25 Mart 2019 Pazartesi 09:58

GÜNDEM

Abdullah Avcı Sporun Geleceği Profesyonellere Emanet Edilmeli

Türkiye’nin ilk spor odaklı eğitim simülasyonu ile geleceğin yöneticileri yetişiyor

Abdullah Avcı  Sporun Geleceği Profesyonellere Emanet Edilmeli
Abdullah Avcı  Sporun Geleceği Profesyonellere Emanet Edilmeli
Abdullah Avcı  Sporun Geleceği Profesyonellere Emanet Edilmeli
Abdullah Avcı  Sporun Geleceği Profesyonellere Emanet Edilmeli
Abdullah Avcı  Sporun Geleceği Profesyonellere Emanet Edilmeli
Abdullah Avcı  Sporun Geleceği Profesyonellere Emanet Edilmeli
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Bilgi Üniversitesi, öğrencilere spor yöneticiliği deneyimini yaşatmak için “MODEL BİLGİSpor FIFA Simülasyon Organizasyonu”nu düzenledi. Spora dair sorunları ve çözümlerini irdeleyen katılımcılar, FIFA seviyesinde resmi ortam tecrübesini de deneyimleme fırsatı yakaladı. İki gün süren organizasyonun ilk gününe katılan Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü Abdullah Avcı sporun geleceğinin iyi eğitim almış profesyonellere bağlı olduğunu, yönetim kademelerinde kadın sayısının artması gerektiğini vurguladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü, spor odaklı reklam ajansı Sportsnet işbirliğiyleTürkiye’nin ilk spor odaklı eğitim programı “MODEL BİLGİSpor FIFA Simülasyonu”na ikinci kez ev sahipliği yaptı. Katılımcılar, içerisinde FIFA kongresi, FIFA konseyi ve FIFA alt kurullarını barındıran bir modelden oluşan organizasyonda birebir spor yöneticiliği deneyimi yaşadı. İki gün boyunca kendi tecrübe ve eğilimlerine göre kurullarda yer alan öğrenciler, spor yöneticiliğinin kritik aşamalarına dair edindikleri teorik bilgileri, deneyimle birleştirerek pratiğe dökme imkânı buldu.

Amacımız algıyı değiştirmek

Organizasyonun açılış konuşmasını BİLGİ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cem Tınaz yaptı. Projenin hayata geçmesinde aslan payının öğrencilere ait olduğunu vurgulayan Tınaz, “Amacımız spor yöneticiliğinin farklı açılarını, gerekliliklerini ve yaratacağı pozitif etkiyi gözler önüne sermek. Bizler, spor endüstrisinde karar verici mekanizmaların profesyonellere emanet edildiğinde, endüstrinin nasıl fark yaratır bir hale geldiğine dair kamuoyunda farkındalık yaratmak ve spor yöneticiliği algısını kökünden değiştirmek çabasındayız” dedi.

“Doğru yönetim profesyonellerle mümkün”

Açılış konuşmasının ardından Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü Abdullah Avcı, geleceğin spor yöneticileriyle bir araya geldi. Futbolda eğitim yaşının 6’ya kadar indiğini ve sadece bu sebep göz önüne alındığında bile spor yöneticiliğinin öneminin arttığını belirten Avcı, “Liderlik yetileri, sorumluluk bilinci, doğru zamanda doğru karar verme gibi nitelikler sporun kilit taşı haline geldi. Doğru projeyi tespit etmek, kaynak ve enerjiyi buna göre kullanmak ancak profesyonel yöneticilerin varlığıyla mümkün” dedi. Eskiden sporda tecrübenin problem çözmede yeterli olduğunu belirten Avcı, değişen düzene ayak uydurmanın yolunu ise şu ifadelerle anlattı; “Artık araştırma, analiz, yenilikleri takip etme ve farklı bilimleri sporu içine dahil etme gibi parametreler olmazsa olmaz konumda. Her spor kulübünde bu süreci sağlıklı şekilde yürüten bir profesyonele ihtiyaç var.”

“Kadının olduğu yerde ciddiyet vardır”

Abdullah Avcı, sporda yönetici olacak kişinin sporun içinden gelse de gelmese de gerekli eğitimleri almasının da şart olduğuna özellikle dikkat çekti. Avcı, “Avrupa’da başta Manchester City kulübü olmak üzere birçok kulübü yakından takip ediyoruz. Fizyoterapistlerinden başkanına kadar kulüpte görevli herkes gerekli eğitimlerin tamamından geçmiş durumda. Spor yöneticileriyle çalışmak, departmanları buna göre oluşturmak en sıradan kulübe bile basamak atlatmaya yetiyor. MODEL BİLGİSpor FIFA Simülasyon Organizasyonu gibi organizasyonlar farkındalık yaratmanın ötesine geçerek, geleceğin yöneticilerine stratejik düşünme, karar verme ve büyük resmi görme gibi futbolun ve sporun seyrini değiştirecek nitelikler kazandırıyor” dedi. Sporda yönetici konumunda daha fazla kadın olması gerektiğine de değinen Avcı, mevcut yöneticilerin yalnızca yüzde 17’sinin kadın olduğunu belirterek, “Federasyon ve kulüp yapılarında kadınların artması gerekiyor. Çünkü kadınların olduğu yerde ciddiyet ve farkındalık vardır” dedi.

Detaylı Bilgi:

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

İlginizi Çekebilir

Türkiye’Nin İlk Kadın Mitingi 100 Yaşında!

TÜRKİYE’NİN İLK KADIN MİTİNGİ 100 YAŞINDA!


Sektör İle Buluşma Etkinliği 7. Kez Düzenlendi

Otel ve yiyecek içecek endüstrisinin öncü işletmeleri Özyeğin Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu


Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu Kayıtları Başladı

VODAFONE 15. İSTANBUL YARI MARATONU KAYITLARI BAŞLADI


Yeni Yıla Günler Kala Megastar Tarkan Hannover’Da

2020’ye günler kala Avrupa Turnesi’nin de sonuna yaklaşan Megastar Tarkan’ın son durağı Hannover oldu. Şahmeran Entertainmet organizasyonu ile Almanya’nın en büyük fuar ve etkinlik merkezlerinden biri olan ve bugünlerde kurulan yeni yıl pazarları ile binlerce turiste ev sahipliği yapan Hannover’da sahne alan Tarkan, gece boyunca kendisini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir konser yaşattı.


Kişisel Gelişim Atölyeleri Aralık Ayı Boyunca Zorlu Psm’De

Zorlu PSM ve Human Art iş birliğiyle ile hayata geçirilen kişisel gelişim atölyeleri Aralık ayı boyunca katılımcılara öz şefkat, öz farkındalık, meditasyon ve uyanış temelinde yepyeni pencereler açmaya hazırlanıyor.


Etiketler: spor, FIFA, Avcı, sporun, olduğunu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.