22 Ekim 2019 Salı 09:16

GÜNDEM

Accor Otel Grubu Globalde Büyümeyi Sürdürüyor

Accor Otel Grubu globalde büyümeyi sürdürüyor

  Accor Otel Grubu Globalde Büyümeyi Sürdürüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Otel Grubu 2019 üçüncü çeyrek geliri, rapor edilen %10,9’luk bir artışla 1,049 milyon Avro olarak gerçekleşti. Accor Otel Grubu artışla globalde hedeflenen gelir artışını geride bırakarak büyümeyi sürdürdü.

FRANSA merkezli Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu 2019 yılı üçüncü çeyreğinde de rapor edilen %10,9’luk artışla elde ettiği 1,049 milyon avro gelirle büyümeyi sürdürdü. Accor Otel Grubu, 2019 ilk çeyreğinde de 987 milyon Avroluk gelir elde ettiğini duyurmuştu.

Accor’ın üçüncü çeyrek performansı bir kez daha istikrarlı arz artışı ve rekor kıran bir gelir artışıyla tamamlandı. Accor Otel Grubu bu paralelde kalan gayrimenkul faaliyetlerinin satışı konusunda ilerleme kaydetmeyi sürdürdü. Grup yeni sadakat programı ALL lansmanıyla müşteri odaklı stratejisini uygulamaya devam etti.

Konsolide gelirde güçlü büyüme

Üçüncü çeyrekte Accor Otel Grubu, 8.500 odalı 60 yeni otel daha açtı. 2019 Eylül sonunda, grubun portföyü 4.946 otel ve 726.345 odaya ulaştı. Grubun toplam varlık ları 205.000 odaya karşılık gelen 1.181 oteli temsil ediyor.

2019 üçüncü çeyreğinde konsolide gelir, 2018 yılının üçüncü çeyreğine göre %4,1 benzer nitelikte (LFL) artışla ve rapor edilen %10,9 oranında artışla 1,049 milyon Avro’yu ulaştı.

Eylül 2019 sonunda yönetim sözleşmeleri ve franchise sözleşmeleri kapsamında 4.946 otel (726.345 oda) işleten Otel Hizmetleri, gelirinde %6,5'lik benzer nitelikteki bir artışla 760 milyon Avro'ya ulaştı. Bu gelişmeyle Accor Otel Grubu iş modelinin karma bir ekonomik ortamda direncini doğruluyor.

Grup, Otel Hizmetlerindeki %7,3 ve Otel Varlıklarındaki %8,9 oranında gerçekleşen güçlü artışla, sabit kapsamda ve döviz kurlarında (geçen döneme paralel olarak) gelirde % 8,8'lik bir artış sağladı. Accor Otel Grubu Yeni İşletmeler üzerinden elde edilen gelir, benzer şekilde %10,0 oranında arttı. Şirketin Otel Hizmetleri 645 milyon Avro getirerek çeyreğin gelirinin yüzde 65'ini oluşturuyor. Accor Otel Grubu, "Otel varlıkları ve diğer" segmenti gelirlerinde %8,9 oranındaki artış ile 323 milyon Avro gelir elde etti. Şirket ayrıca, Accor'un geçen yıl edindiği Mantra ve Movenpick'in katkılarına dikkat çekerek konsolidasyona 176 milyon avro tahsis etti.

Üçüncü çeyrekte Otel Varlıkları & diğer cirolar ise 273 milyon Avro seviyesinde rapor edildi. Raporlanan bazda %11,8'lik artış, esas olarak Mövenpick’in Eylül 2018’deki konsolidasyonunu yansıması olarak değerlendiriliyor.

Accor hakkında

Accor, 100 ülkede 4,946 otel, resort ve konutta benzersiz ve anlamlı deneyimler sunan dünya lideri bir arttırılmış otelcilik grubudur. Lüksten ekonomiye kadar rakipsiz bir marka portföyüne sahip Accor 50 yılı aşkın bir süredir otelcilik alanında hünerlerini sergilemektedir.

Salt bir konaklamanın ötesinde, Accor yiyecek&içecek, gece yaşamı, refah ve birlikte çalışma markalarıyla yeni yaşam, çalışma ve oyun oynama yolları sunmaktadır. İş performansını arttırmayı amaçlayan Accor'un iş hızlandırıcı programlar portföyü, otelcilik dağıtım, operasyonlar ve deneyimleri güçlendirmektedir. Misafirler, dünyanın en çekici otel sadakat programlarından birine ulaşabilmektedir.

Accor, sürdürülebilir değer yaratımına derinden bağlı olup gezegene ve topluma geri vermede aktif bir rol oynamaktadır. Planet 21- Acting Here, "pozitif otelcilik" adına hareket etmeye çaba gösterirken, bağış fonu Accor Solidarity, mesleki eğitim ve istihdama erişim ile imkanlardan yoksun insanlara imkanlar sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Anadolu Hayat Emeklilik Karbon Ayak İzini Sıfırladı

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketi Anadolu Hayat Emeklilik, sürdürülebilirlik politikası kapsamında önceki yıllarda olduğu gibi operasyonel faaliyetleri sonucunda oluşan karbon ayak izini, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yaptığı katkıyla sıfırlayarak karbon nötr oldu.


Süper Star Ajda Pekkan, Tebessüm Kahvesi’Nin Yıldızı Down Sendromlu Gençlerle Buluştu

SÜPER STAR AJDA PEKKAN, TEBESSÜM KAHVESİ’NİN YILDIZI DOWN SENDROMLU GENÇLERLE BULUŞTU


Vakıfbank, Dünya Şampiyonası'nda Yarı Finalde

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası'ndaki üçüncü maçında Çin ekibi Tianjin Bohai Bank Volleyball Club'ı 25-15, 25-14 ve 25-19'luk setlerle 3-0 mağlup ederek, üst üste dördüncü toplamda da altıncı kez yarı finale yükseldi. İki galibiyet aldığı B Grubu'ndan ikinci olarak yarı finale çıkan sarı-siyahlılar, yarın İtalyan ekibi Imoco Volley Conegliano'yla finale yükselmek için karşılaşacak.


Görütülü Haber Ford, Mcdonald’S’In Kahve Atıklarından Otomobil Parçası Üretecek

Ford Motor Company ve McDonald’s, sabah rutininin olmazsa olmaz kahve çekirdeklerinin atıklarını otomobil parçalarında kullanmak üzere çevreci bir iş birliğine imza atıyor. Ford, McDonald’s’ın kahve çekirdeği atıklarını üreteceği otomobil parçalarının far yuvaları başta olmak üzere ve diğer farklı bileşenlerinde kullanmayı planlıyor.


Hayat Kimya Rusya Pazarında 2. Kağıt Tesisi Yatırımıyla Kapasitesini 70 Bin Tondan 140 Bin Tona Çıkardı

Yılda 490 bin ton temizlik kağıdı üretim kapasitesiyle Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika’nın en büyük üreticisi olan Hayat Kimya, Rusya Tataristan’daki 2. üretim tesisi yatırımıyla kapasitesini iki katına çıkararak Rusya’nın en büyük selülozlu temizlik kağıdı üreticisi oldu.


Etiketler: Accor, Otel, Grubu, milyon, otel

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.