24 Ocak 2019 Perşembe 14:30

GÜNDEM

Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı

Acer, BETT Show’da eğitim kuruluşlarına yönelik yeni 11,6 inç Chromebook modellerini duyurdu. Yeni Acer Chromebook’lar ilk ve orta dereceli okullardaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için MIL-STD 810G1 uyumlu dayanıklı tasarıma ve bir dizi standart ve tercihe bağlı özelliğe sahip.

Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
Acer, Bett 2019’Da Yeni 11,6 İnç Chromebook Modellerini Tanıttı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“11,6 inç boyutlu modeller, 2011’de ilk kez piyasaya çıktıklarından beri eğitime yönelik Acer Chromebook serimizin temelini oluşturuyor.” diyen Acer BT Ürünleri İş Birimi Kurumsal ve Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün en geniş seçeneklerimizi sunuyoruz, böylece eğitim sektöründen müşterilerimiz bütçelerine ve ihtiyaçlarına uyan Acer Chromebook modelini tercih edebilir. Yeni modeller dayanıklı tasarımı BT departmanlarının aradığı kullanım kolaylığı ve yönetim özelliklerle bir araya getirerek sektör lideri güvenilirlik sağlıyor.”

Acer Chromebook Spin 511 gün boyunca birden fazla sekmeye, videolu derslere ve daha fazlasına kesintisiz erişim sağlayan güçlü performans ve uzun pil ömrü sunuyor. En yeni çift çekirdekli Intel® Celeron® N4000 veya dört çekirdekli N4100 işlemcilerle yoğun grafik içeren sınıf projeleri daha akıcı çalışıyor, işler çabucak halledilebiliyor. Yeni Chromebook’lar Intel Wireless-AC 2x2 802.11ac MU-MIMO ile Gigabit Wi-Fi hızlarına ulaşan güvenilir internet bağlantısı da sağlıyor.

ABD MIL-STD 810G askeri standartlarına1 uyumlu olan yeni Acer 11,6 inç Chromebook modellerinde 122 cm (48 inç) yüksekten düşmelere ve 60 kg basınca dayanabilen güçlendirilmiş tasarım ve şok emici bölüm bulunuyor.

Bunlara ek olarak, yeni Acer 11,6 inç Chromebook modellerini küçük çocuklar da kullanabiliyor. Cihazlar ASTM F963-16 ve UL/IED 60950-1 gibi önde gelen iki oyuncak güvenlik standardına da uyumlu.

Acer Chromebook Spin 511 (R752T) öğrencilerin ve okulların ihtiyaç duyduğu dayanıklı ve dönüştürülebilir tasarımı en iyi şekilde sunuyor. Acer Chromebook Spin 511’in menteşeleri 360 derece dönebiliyor böylece dokunmatik ekran tablet, dizüstü bilgisayar, ekran ve çadır olmak üzere dört farklı biçimde kullanılabiliyor. Öğrenciler bu sayede Chromebook’u faaliyetlerine ve ortama en uygun biçimde kullanabiliyor. Böylece her ortamda daha iyi öğrenim ve birlikte çalışma imkanı elde ediyorlar.

Bunlara ek olarak, Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2 dokunmatik ekranda çizilmelere dayanıklı yapısıyla cihazın daha da sağlam olmasını sağlıyor. Antimikrobiyal bir malzeme ile daha temiz ve sağlam hale gelen cam, dokunmatik ekranda mikroorganizma birikimiyle oluşan koku ve lekeleri engelliyor. Chromebook Spin 511 tercihe bağlı olarak Wacom EMR Ekran Kalemi ile de satılıyor. Öğrenciler bu kalemle Chromebook’u çizim ve not almak için kullanabiliyor. Ayrıca, tercihe bağlı sunulan 5.0 MP otomatik odaklamalı dışa dönük kamera ile öğrenciler fotoğraf ve video çekebiliyor.

Acer Chromebook 311’de (C733) sıvı dökülmesine dirençli bir klavye de yer alıyor. Bu sayede Chromebook’u suya yakın olabileceği bilim laboratuvarları ve sınıflarda kullanmak mümkün oluyor. Sıvı dökülmesine dayanıklı klavye, 330 ml’ye kadar suyu kasanın alt kısmından dışarı atabiliyor.

