22 Mart 2019 Cuma 11:10

GÜNDEM

Accelerate2030 Türkiye Finalistleri Belli Oldu

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkıda bulunacak sosyal girişimcilik projeleri belirlendi.

Accelerate2030 Türkiye Finalistleri Belli Oldu
Accelerate2030 Türkiye Finalistleri Belli Oldu
Accelerate2030 Türkiye Finalistleri Belli Oldu
Accelerate2030 Türkiye Finalistleri Belli Oldu
Accelerate2030 Türkiye Finalistleri Belli Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Anadolu Efes, Impact Hub İstanbul ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülen ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkıda bulunan girişimlerin seçilerek, büyümelerinin desteklendiği Accelerate2030 Programı’nın Türkiye finali tamamlandı. Final sahnesine çıkan 10 finalist arasından, jürinin en çok puan verdiği ilk dört girişim Biolive, Naturansa, Joon ve Tolkido oldu. Seçilen dört girişim, 6 aylık destek programına dâhil olurken, Ekim ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilecek finale başvurma şansı elde etti.

Anadolu Efes, Impact Hub İstanbul ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülen, en yenilikçi ve gerçekleştirilebilir sosyal fayda girişimlerinin desteklendiği Accelerate2030 Programı’nın final etkinliği Impact Hub İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye finalinde Accelerate2030 desteğini almaya hak kazanan girişimler, Biolive, Naturansa, Joon ve Tolkido oldu. Seçilen girişimler Türkiye’de sürecek 6 aylık destek programına dâhil olurken aynı zamanda Ekim ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilecek finale başvurma şansını elde etti.

Final sahnesinde bir konuşma yapan Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş, “Anadolu Efes olarak gençlere ve geleceğe inanıyoruz. Girişimcilik ekosistemini desteklemeyi çok önemsiyoruz. Hem sektörümüzü ileriye götürecek teknolojik girişimleri hem de toplumumuza katkı sağlayacak sosyal fayda odaklı girişimleri destekliyoruz. Tüm faaliyetlerimizde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkı sağlamayı hedefliyoruz.Accelerate2030 Programını’nın bir paydaşı olmak bizim için bu nedenle çok önemli. Bu platformun ana destekçisi olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

UNDP Türkiye Stratejik Ortaklık ve Özel Sektör Başkanı Hansın Doğan “Pazar odaklı çözümlerle Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne daha hızlı ulaşılabilir. Şirketler iş planlarına küresel hedefleri entegre ettiklerinde hem şirketler hem toplum bundan faydalanabilir. Accelerate2030 kapsamında desteklenecek girişimler büyük şirketlere de örnek olacak” dedi.

Impact Hub Istanbul'un Kurucu Ortağı Ayşe Sabuncu, "Impact Hub Istanbul olarak, Türkiye'de sosyal inovasyonun teşvik edilmesi ve girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi için çalışmalar yürütüyoruz.Programlarımızın merkezine de birlikte üretmeyi ve çok paydaşlı yaklaşımı koyuyoruz. İş yapış biçimlerinde girişimlerden başlayarak etki odağının benimsenmesi için durmadan çalışıyoruz. Çalışmalarımızda pozitif değişim yaratmayı hedefleyen bireyleri ve kurumları, disiplinlerarası bir ekosistemde bir araya getiriyoruz. Birleşmiş Milletler Sürdürebilir Kalkınma Hedefleri'nin gerçekleşmesi için çözüme doğru güçlü işbirliklerinin oluşturulması büyük önem taşıyor. Accelerate2030 Programı'ndaki, Impact Hub Istanbul, Anadolu Efes ve UNDP Türkiye işbirliği de; bizi 2030'a sağlam adımlarla yaklaştıran güçlü birlikteliklere, güzel bir örnek teşkil ediyor.”

Seçilen Girişimler Hakkında Kısa Bilgi Notu

BIOLIVE:

Biolive, plastikle ilgili problemlerin üstesinden gelmek ve biyoplastik pazarındaki eksiklikleri gidermek amacıyla zeytin çekirdek ve atıklarından tamamen doğal biyoplastik granüller üreten bir biyoteknoloji şirketidir. Biyolojik olarak parçalanabilen, kanserojen ve toksik madde içermeyen Bio-Pura isimli hammaddeleri ile Biolive, farklı sektörler ve özel uygulamalar için ideal çözümler, düşük maliyetli hammadde alternatifleri sunar. Biolive, 2018’den beri elektronik malzemeler, bebek ürünleri, otomotiv, hijyenik ürünler, ev gereçleri, gıda paketleme endüstrisi gibi alanlar için biyo granüller satmaktadır.

