27 Haziran 2019 Perşembe 15:10

GÜNDEM

7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Heyecanı Başlıyor!

Yurtbay Seramik’in düzenlediği 7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri, genç tasarımcılara bu yıl “Habitat” teması ile sektörde özgün fikirlerini sunabilecekleri profesyonel bir platform sağlıyor. Proje Teslim tarihi ise 5 Aralık 2019’a kadar devam edecek.

7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Heyecanı Başlıyor!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu yıl “Habitat” teması ile tasarımcının yarattığı habitat çerçevesinde, seramik yüzeylerle yeni türden bir etkileşimi ortaya koyması beklenmektedir. Sonsuz bir evrende kendi “habitat”ını tasarlayan tasarımcılar varoluş mücadelemize dair tasarım ve sanatı yeniden yorumlama fırsatı yakalayacaklar. Habitat sonsuz mudur, ya da sonsuz bir zamanda sonunu bizim çizdiğimiz, sınırlarını bizim belirlediğimiz bir düzlemden mi ibarettir?

Doğal yaşamın varlık gösterdiği tüm canlı ve nesneleri içinde barındıran ‘’Habitat’’ teması yaşanabilirliliği içinde vurgulasa da son yıllarda “yaşanabilir ortamın” bozulması ile birlikte, popülasyonun bozulmasına ya da yer değiştirmesine neden oluyor. Bu da tasarımcılara yeni ufuklar ve keşifler sağlıyor. “Habitat” her etkinin bir tepkiye dönüştüğü tüm yaşam formları içinde barındıran bir düzlem olarak karşımıza çıkarken fiziki koşulları ne kadar belirlesek de her bir yaşam formu bu aralıkların esnekliği ve sınırı, bu koşulların etkilişimine bağlı olacağından aslında tanımsızdır.

Yurtbay Seramik’in sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan “7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” jürisinde bu yıl Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ Rektör Yardımcısı), Emre Yusufi (Sanatçı / LEMONADE “Refreshing Ideas” Reklam Ajansı Kurucu Ortağı), Erhan Vural (Mimar), Hasan Sıtkı Gümüşsoy (Mimar) ABOUTBLANK Kurucu Ortakları, Prof. Sevim Çizer (Seramik Sanatçısı, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi), Şafak Çak (İç Mimarlık ve Mimarlık Tasarımcısı) yer alıyor.

Birincinin 12.000 TL, ikincinin 8.000 TL, üçüncünün 6.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada, üç adet 1.500 TL’lik eşdeğer mansiyon ödülü de verilecek. Yarışmanın birincisine para ödülünün yanı sıra UNICERA 2020 Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda Yurtbay Seramik Standı’nda tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanacak.

Yurtbay Seramik, “Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” ile; seramik sektörüne ve eğitimine katkıda bulunmayı, yaratıcı fikirleri desteklemeyi, seramik sektöründe tasarımın önemini vurgulamayı, özgün ve üretilebilir tasarımları ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir

Gençlerbirliği Futbol Takımı’Nın Yeni Transferi Zargo Toure Sağlık Kontrolünden Geçti

Gençlerbirliği Futbol Takımı'nın yeni transferi Zargo Toure, Acıbadem Ankara Hastanesi 'nde sağlık kontrolünden geçti.


Fatma Altay Shell Türkiye'nin İlk Kadın Motor Yağı Uzmanı Bb

Cumhuriyetin 100. yılına kadar 5000 kadını iş yaşamına kazandırmayı hedefleyen ‘Shell’de Kadın Enerjisi’ projesi, birinci yılında 1044 kadını iş sahibi yaptı. Bu kadınlardan biri de Adana’da Shell Türkiye’nin ilk kadın motor yağı uzmanı olarak görev yapan Fatma Altay.


Siber Güvenlik Neden Önemli

İnternetin durdurulamaz kullanımı ile siber uzayın insan hayatının bir çok noktasına etki etmesi, insanlar ve şirketler için tehlike sinyali vermekte. Bu noktada eğitim alan Siber Güvenlik Uzmanları da piyasadaki büyük boşluğu kapatıyor.


Adaylara Rehberlik Hizmeti Başladı

Adaylara rehberlik hizmeti başladı


Lenovo, Yılın İkinci Çeyreğinde De Zirvede

Lenovo, yılın ikinci çeyreğinde de zirvede


Etiketler: Yurtbay, Seramik, Habitat, seramik, içinde

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.