Acer C733, dokunmatik (C733T) ve dokunmatik olmayan (C733) modeller şeklinde piyasaya sürülecek. En yeni çift çekirdekli Intel Celeron N4000 veya dört çekirdekli N4100 işlemcilerden güç alan C733, öğrenciler ve yöneticilere gün boyunca sağlam performans, daha uzun pil ömrü ve Intel Gigabit WiFi 2x2 802.11ac MU-MIMO ile güvenilir bağlantı sunuyor.

Acer Chromebook 311 serisindeki iki ek model en yeni AMD işlemcilerle donatıldı. Bu modeller arasında 360 derece dönebilen menteşeli, dönüştürülebilir Chromebook Spin 311 (R721T) ve geleneksel kapaklı tasarımlı Chromebook 311 (C721) bulunuyor.

Acer Chromebook R721T ve C721 modelleri Radeon™ grafikli 7. Nesil AMD A-Serisi A4-9120C APU ile öğrenciler; video izleme, en yeni uygulamaları kullanma, web üzerinden oyun oynama ve internette gezinme gibi birçok işlemi zahmetsizce yapabiliyor.

R721T ve C721 modellerinde uzun ömürlü kullanım için okullara uygun klavyeler bulunuyor. Bozmanın zor dolduğu bu klavyeler BT departmanları tarafından kolayca onarılabiliyor. Ayrıca her iki modelde de bulunan sıvı dökülmesine dayanıklı klavye, 330 ml’ye kadar suyu kasanın alt kısmından dışarı atabiliyor. Bu modellerdeki touchpad’ler ayrıca neme de dayanıklı.

Yeni 11,6 inç Acer Chromebook modellerinin tümünde USB 3.0 girişi ve iki adede kadar USB 3.1 Type-C girişi yer alıyor. Cihazı ve diğer ürünleri şarj etmek için kullanılabilen bu girişlerle 5 Gbps’e kadar ulaşan hızlarla veri aktarımı yapmak ve HD ekranlara bağlanmak mümkün. Chromebook 311 (C733/R752T) de ayrıca Bluetooth 5.0 ve iki adet USB 3.0 girişi bulunuyor.

Acer Chromebook Spin 311 (R721T), Antimikrobiyal Corning ® Gorilla ® Glass dokunmatik ekran ile dönüştürülebilir tasarımından en iyi şekilde yararlanılmasını sağlıyor. Çizilmelere karşı da dayanıklı olan ekran öğrencilerin gün içinde farklı ortamlarda kullanması için ideal.

Dokunmatik olmayan ekrana sahip Acer Chromebook 311 (C721), geniş açılı HD web kamerası ile tüm sınıfı görüntüleyebiliyor.

BT yöneticileri web tabanlı yönetim özellikleri sayesinde kolaylıkla güncelleme ve ayar yapabiliyor, uzantılar ve politikaları uygulayabiliyor[4]. Bu da Chromebook modellerinin kurulumunu ve yönetimini kolaylaştırıyor. Kensington kilit yuvası ise ürünlerin laboratuvar ya da masalarda güvenle saklanmasını sağlıyor.

Otomatik olarak güncellenen Chrome OS, öğrencileri virüsler ve zararlı yazılımlar gibi sürekli değişen tehditlere karşı koruyor. Acer Chrome OS cihazlarına birden fazla kullanıcı giriş yapabiliyor. Böylece her öğrenci kendi hesabını kullanıp kendi projesi üzerinde çalışabiliyor. Chromebook kaybolsa veya çalınsa bile Gmail ve diğer bilgiler güvende kalıyor. Google Drive[5]; dosyaları, belgeleri ve fotoğrafları bulutta güvenle saklıyor ve en yeni sürüme her zaman erişebilmeyi sağlıyor.

Yeni Acer Chromebook modelleri çıkar çıkmaz Google Play desteği sunacaklar. Bu sayede öğrenciler eğitim, araştırma, eğlence ve daha fazlası için Android ve Chrome uygulamalarına erişebilecek.

Acer, 23-26 Ocak tarihleri arasında BETT Show’da stant B100 Salon N1-19’da yeni Acer Chromebook modellerini sergileyecek.

Yeni Acer Chromebook modelleri 2. çeyrekte Kuzey Amerika ve EMEA bölgesinde eğitim kuruluşları ve kurumsal müşteriler için piyasaya sürülecek.

