28 Eylül 2019 Cumartesi 09:45

GÜNDEM

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü 29 Eylül Dünya Kalp Günü’Nde Uyarıyor “Kalbinizi Sağlıklı Beslenme Ve Egzersiz İle Koruyun”

Dünyada her yıl 17.9 milyon kişi kalp hastalığı ve inmeyi içeren kardiyovasküler hastalıklardan dolayı yaşamını yitiriyor. Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, 29 Eylül Dünya Kalp Günü dolayısıyla, daha iyi, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam için beslenme ve sporun önemine vurgu yapıyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde Uyarıyor

Dünyada her yıl 17.9 milyon kişi kalp hastalığı ve inmeyi içeren kardiyovasküler hastalıklardan dolayı yaşamını yitiriyor. Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, 29 Eylül Dünya Kalp Günü dolayısıyla, daha iyi, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam için beslenme ve sporun önemine vurgu yapıyor.

Kardiyovasküler hastalıkların dünyada ölüm ve sakatlığın önde gelen nedenlerinden biri olduğunu belirten Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, dünyada her yıl 17.9 milyon kişinin kalp hastalığı ve inmeyi içeren kardiyovasküler hastalıklardan dolayı yaşamını kaybettiğini belirtiyor. Kalp hastalıklarına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla her yıl 29 Eylül günü ‘Dünya Kalp Günü’ olarak kutlanıyor.

Dünyada tüm ölümlerin üçte biri ve bulaşıcı olmayan hastalıklarla ilgili ölümlerin yarısı kardiyovasküler hastalıklardan kaynaklanıyor. Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, son yıllarda kalp hastalığından kaynaklı ölümlerdeki artışa dikkat çekerek daha iyi, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam için beslenme ve sporun önemine vurgu yapıyor.

Dünya Kalp Federasyonu; tütün kullanımı, sağlıksız beslenme ve fiziksel aktivite yoksunluğu gibi başlıca risk faktörlerinin kontrol altına alınması ile kalp hastalığı ve inmeye bağlı erken ölümlerin en az yüzde 80'inin önlenebileceğini belirtiyor.

Herkes için kalp sağlığı eşitliğini sağlamanın son derece önemli bir görev olduğuna değinen Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, kalp sağlığı için dikkat edilmesi gerekenleri ise şöyle sıralıyor:

Kalbe iyi bakmak için küçük ama anlamlı aktiviteler yapmanın önemine işaret eden Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, yalnızca daha sağlıklı değil aynı zamanda daha keyifli bir yaşam sürebilmenin kalp sağlığından geçtiğini belirtiyor. Sağlıklı bir toplum için herkesi, “Kalbime iyi bakmak için şu anda ne yapabilirim?” sorusuna doğru yanıtlar bulmaya çağırıyor.

İlginizi Çekebilir

En Popüler Mobil Mesajlaşma Uygulaması Whatsapp Oldu

BASIN BİLDİRİSİ


Boyner’Den Sektörde Bir İlk Mağazadan Eve Paket Teslimatı

Boyner’den sektörde bir ilk…


Ipekyol Pre Sprıng 2020 Koleksiyonu İle Sıcak İklimlere Dönüş

IPEKYOL PRE-SPRING 2020 KOLEKSİYONU İLE SICAK İKLİMLERE DÖNÜŞ


Çocuklarınız Yarıyıl Tatilinde De Yeterli Ve Dengeli Beslenmeye Devam Etsin

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, yarıyıl tatilinde çocukların beslenme düzeninin tatile girmemesi gerektiğine dikkat çekerek ebeveynler için önemli ipuçları paylaşıyor.


Hayvan Sahipleri İçin Eşsiz Bir Deneyim Royal Canın Hub

Royal Canin Hakkında:


Etiketler: daha, kalp, için, Abdi, İbrahim
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Mide Sağlığınıza 7 Öneriyle Yeniden Kavuşun
Mide Sağlığınıza 7 Öneriyle Yeniden Kavuşun

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.