27 Eylül 2018 Perşembe 13:09

GÜNDEM

9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Bodrum’Da Başlıyor…

Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası”, 28-30 Eylül tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştiriliyor.

  9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Bodrum’Da Başlıyor…
  9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Bodrum’Da Başlıyor…
  9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Bodrum’Da Başlıyor…
  9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Bodrum’Da Başlıyor…
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Programıyla katılımcılara dolu dolu bir etkinlik sunan ve Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasındaki en kapsamlı şampiyonalar bütünü olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası; Marmaris, Bodrum ve Ağustos 2018’de de İstanbul etabının hayata geçmesiyle yılda 3 kez düzenleniyor.

Katılımcı sayısını her organizasyonda artıran Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın isim sponsorluğu ve markanın Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden yüzme tutkunu binden fazla sporcuyu Bodrum’da buluşturmaya hazırlanıyor.

7’den 70’e herkese doğa, deniz ve yüzme sevgisi aşılamak hedefiyle yola çıkan ve 1800’ün üstünde sporcu kaydıyla gerçekleşen şampiyonanın programında; çocuklar için ilk kez Arena’nın da ismini verdiği “Arena Aquakids Yüzme Etkinliği”, “Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu”, “Profilo Dolunay’da Açık Su Yüzme Yarışı”, “Hapimag Maratonu”, “Setur Marinas 4x500m Bayrak Yarışı”, “Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası” yer alıyor. Şampiyona kapsamında, gerçekleştirilen yüzme etaplarının yanı sıra farklı aktivitelerle de yüzücülerin hep birlikte keyifli vakit geçirmesi sağlanıyor.

Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel, "Aquamasters ailesi, ülkemizin ve Güney Ege’nin incisi Bodrum’da bir kez daha buluşuyor. Hemen her yaş profilinden yüzlerce sporcumuzun katılımıyla 3 günde 7 farklı etkinliği gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı merhum İsmail Altındağ’ı da anacağımız Şampiyonamıza katıllan tüm sporcularımıza başarılar diliyor, destekleyen tüm resmi ve özel kurumlara teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin, “Yüzme, tıpkı bizim markamız gibi temelinde ‘dayanıklılık’ kavramını taşıyan bir spor. Kuvvet ve kondisyon kadar dayanıklı olmak da bir o kadar önemli. Biz de Profilo olarak aynı bakış açısı ve ‘dayanıklılık’ iddiasına sahibiz. Bu doğrultuda 2017 yılından beri Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın yanındayız. Şampiyonanın her yıl mayıs ayında Marmaris’te gerçekleştirilen etabında, Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ile 5000 metre Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu’nu, Bodrum etabında ise yine 5000 metre Yarı Dayanıklılık Maratonu ile geçtiğimiz sene ilk kez düzenlenen ve Türkiye’nin dolunayda yapılan ilk yüzme yarışı olma özelliğine sahip Full Moon Meet’e destek veriyoruz. Marmaris etabından sonra şimdi de Bodrum’da yine dünyaca ünlü bir yüzücü olan Güney Afrikalı yüzücü Carina Bruwer’i ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisi yaptıklarıyla da tam bir dayanıklılık örneği sergiliyor. Atlantik Okyanusu’nda köpekbalıklarıyla 36 km yüzen, yüzerken aynı zamanda kurduğu Swim for Hope oluşumu ile kanserli çocuklara destek olan, enstrümantal müzik yapan bir gruba sahip ve tüm bunların yanında üç çocuğu olan bir anne. Kendisi gibi örnek bir ismi, destek verdiğimiz bu yarışlarda ağırlamak da bizim için ayrıca gurur verici. Böyle master bir isimle yüzecek tüm yarışmacılara başarılar diliyorum” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Genel Müdürü Kerem Demirkol, “Toplam 1700 yatak kapasitesiyle Ege Bölgesi’nin en büyük turizm tesislerinden biri konumundayız. Mucizevi güzellikteki koylarımız ve tesisimizin etrafını çevreleyen çam ormanları sayesinde mavinin ve yeşilin buluşma noktasında yer alıyoruz. Türkiye’nin su sporlarına en uygun koylarından birine sahibiz. Konuklarımıza dalış, su kayağı, wakeboard, mono ski, yelken, sörf ve katamaran gibi yüksek enerji gerektiren sporlardan, daha az tempolu sporlara kadar birçok disiplini deneme fırsatı sunuyor. Uluslararası platformda VDWS (Alman Su Sporları Okullar Birliği) ve IWFF (International Waterski and Wakeboard Federation) üyeliklerimiz ile mevcut. Bu doğrultuda Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası gibi önemli etkinliklere destek veriyoruz. Aquamasters Yüzme Şampiyonası son yıllarda en önemli organizasyonlardan biri konumuna gelerek hem ülkemizin tanıtımına hem de turizme katkı sağladı. Böylesine önemli bir organizasyonla iç içe olmamız bizleri mutlu ediyor. Önümüzdeki yıllarda spor, sanat ve lezzet temalı etkinliklere desteğimizi sürdürmek istiyoruz. Bu vesileyle Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda yarışacak tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Setur Marinas Genel Müdürü Emre Doruk ise organizasyonla ilgili olarak, “Denizi ve deniz üzerinde yapılan tüm sporları çok seviyor, desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Setur Marinaları olarak işimiz hayata denizden bakan tekne sahiplerine hizmet etmek. Bu nedenle muazzam güzelliklere sahip denizlerimizin korunması, denizlerimize yönelik toplumsal bilincin artması bizler için çok kritik. 9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, bundan önce de olduğu gibi açık denizdeki yüzme sporunu gündeme getirmesi ve genciyle yaşlıysa tüm meraklıları denize ve spora teşvik etmesi nedeniyle içinde olmaktan mutluluk duyduğumuz bir etkinliktir” dedi.

İlginizi Çekebilir

Türk Oftalmoloji Derneği Makyaj Malzemelerinde Ortak Kullanıma Son Verin

30 Mart 2020


Ücretsiz Netflıx Üyeliği Mesajlarına Dikkat!

SİBER DOLANDICIRILARIN YENİ YÖNTEMİ: ÜCRETSİZ NETFLIX ÜYELİĞİ


Temizlik Ve Hijyen Hizmetlerine İlgi Artmaya Devam Ediyor!

Türkiye’de koronavirüse karşı önlemler artırılırken hijyen ve temizlik servislerine talep artıyor. Yetkililer koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalmayı önerirken, önlem almak isteyenler ev temizliği ve düzenli dezenfeksiyon hizmetlerine yoğun ilgi gösteriyor.


Bülten M.A.C Yeni Powder Kiss Koleksiyonu

Powder Kiss Liquid Lipcolor dokunuşuyla mat nem ile tanıştı, pudra likit ile buluştu. Yeni Powder Kiss Liquid Lipcolor ve Eye Shadow koleksiyonu kolay sürülebilir, hafif ve eşsiz bir hisse sahip pudralı bir görünüm sağlıyor.


Geçmişten Günümüze Biorezonans

Akademisyen Dr. Rıdvan Kır ile wellness ve sağlık alanlarında popüler hale gelen, farklı yöntemler ile binlerce yıldır var olan, hayatın tüm alanlarında verimi artıran "Biorezonans Teknolojileri” ni MAG Business’a verdiği özel röportajında anlattı.


Etiketler: Yüzme, Aquamasters, Şampiyonası, Uluslararası, Arena

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.