Acer Hakkında

1976’da kurulan Acer, kendini insanların hayatlarını iyileştirecek yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine, tasarlanmasına, pazarlanmasına, satışına ve desteğine adayan bir donanım, yazılım ve servis şirketidir. Acer tarafından sunulan ürünler arasında bilgisayarlar, ekranlar, projektörler, sunucular, tabletler, akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar yer almaktadır. Şirket ayrıca Nesnelerin İnterneti’ni bir araya getiren bulut çözümleri de geliştirmektedir. 2016’da 40. yılını kutlayan Acer, dünyanın en büyük 5 bilgisayar şirketinden biridir. 7000’den fazla çalışanı bulunan şirket 160’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için www.acer.com adresini ziyaret edin.

© 2019 Acer Inc. Tüm hakları saklıdır. Acer ve Acer logosu, Acer Inc’in tescilli ticari markasıdır. Celeron, Intel ve Intel logosu, Intel Corporation veya iştiraklerinin ABD ve/veya diğer ülkelerde ticari markalarıdır. Diğer ticari markalar, tescilli ticari markalar ve/veye hizmet markaları, belirtildikleri veya başka türlü şekilde ilgili sahiplere aittir. Tüm teklifler önceden belirtilmeksizin değiştirilebilir ve tüm satış kanallarında geçerli olmayabilir. Belirtilen fiyatlar üreticinin tavsiye ettiği perakende satış fiyatlarıdır ve bölgeye göre değişebilir. Satış vergileri eklenebilir.

[1] Yüksek ve düşük sıcaklıklar, nem, titreşim, düşmelerdeki mekanik şoklar, yağmur, toz ve kum gibi çevresel koşullar için MIL-STD 810G (Ekim 2008) standartları altındaki prosedürlerle bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

[2] Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Glass kullanıcıları korumaz veya sağlığa doğrudan herhangi bir faydası bulunmaz.

[3] Burada bahsedilen tüm markalar ve ürün adları ilgili şirketlerin ticari markalarıdır ve yalnızca ürünleri anlatmak veya tanımlamak için kullanılmaktadır.

[4] Google Console ayrı satılır ve/veya aylık aktivasyon ücreti gerektirebilir.

İlginizi Çekebilir

Nn Hayat Ve Emeklilik Hayatta Büyüyecek, Bes’Te Tutunduracak

NN Group halka arzının 5. yıl dönümünü kutladı


Watsons.Com.Tr’Ye Stevie’Den Altın Ödül

Watsons Türkiye, 11.11 Online Alışveriş Festivali kampanyasıyla iş dünyasının en saygın organizasyonlarından Stevie International Business Awards’ta altın ödülün sahibi oldu


Tomra Sortıng Geri Dönüşümün Yeni E Kitabı, Plastik Değer Zincirinin Plastik Atıkları Nasıl Azalttığını Aktarıyor

TOMRA SORTING GERİ DÖNÜŞÜMÜN YENİ E-KİTABI, PLASTİK DEĞER ZİNCİRİNİN PLASTİK ATIKLARI NASIL AZALTTIĞINI AKTARIYOR


Vodafone’A Geçmek Şimdi Çok Daha Dijital

Müşterilerine en iyi dijital deneyimi sunmayı hedefleyen Vodafone, yeni hat alma ve numara taşıma işlemlerinde online başvuru dönemini başlattı. Vodafone’a geçmek isteyen müşteriler, internet sitesinden (vodafone.com.tr) diledikleri bir tarife için başvuru yaparak, ister kurye seçeneği ile hiçbir ücret ödemeden 24 saat içinde, ister diledikleri zaman herhangi bir Vodafone mağazasından SIM kartlarını teslim alabilecek.


Huzursuz Bacak Sendromuna Yol Açan 14 Neden

Uyku, zihinsel ve fiziksel sağlığımızı her gün yenilememiz için önemli olan ve yaşamımızın neredeyse üçte birini kapsayan aktif bir dönem olarak tanımlanıyor. Ancak bazı sorunlar uyku kalitesini bozuyor ve sağlıkla birlikte hayat konforunu da etkiliyor. Toplumun yüzde beşinde görülen ve daha fazla kadınları etkileyen “Huzursuz bacak sendromu”, tedavi edilmediğinde, sadece uykuya geçiş sırasında değil; gün içinde yoldayken bile yaşanabiliyor. Hastalığın belirtileri yaz aylarında biraz daha şiddetleniyor. Memorial Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Abdullah Özkardeş, huzursuz bacak sendromu hakkında bilgi verdi.


Etiketler: Acer, Chromebook, için, yeni, dayanıklı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.