24 Kasım 2019 Pazar 15:26

GÜNDEM

5.Örav Eğitim Şenliği Samsun’Da Gerçekleşti

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen geleneksel ÖRAV Eğitim Şenliği’nin beşincisi bu yıl Samsun’da gerçekleştirildi. 23 Kasım Cumartesi günü Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen etkinliğe Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, alanında uzman konuklar ve ÖRAV yöneticilerinin yanı sıra, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 200 yakın eğitimci katıldı. ÖRAV’ın gönüllü destekçisi, oyuncu Dilan Çiçek Deniz de Eğitim Şenliği için Samsun’daydı.

5.Örav Eğitim Şenliği Samsun’Da Gerçekleşti
5.Örav Eğitim Şenliği Samsun’Da Gerçekleşti
5.Örav Eğitim Şenliği Samsun’Da Gerçekleşti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

5. ÖRAV Eğitim Şenliği’nin açılışında yaptığı konuşmada öğretmenlerin kendilerini geliştirmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen “Öğrenci öğretmenden öğrenmez, öğretmeni için öğrenir. Öğretmenin öğrencisiyle kuracağı bağ, öğrenme sürecinde büyük önem taşır” dedi. Esen sözlerinde Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen eğitimlerine verdiği öneme de değinerek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Açılış konuşmasında Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında hep birlikte Samsun’da olmanın gururunu yaşadıklarını belirten ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere “Kurulduğumuz 2008 yılından bu yana, öğretmenlerin daha iyi eğitimciler ve daha mutlu bireyler olmaları için katkı sağlamak da ÖRAV olarak bizim üstlendiğimiz bir görev. Bugüne kadar 81 ilde yaklaşık 175 bin öğretmene ulaştık. ÖRAV eğitimlerini almış öğretmenlerin ulaştığı öğrenci sayısının ise 7 milyonu aştığını da gururla söylemek isterim” dedi.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında yine Samsun’da Cumhuriyet öğretmenlerine hitap ederken “İlk ilham ana-baba kucağından sonra okuldaki eğitimcinin dilinden, vicdanından, terbiyesinden alınır” dediğini belirten Karadere, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ilkeden hareketle, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenleri her zaman destekliyoruz.”

ÖRAV’ın gönüllü destekçilerinden, başarılı oyuncu Dilan Çiçek Deniz ise, kendisinin de bir öğretmen çocuğu olduğun belirttiği konuşmasında hayatında fark yaratan öğretmenlerini, ÖRAV’la bir araya gelme sürecini ve çalışmalarını paylaştı.

Yaratıcı ÖRAV Atölyeleri.

Eğitim ve Kalkınma Paneli.

200’e yakın eğitimciyi Samsun’da buluşturan ÖRAV Eğitim Şenliği’nde eğitimciler Eğitim ve Kalkınma başlıklı panelde, alanında uzman isimlerin görüşlerini dinleme fırsatı buldu. Panelde, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Şener Şentürk, IBM Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ülke Lideri Dr. Ceyhun Göcenoğlu, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Kapsayıcı Politikalar Kıdemli Uzmanı Mehmet Üvez ve İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürü Şehnaz Dereli konuşmacı olarak yer aldı.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 175.000 öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

İlginizi Çekebilir

Omega’Nın Yeni Butiği İstanbul Havalimanı’Nda Açıldı!

İsviçreli lüks saat üreticisi OMEGA’nın yeni butiği İstanbul Havalimanı’nda açıldı.


Telefonunuzun Şarjını En Çok Tüketen Uygulamalar Açıklandı

İŞTE ŞARJ CANAVARI 17 UYGULUMA


Prontotour İle Festival Coşkusu!

Yıl boyunca festival coşkusu yaşamaya ne dersiniz? Prontotour’un uzman kadrosunun özel olarak hazırladığı yurt içi festival turları hem keşif hem de eğlence fırsatı sunuyor.


Netflıx, Heyecanla Beklenen Narcos Mexıco’Nun İkinci Sezon Fragmanını Paylaştı

Fragmanı izlemek için tıklayınız


Beymen Collection Thermolab Koleksiyonu

Her sezon modern erkekler için tüm ürün gruplarını kapsayan ayrıcalıklı koleksiyonlar sunan BEYMEN Collection, değişken iklim koşullarına karşı vücut ısısını koruyan özel termal kumaşlardan hazırladığı Thermolab Kapsül Koleksiyonu ile kış soğuklarına meydan okuyor.


Etiketler: ÖRAV, Eğitim, öğretmenlerin, Samsun, öğretmen

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.