NATURANSA:

Tüketici öncesi gıda atıklarının ayrıştırılması yoluyla yetiştirilen yenilebilir böceklerden yüksek kalitede protein üreten bir girişimdir. Üretilen böceklerden protein tozu elde ederek ölçeklenebilir bir teknoloji oluşturur ve siyah asker sineği larvaları ile organik atıkların geri dönüşümünü sağlar. Giderek artan insan nüfusu için sürdürülebilir bir beslenme yöntemi de önermektedir. Naturansa’nın üretim sürecinde; ilk olarak meyve-sebze atıklarının böceklerle çözündürülmesi sonrasında çıkan malzeme filtrelenir. Sonrasında içerisindeki böcekler ayrıştırılır ve geri kalan kompost olmuş yiyecekler gübre haline gelir. Bu gübreler satışa sunulmaya hazırdır. Ayrılan böcekler de kurutulur ve çekilir. Bu işlem sonucunda da yüksek kalite protein tozu elde edilir ve farklı sektörlerde kullanılır. Şu anda evcil hayvan gıda pazarını hedefleyen girişim, insan tüketimine geçmeyi de planlamaktadır.

JOON:

Dezavantajlı gruplar ile çalışarak, zanaatı modern üretim yöntemleri ve tasarımla birleştiren Joon, meydana getirdiği yeni kullanışlı ürünlerin günlük hayata katılmasında öncü olur. Bu ürünler üzerinden üretici hikayelerini de paylaşan Joon, hem müşterileri zanaatkarların hayatlarına konuk eder, hem de ortak kültürel değerlerin yaşatılmasını sağlar. Joon’un üretim süreci, dezavantajlı durumdaki üreticiler ve zanaatkarlar ile tanışıp, onların yetkinliklerini en iyi şekilde anlamaya çalışarak başlar. Daha sonra üreticilerin yetkinliklerine en uygun tasarım çözümlerini geliştirir ve çeşitli ürünleri son tüketici ile buluşturur.

TOLKİDO:

İlginizi Çekebilir

Görseller Koç Topluluğu İhracatın Da Zirvesinde!

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği “İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”ne Koç Topluluğu Şirketleri damga vurdu. İlk 10’da 4 Koç Topluluğu Şirketi yer alırken, Ford Otosan ihracat şampiyonu, Tofaş 3’üncü, Tüpraş 6’ncı ve Arçelik 8’inci oldu. Ödülleri Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.


Yaz Ayları Bu Ameliyatlara Engel Değil!

“Hastalarımızın çok büyük bir kısmından; ‘Yazın ameliyat olursam sıkıntı yaşar mıyım?’, ‘Yaz aylarında ameliyatlar daha mı tehlikeli olur’ gibi dönüşler alıyoruz. Bu konu hakkında, açıklığa kavuşturulması gereken ciddi bir bilgi kirliliği var” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Sertan Şahin, anlattı.


Lila Group Markaları Rossman Ve Avansas.Com’Da!

Kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ürünleri ile dikkat çeken Lila Group’un, Sofia, Maylo ve Berrak markalı ürünlerine ulaşmak her geçen gün kolaylaşıyor. Sofia, Maylo ve Berrak şimdi kişisel Bakım, kozmetik ve sağlık marketi konseptinde hizmet veren Rossman mağazalarında ve kurumsal şirketlere iş yeri ihtiyaçlarını avantajlı bir şekilde online olarak tedarik etme fırsatı sunan Avansas.com internet sitesinde yerini aldı.


Vestel Sektörünün 21 Yıldır Aralıksız İhracat Şampiyonu

Vestel ihracat şampiyonluğu ödülünü


Hilmi Türkmen’Den İstanbullulara 5 Yeni Millet Bahçesi Ve 4 Yeni Nevmekan Müjdesi!

HİLMİ TÜRKMEN’DEN İSTANBULLULARA 5 YENİ MİLLET BAHÇESİ VE 4 YENİ NEVMEKAN MÜJDESİ!


Etiketler: Türkiye, için, Impact, Kalkınma, Anadolu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.