25 Temmuz 2019 Perşembe 09:47

GÜNDEM

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü Uyarıyor; “Sıcak Çarpmaları Hayati Tehlike Oluşturabilir”

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü; yaz aylarında hava sıcaklarının ani olarak yükselmesi ile birlikte görülen sıcak çarpması şikayetlerini önlemek için uyarılarda bulunuyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü; yaz aylarında hava sıcaklarının ani olarak yükselmesi ile birlikte görülen sıcak çarpması şikayetlerini önlemek için uyarılarda bulunuyor.

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte gün içerisinde halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı şikayetlerinde de artış yaşanıyor. Sıcak havaların insan sağlığını ciddi şekilde etkilediğini belirten Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, vücudu yormamak ve güneşten korunmak için bazı önemli noktalara dikkat çekiyor.

Yazın sıcakların artmasıyla vücut ısısında da artış yaşanıyor. Vücut terleme yoluyla ısı kaybederek dengeyi sağlamaya çalışıyor. Ancak uzun süre güneşe veya yüksek sıcağa maruz kalındığında vücut ısısı terlemeyi dengeleyemiyor ve sıcak çarpması durumu meydana geliyor.

Uzun süre güneşin altında kalan kişilerde terli ve soğuk bir cilt, bitkinlik, susama hissi, kas krampları, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma ve idrar koyulaşması gibi belirtiler baş gösterebiliyor. Sıcaklığın daha da artmasıyla birlikte cilt daha sıcak ve kırmızı bir hal alıyor, vücut ısısı yükseliyor, solunum ve nabız hızlanıyor, davranış bozukluğu ve bilinç bulanıklığı gelişiyor.

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, sıcaklardan ve güneş çarpmasından korunmak için alınması gereken önlemleri şöyle sıralıyor:

Gıdalar Doğru Şekilde Saklanmalı

Yaz aylarında aşırı sıcak havalarda gıdalar iyi muhafaza edilmediğinde ve hijyenik bir ortam sağlanamadığında besin zehirlenmeleri de sıkça görülüyor. Tavuk, yumurta ve süt içeren gıdalarda bazı bakteriler 1-2 saat içinde çoğalıyor. Bu durum, bulantı, kusma, karın ağrısı ve ishal gibi şikayetlerle ortaya çıkan besin zehirlenmelerinin büyük bir çoğunluğunun kaynağını oluşturabiliyor.

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, yiyeceklerin buzdolabında belirli bir ısının altında saklanması ve pişirildikten sonra hemen tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Kabuklu meyvelerin yıkansalar bile soyularak tüketilmesi gerektiğini belirten Direktörlük, hijyen kurallarının önemine vurgu yapıyor.

Kronik Hastalar ve Yaşlılar Sıcaklardan Daha Çok Etkileniyor

Aşırı sıcakların, kronik hastalıkları daha fazla tetiklediğini söyleyen Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, özellikle kalp-damar hastalarının bu aylarda risk oranının yüksek olduğunu belirtiyor.

Sıcaklarla birlikte kan dolaşımında yaşanan değişiklikler kalp hızında artışa neden olabiliyor. Sıvı kaybının artması, böbreğe gelen kan miktarının azalmasına yol açıyor. Hipertansiyonu olanların sıvı kaybı ve yüksek nemden diğer kişilere göre daha çok etkilendiğini belirten Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü şunlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Davutoğlu' Nun Ekibine İş Dünyasından Önemli Transfer!

Geçtiğimiz hafta sonu Ahmet Davutoğlu, kurucular kurulu üyeleriyle Bolu Büyük Abant Oteli' nde kamp yaptı. Avrasya Sanayi ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, hafta sonu kampa katıldı ve Ahmet Davutoğlu' nun partiye katılma teklifini kabul etti. Yoğun bir ilginin olduğu toplantıda teşkilat yapılanması tamamlanan partinin, tüm illerde oluşturulan isim havuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı. Bir hafta içinde partinin kurulacağı, Ankara’ da genel merkez ve İstanbul’ da il başkanlığı binalarının tutulduğu gelen haberler arasında.


Fibrobeton, Yga İşbirliği İle Düzce’De Mucit Çocuklar Yetiştirecek...

Fibrobeton “Çocuklarımız bilimle büyüsün” dedi,


‘Büyük Gözaltı’ 10 Aralık’Ta!

Taner Barlas’ın kurguladığı, Rutkay Aziz’in yönettiği ve iki usta tiyatrocunun aynı zamanda rol da aldıkları ‘Büyük Gözaltı’ (1984) oyunu, 10 Aralık Salı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.


Ankara Zülfü Livaneli’Ye Koştu

ANKARA ZÜLFÜ LİVANELİ’YE KOŞTU


Nur Fettahoğlu "Babil'in Senaryosunu Okuduğumda Karakterin Güçlü Duruşu Beni Çok Etkiledi"

“Bazı yapımların tarifedilemez bir sinerjisi, bir aurası oluyor”


Etiketler: Abdi, İbrahim, Otsuka, Medikal, Direktörlüğü

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.