22 Nisan 2019 Pazartesi 10:22

GÜNDEM

A101 Sap İle Bulutta Büyüyecek

Müşterilerine 81 ilde 8 binden fazla mağazasıyla hizmet veren A101 marketler zinciri, SAP çözümleri ile verimliliğe ve büyümeye odaklanıyor. SAP altyapısını ve çözümlerini buluta taşımaya hazırlanan A101, bu dönüşüm ile hem verimliliğini artırarak büyümeye devam edecek, hem de müşterilerine daha özel bir alışveriş deneyimi sunacak. Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, bu iş birliği kapsamında A101’in tüm verilerini Türkiye'den yönetecek.

  A101 Sap İle Bulutta Büyüyecek
  A101 Sap İle Bulutta Büyüyecek
  A101 Sap İle Bulutta Büyüyecek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Hızla dijitalleşen dünyada hizmet odaklı perakende sektörü en hızlı değişen sektörlerin de başında geliyor. E-ticaretin hızla gelişmesi, çoklu kanal (omnichannel), artan rekabet, yeni müşteri ihtiyaçları ve beklentileri sektörü yeniden şekillendirirken, şirketler de bu dönüşüme paralel olarak birer “Akıllı İşletme”ye dönüşüyor. Deloitte Perakende’nin Küresel Güçleri 2019 Raporu’nda, dünyanın en hızlı büyüyen ilk 50 perakende şirketinin arasında 5. sırada yer alan ve 8 binden fazla mağazası ile en uygun fiyata kaliteli ürünleri müşterilerine ulaştırmayı hedefleyen A101 marketler zinciri, verimliliğini artırmak ve iş süreçlerini optimize ederek müşterilerine en iyi alışveriş deneyimini yaşatmak için başlattığı dijital dönüşüm yolculuğunda SAP’yi tercih etti.

A101, hali hazırda kullandığı SAP sistemlerini ve çözümlerini, SAP’nin yeni nesil ERP çözümü olan S/4HANA Retail’e taşımaya hazırlanıyor. SAP’nin altyapı, yönetim ve uygulama hizmetlerini beraber sunduğu SAP HANA Enterprise Cloud (HEC) çözümü ile buluta geçişini gerçekleştirecek olan A101, tüm verilerini de Türkiye’de tutacak. Bu proje ile A101; temel perakende, teknik satın alma, mağaza operasyonları, tedarik zinciri, finans, online/offline satış kanalları, büyük veri ve müşteri deneyimi süreçlerini uçtan uca tek merkezden ve gerçek zamanlı olarak SAP HEC üzerinden yöneten Türkiye’deki ilk S/4HANA Retail müşterisi olacak.

Büyümek isteyen kurumlar için bulutun alternatifi yok

A101’in buluttaki hızı ve fırsatları SAP ile keşfedecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyleyen SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, A101’in bulut teknolojileri ile perakende sektöründe daha rekabetçi bir yapıya ulaşacağını belirterek, “SAP’nin 100’den fazla bulut çözümü ve dünya genelinde 186 milyondan fazla bulut kullanıcısı var. Günümüzde işletmelerin %90'ından fazlası bulut teknolojisinden yararlanıyor. En yenilikçi teknolojileri uygulama konusunda öncü olan perakende sektörü buluta geçişte de bu konumunu koruyor. Günümüz koşullarında büyümek, hız kazanmak, verimliliği artırmak, daha esnek bir yapıya kavuşmak ve rekabette öne geçmek için bulutun bir alternatifi yok. SAP Türkiye olarak amacımız müşterilerimizin bu dönüşüm yolculuklarına destek olmak, karmaşık iş süreçlerini sadeleştirerek hızlı aksiyon alma yeteneklerini artırmak.” diye konuştu.

A101 CTO’su (Chief Technology Officer) Orhan Dağlıoğlugil ise “Büyük veriyi hızla işleyerek doğru ve öngörülebilir tahminlerle sunarak iş süreçlerini basit ve sade bir hale getiren SAP S/4HANA Retail ve ilgili uygulamaları için yönetilen, özel bir bulut hizmeti olan SAP HANA Enterprise Cloud ile A101, özellikle mağazalarda daha sistematik ve verimli büyüyecek. Bulut bilişimin avantajları arasında; düşük donanım maliyeti, bağlan-kullan metodunun sağladığı hız ve esneklik, gelişmiş performans, anında güncellenebilme, sınırsız depolama kapasitesi ve tüm işletim sistemlerine kolayca uyum sağlaması gibi özellikler ön plana çıkıyor” dedi.

SAP perakende çözümlerinin işletmelere sağladığı kazanımlar

A101 YENİ MAĞAZACILIK Hakkında:

SAP Hakkında

İlginizi Çekebilir

İş Bankası Grubu’Ndan Türk Kızılay’In Başlattığı Yardım Kampanyasına 5 Milyon Tl Katkı

İş Bankası Grubu’ndan Türk Kızılay’ın Başlattığı Yardım Kampanyasına 5 milyon TL Katkı


Türkiye İmsad “Türkiye’De Riski Deprem Değil Güvensiz Yapılar Oluşturuyor”

TÜRKİYE İMSAD’DAN DEPREM AÇIKLAMASI:


Axa’Dan Filenin Sultanlarına Başarı Primi Ve Olimpiyat Sigortası

AXA’DAN FİLENİN SULTANLARINA BAŞARI PRİMİ VE


Kardeş Eli Derneği Depremzedelerin Yanında

Malatya ve Elazığ’a kardeş eli uzandı


Başkan İmamoğlu, Deprem Felaketini Yaşayan Elazığ’Da “Deprem Bölgesinde Bulunan Şehirlerimizin Başka Hiçbir Önceliği Yok”

BAŞKAN İMAMOĞLU, DEPREM FELAKETİNİ YAŞAYAN ELAZIĞ’DA:“DEPREM BÖLGESİNDE BULUNAN ŞEHİRLERİMİZİN BAŞKA HİÇBİR ÖNCELİĞİ YOK”


Etiketler: A101, perakende, bulut, süreçlerini, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.