel çözümler sunuyor. Şirketler için her sektör şirketinin karbon ayak izlerini azaltıyor, yeşil dönüşümlerini ve yeşil pazarlama yapmalarını sağlıyor ve bu konuda teşvik ediyor. Ayrıca markaların müşterileri ile bağ kurmalarını sağlıyor. Bireyleri ise çevreye duyarlı tüketime teşvik ediyor, çevresel bilincin ve farkındalığın artırılmasına imkan veriyor, geliştirilen teknolojiler ile iklim değişikliği ile doğrudan mücadele fırsatı yaratıyorlar. Bununla birlikte bireylerin çevresel etki düzeyini ölçme ve geliştirebilme fırsatı tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Lineage 2 Revolution’A Efsane Oyun ‘Ni No Kuni’ Temalı İçerikler Geliyor

Lineage 2: Revolution güncellemesinde iki efsane RPG oyunu buluşuyor


“Çatıda Tarım Yapılabilecek”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü’nün düzenlediği “İstanbul İmar Yönetmeliği Çatı Uygulamaları Mevzuat Çalıştayı”nda evlerin bir parçası olarak görülen çatıların, kullanışlı hale nasıl gelebilecekleri konusu tartışıldı.


Armut %65 Büyümeyle Avrupa’Da Liderliğe İlerliyor

Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut.com, başarılı geçen 2019 yılının özetini paylaştı. Geçen yıl 2.4 milyon talebe ve 472.646 hizmet veren sayısına ulaşan Armut, 2019 yılını %65'lik bir gelir büyümesiyle kapattı. Yurt dışındaki teknoloji ihracatı markası HomeRun ile rekor bir büyüme gerçekleştiren Armut, 2020 yılında gireceği yeni ülkelerle beraber Avrupa liderliği hedefine emin adımlarla ilerliyor.


Filli Boya’Nın “Zafere Selam” Projesi Prida’Da İki Ödül Kazandı

Filli Boya’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi prestijli PRida ödül organizasyonunda iki ödülün sahibi oldu. Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği Gelibolu Yarımadası’nda hayat bulan “Zafere Selam” projesi tarihi alandaki kültürel mirası korumayı amaçlıyor. Proje kapsamında Şehitlikler ve Şehitler Abidesi, Dur Yolcu silüeti, Tarihi Alanda bulunan sekiz ayrı köyde toplam 2100 adet köy evi ve köy okulları gibi birçok alanın, özgün yapısı korunarak Tarihi Alan Başkanlığı ile birlikte bakımları yapılacak.


Visa, Kahve Severler İçin Starbucks Türkiye Mağazalarında Hızlı Ve Güvenli Temassız Ödeme Noktalarını Devreye Aldı

Visa, kahve severlerin ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapmaları için Starbucks Türkiye mağazalarında kolay temassız ödeme noktalarını hayata geçirdi. Starbucks misafirlerinin kahve alırken temassız kartlarını en zahmetsiz şekilde okutmasını sağlamak üzere Türkiye genelinde yaklaşık 500 Starbucks mağazasına yerleştirilen ve kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik temassız ödeme cihazları ile kahve severler ödemelerini artık çok daha hızlı yapabiliyor.


Etiketler: Bang, Çekirdek, kapsamında, sürdüren, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.