25 Temmuz 2019 Perşembe 09:47

GÜNDEM

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü Uyarıyor; “Sıcak Çarpmaları Hayati Tehlike Oluşturabilir”

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü; yaz aylarında hava sıcaklarının ani olarak yükselmesi ile birlikte görülen sıcak çarpması şikayetlerini önlemek için uyarılarda bulunuyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü; yaz aylarında hava sıcaklarının ani olarak yükselmesi ile birlikte görülen sıcak çarpması şikayetlerini önlemek için uyarılarda bulunuyor.

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte gün içerisinde halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı şikayetlerinde de artış yaşanıyor. Sıcak havaların insan sağlığını ciddi şekilde etkilediğini belirten Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, vücudu yormamak ve güneşten korunmak için bazı önemli noktalara dikkat çekiyor.

Yazın sıcakların artmasıyla vücut ısısında da artış yaşanıyor. Vücut terleme yoluyla ısı kaybederek dengeyi sağlamaya çalışıyor. Ancak uzun süre güneşe veya yüksek sıcağa maruz kalındığında vücut ısısı terlemeyi dengeleyemiyor ve sıcak çarpması durumu meydana geliyor.

Uzun süre güneşin altında kalan kişilerde terli ve soğuk bir cilt, bitkinlik, susama hissi, kas krampları, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma ve idrar koyulaşması gibi belirtiler baş gösterebiliyor. Sıcaklığın daha da artmasıyla birlikte cilt daha sıcak ve kırmızı bir hal alıyor, vücut ısısı yükseliyor, solunum ve nabız hızlanıyor, davranış bozukluğu ve bilinç bulanıklığı gelişiyor.

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, sıcaklardan ve güneş çarpmasından korunmak için alınması gereken önlemleri şöyle sıralıyor:

Gıdalar Doğru Şekilde Saklanmalı

Yaz aylarında aşırı sıcak havalarda gıdalar iyi muhafaza edilmediğinde ve hijyenik bir ortam sağlanamadığında besin zehirlenmeleri de sıkça görülüyor. Tavuk, yumurta ve süt içeren gıdalarda bazı bakteriler 1-2 saat içinde çoğalıyor. Bu durum, bulantı, kusma, karın ağrısı ve ishal gibi şikayetlerle ortaya çıkan besin zehirlenmelerinin büyük bir çoğunluğunun kaynağını oluşturabiliyor.

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, yiyeceklerin buzdolabında belirli bir ısının altında saklanması ve pişirildikten sonra hemen tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Kabuklu meyvelerin yıkansalar bile soyularak tüketilmesi gerektiğini belirten Direktörlük, hijyen kurallarının önemine vurgu yapıyor.

Kronik Hastalar ve Yaşlılar Sıcaklardan Daha Çok Etkileniyor

Aşırı sıcakların, kronik hastalıkları daha fazla tetiklediğini söyleyen Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, özellikle kalp-damar hastalarının bu aylarda risk oranının yüksek olduğunu belirtiyor.

Sıcaklarla birlikte kan dolaşımında yaşanan değişiklikler kalp hızında artışa neden olabiliyor. Sıvı kaybının artması, böbreğe gelen kan miktarının azalmasına yol açıyor. Hipertansiyonu olanların sıvı kaybı ve yüksek nemden diğer kişilere göre daha çok etkilendiğini belirten Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü şunlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Kullanıcıların %85’İ E Posta Adreslerinin Açığa Çıktığını Fark Etti, Kaspersky Güvende Kalmalarına Yardımcı Oldu

28 Ocak 2020


Wordpress Tutkunları Wpfest’Te Buluşuyor

WordPress dünyasını ikinci kez bir araya getirmeye hazırlanan WPFest, 5 Mart 2020 tarihinde İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisinde düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl 500’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleşen ve WordPress topluluklarında da önemli bir yankı uyandıran etkinlik, bu yıl 700’ün üzerinde WordPress tutkununu buluşturmayı amaçlıyor. WordPress’te SEO, performans, e-ticaret konularının konuşulacağı etkinlik, Türkiye’nin en büyük WordPress etkinliği olarak Natro.com ana sponsorluğunda geçtiğimiz sene olduğu gibi alanında uzman konuşmacılarıyla bu sene de Türkiye’de WordPress’e yön verecek.


Enza Home İle Renklerin Senfonisini Hissedin

Zengin koleksiyonları ve tasarımlarıyla fark yaratan Enza Home, Orfe ve Vera Halı ile yaşam alanlarında eşsiz bir stil yaratıyor.


Düzeltme Ofis Kiralamaları Artış Gösterdi

OFİS KİRALAMALARI ARTIŞ GÖSTERDİ


Bekarlara 45 Milyon Dolarlık Evlilik Yardımı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nde devlet, bekar gençlere evlenebilmeleri için 2019 yılında 45 milyon dolarlık yardım yaptı. Evlilik yardımlarından 2 bin 380 genç faydalandı.


Etiketler: Abdi, İbrahim, Otsuka, Medikal, Direktörlüğü

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.