27 Haziran 2019 Perşembe 15:10

GÜNDEM

7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Heyecanı Başlıyor!

Yurtbay Seramik’in düzenlediği 7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri, genç tasarımcılara bu yıl “Habitat” teması ile sektörde özgün fikirlerini sunabilecekleri profesyonel bir platform sağlıyor. Proje Teslim tarihi ise 5 Aralık 2019’a kadar devam edecek.

7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Heyecanı Başlıyor!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu yıl “Habitat” teması ile tasarımcının yarattığı habitat çerçevesinde, seramik yüzeylerle yeni türden bir etkileşimi ortaya koyması beklenmektedir. Sonsuz bir evrende kendi “habitat”ını tasarlayan tasarımcılar varoluş mücadelemize dair tasarım ve sanatı yeniden yorumlama fırsatı yakalayacaklar. Habitat sonsuz mudur, ya da sonsuz bir zamanda sonunu bizim çizdiğimiz, sınırlarını bizim belirlediğimiz bir düzlemden mi ibarettir?

Doğal yaşamın varlık gösterdiği tüm canlı ve nesneleri içinde barındıran ‘’Habitat’’ teması yaşanabilirliliği içinde vurgulasa da son yıllarda “yaşanabilir ortamın” bozulması ile birlikte, popülasyonun bozulmasına ya da yer değiştirmesine neden oluyor. Bu da tasarımcılara yeni ufuklar ve keşifler sağlıyor. “Habitat” her etkinin bir tepkiye dönüştüğü tüm yaşam formları içinde barındıran bir düzlem olarak karşımıza çıkarken fiziki koşulları ne kadar belirlesek de her bir yaşam formu bu aralıkların esnekliği ve sınırı, bu koşulların etkilişimine bağlı olacağından aslında tanımsızdır.

Yurtbay Seramik’in sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan “7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” jürisinde bu yıl Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ Rektör Yardımcısı), Emre Yusufi (Sanatçı / LEMONADE “Refreshing Ideas” Reklam Ajansı Kurucu Ortağı), Erhan Vural (Mimar), Hasan Sıtkı Gümüşsoy (Mimar) ABOUTBLANK Kurucu Ortakları, Prof. Sevim Çizer (Seramik Sanatçısı, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi), Şafak Çak (İç Mimarlık ve Mimarlık Tasarımcısı) yer alıyor.

Birincinin 12.000 TL, ikincinin 8.000 TL, üçüncünün 6.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada, üç adet 1.500 TL’lik eşdeğer mansiyon ödülü de verilecek. Yarışmanın birincisine para ödülünün yanı sıra UNICERA 2020 Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda Yurtbay Seramik Standı’nda tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanacak.

Yurtbay Seramik, “Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” ile; seramik sektörüne ve eğitimine katkıda bulunmayı, yaratıcı fikirleri desteklemeyi, seramik sektöründe tasarımın önemini vurgulamayı, özgün ve üretilebilir tasarımları ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir

Başkan İmamoğlu’Ndan İzmit’Te Deprem Mesajı “Her Tecrübemizi Bu Şehirle Paylaşacağız”

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN İZMİT’TE DEPREM MESAJI: “HER TECRÜBEMİZİ BU ŞEHİRLE PAYLAŞACAĞIZ”


Tügiad, Harekât Sonrası Akçakale'de

TÜGİAD, Harekât Sonrası Akçakale'de


Meme Kanserinde Erken Teşhis İçin Pembe Korna

Türkiye’nin en büyük korna üreticisi Seger, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri Farkındalık ayı olarak kabul edilen Ekim ayına özel anlamlı bir projeye imza attı ve temsili olarak hazırladığı pembe renkli kornalarla meme kanserinde erken teşhise dikkat çekti. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) ile Seger fabrikada farkındalık ve erken teşhis eğitimi düzenlendi.


Başkan İmamoğlu’Ndan Gar İhalesi İçin İkinci Tepki “İstanbul Adına Çok Öfkeliyim!”

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN GAR İHALESİ İÇİN İKİNCİ TEPKİ: “İSTANBUL ADINA ÇOK ÖFKELİYİM!”


Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü 17 22 Ekim Ağrısız Yaşam Haftası'nda Bilgilendiriyor;“Kronik Ağrı Çeken Hastalarda Kaygı Ve Depresyon 4 Kat Daha Fazla Yaşanıyor”

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, 17-22 Ekim Ağrısız Yaşam Haftası kapsamında yaptığı bilgilendirmede, ağrının fizyolojik etkilerinin yanında psikolojik etkilerinin de olduğuna dikkat çekti. Kronik olarak ağrı çeken hastaların kaygı veya depresyon bozukluğunu 4 kat daha fazla yaşadığı belirten Direktörlük, hastaların acil servislere başvurmasının en büyük sebebinin ağrı olduğunun altını çiziyor.


Etiketler: Yurtbay, Seramik, Habitat, seramik, içinde

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.