19 Mart 2018 Pazartesi 02:03

SANAT

800 yıllık sanatın “Zamansız İzler”i Mahall Bomonti Sanat’ta

800 yıllık sanatın “Zamansız İzler”i Mahall Bomonti Sanat’ta
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Vedat Kacar’ın, “Zamansız İzler” sergisi, Mahall Bomonti Sanat’ta İzmirlilerle buluştu. Bu toprakların 800 yılı aşan bir seramik kültürü olduğunu vurgulayan Kacar, “Bu zengin kültür, yeniden üretimlerle değil, çağdaş tasarım ilkeleri doğrultusunda, yeni ürünlerle yaşatılmalıdır” dedi.


Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, “Daha fazla ilgiyi hak ettiğini düşündüğümüz güzel İzmir’e, yeni bir sanat etkinliğiyle, özel bir sergiyle daha hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.


Türkerler Holding yatırımı Mahall Bomonti İzmir projesi sanata ve sanatçıya destek olmaya devam ediyor. Yaklaşık iki yıldır birbirinden değerli sanatçıların eserlerini İzmirlilerle buluşturan Mahall Bomonti Sanat, yeni sergisini açtı. Seramik sanatının önemli isimlerinden Vedat Kacar’ın, “Zamansız İzler” sergisi özel bir davetle İzmirli sanatseverlerle buluştu. Vedat Kacar’ın geleneksel olandan sağladığı referansları kullanarak, estetik ve teknik ayrımlarla kişiliğini bulan seramiklerinin yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.


Seramik sanatının 800 yıllık derin bir geçmişi olduğunu hatırlatan Vedat Kacar, “Bu zengin kültür, yeniden üretimlerle değil, çağdaş tasarım ilkeleri doğrultusunda, yeni ürünlerle yaşatılmalıdır” dedi. Kacar sergisini şu sözlerle anlattı: “Dünyada değişmeyen tek şey kültürel izler. Bu izler olduğu yerde kalarak bir döneme tanıklık etmekte ve o dönemin izlerini, sözlerini, duygularını yansıtıyor.Kültür birikimlerine bugünün şu anından bakınca zamansızlaşabiliyor aslında. Bakıldıklarında geçmiş bir dönemin izleri olsalar da, bir döneme tanıklık etseler de bu günün estetik tavrı girince, düne ait olan bugüne de ait olabiliyor. Yani zamansızlaşıyor, zamansız izlere dönüşüyor.” Vedat Kacar’ın sergisi 15 Mayıs’a kadar görülebilecek.


Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, “Mahall Bomonti İzmir, bu kentin yaşam kalitesini yükseltmeyi, kültür ve sanat hayatına katkı sağlamayı kendine görev edindi. Daha fazla ilgiyi hak ettiğini düşündüğümüz güzel İzmir’e, yeni bir sanat etkinliğiyle, özel bir sergiyle hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.


Kentin gözde sanat merkezi

İzmir’in en güzel mahalle ve ilçelerine, eğitim ve sağlık kurumlarına sadece birkaç dakika uzaklıktaki Mahall Bomonti İzmir; müze, sanat evi, tiyatro ve opera sahnesi, açık hava konser alanı ve etkinlikleriyle kentin gözde sanat merkezi olacak. Mahall Bomonti İzmir; kentin, yaşam kalitesi, tasarım anlayışı, inşaat teknolojisi ve güvenlik seviyesi en yüksek projesi olarak tasarlandı. Tarihle iç içe dokusu, konforlu rezidansları, uluslararası standartlarda ofis katları, seyir terası, alışveriş sokağı, güçlü markaların mağazaları, şık kafe ve restoranlarıyla sakinlerine keyifli bir yaşam sunacak.

İlginizi Çekebilir

Ödüllü Eserlerin Yer Aldığı “Piyanolu Dörtlüler” Albümü Çıktı

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ulusal beste yarışmasında ödül alan eserler “Piyanolu Dörtlüler” adlı albümle müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.


The Marmara Taksim’De Unutulmaz Bir Yılbaşı Gecesi

2020’ye, İstanbul’un 360 derecelik panoramik manzarası eşliğinde girin


Cerebral Palsy Türkiye, Ankara’Da Ailelere Ve Uzmanlara Yönelik Seminer Düzenledi!

“Konumuz: Cerebral Palsy” semineri Ankara’da Gerçekleşti.


Tommy Hilfiger'dan Kar Tatiline Öze...

Tommy Hilfiger kış tatilinizi renklendireceğiniz, karlı günlerde sıcacık ve şık kalabileceğiniz özel tasarımlar sunuyor. Stilinizi tamamlayabileceğiniz eldiven, şapka, atkı vb. gibi parçalar da tarzından ödün vermek istemeyenlerin duruşuna farklı bir görünüm kazandırıyor.


Rıchard Mılle, 2020 Ucı Dünya Turu Bisiklet Yarışında Start Alacak Olan Bahraın Mclaren Takımıyla İşbirliği Yaptı

-Richard Mille, Bahrain McLaren Takımıyla yeni işbirliğine başlıyor


Etiketler: Mahall, Bomonti, Kacar, İzmir, sanat

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.