24 Ocak 2019 Perşembe 14:01

GÜNDEM

Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu

Acer 12 inç boyutundaki ilk Chromebook modelleri olan, öğrencilere ve eğitim kuruluşlarına yönelik Acer Chromebook Spin 512 ve Acer Chromebook 512 modellerini tanıttı. Ekranı 3:2 en boy oranındaki modeller, kağıt kalem kullanmaya benzer bir deneyim sunuyor.

Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
Acer Dayanıklılığıyla Okullarda Kullanım İçin İdeal İki Yeni Chromebook Modelini Duyurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dönüştürülebilir Acer Chromebook Spin 512’nin (R851TN) 360 derece dönebilen menteşeleri sayesinde, öğrenciler Antimikrobiyal Corning® Gorilla®Glass2,3 ekranı kapaklı, tablet, ekran ve çadır modlarında kullanabiliyor. Elektromanyetik rezonanslı Wacom ekran kalemi doğal bir şekilde not tutma ve çizim yapma imkanı sunuyor. Birlikte gelen bu kalemi cihazdaki özel yuvada rahatlıkla saklayabiliyorsunuz. Acer Chromebook 512 (C851/C851T) dokunmatik ve dokunmatik olmayan ekran seçenekleriyle geleneksel bir dizüstü bilgisayar tasarımı kullanıyor.

“Yeni Acer Chromebook 512 ve Spin 512’de bulunan 3:2 ekranlar sayesinde öğrenciler yeni şeyler öğrenip başarıya ulaşmak için birlikte çalışırken, araştırma yaparken ve projeler üzerinde çalışırken daha fazla içerik görüntüleyebiliyor.” Acer BT Ürünleri İş Birimi Kurumsal ve Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dayanıklı tasarımları ve çift web kamerası, Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2,3 ekran ve çocuklara uygun klavyeler gibi benzersiz özellikleriyle bu yeni Acer Chromebook modelleri, eğitim ortamlarında sıkça rastlanan zorlukların üstesinden gelebiliyor.”

Yeni Acer Chromebook’lardaki ekranlar üretkenliği artıran 3:2 en boy oranına sahip ekranlarıyla aynı ölçüdeki 16:9 ekranlara göre yüzde 18 daha fazla dikey alan sunuyor. Sonuçta öğrenciler tek bir ekranda daha geniş metin, harita, fotoğraf ve ödev görüntüleyebiliyor. 12 inç boyutundaki HD+ ekranlar 1366 x 912 çözünürlük ve IPS[4] teknolojisine sahip. Ayrıca, daha uzun olan ekranı daha fazla içerik görmeyi ve web sayfalarını yukarıdan aşağıya okuyabilmeyi sağlıyor.

Dört çekirdekli Intel® Pentium® Silver N5000 veya Intel® Celeron® N4100 işlemci ile donatılan ürünler, hızlı açılma süreleriyle öğrencilerin hemen çalışmaya başlamasını sağlıyor, daha az güç harcıyor ve ekstra performans sunuyor. Yoğun grafik içerikli sınıf projeleri akıcı bir şekilde çalışabiliyor ve çabuk tepki veren yazılımlar öğrencilerin dikkatlerinin dağılmasını önlüyor. Bunların yanı sıra Acer Chromebook 512’de çift çekirdekli Intel® Celeron® N4000 işlemci seçeneği de bulunuyor.

Acer Chromebook 512, okul projeleri veya birlikte çalışan öğrencilerin paylaşabilmesi için 180 derece açılarak masaya tam olarak yatırılabiliyor. Ayrıca, Acer Chromebook 512’de mekanik olarak bağlı tuşlar kullanılıyor. Sökmesi zor ama değiştirmesi kolay olan bu tuşlar, cihazı sınıf ortamında kullanım için ideal hale getiriyor.

Yeni Acer Chromebook Spin 512 ve Acer Chromebook 512 sıkı ABD MIL-STD 810G askeri standartlarına uyum sağlıyor. Güçlendirilmiş tasarım ve şok emici bölüm sayesinde 122 cm (48 inç) yüksekten düşmeye ve 60 kg (132 pound) basınca dayanabiliyorlar. Bunlara ek olarak, yeni Acer Chromebook modelleri küçük çocukların kullanımına da uygun. Cihazlar ASTM F963-16 ve UL/IED 60950-1 gibi önde gelen iki güvenlik standardına uyum sağlıyor.

Suyu iç bileşenlerden uzaklaştıran ve kasanın altından dışarı atan oluklu sistem sayesinde klavye, 330 ml’ye kadar sıvı sıçramasına karşı koruma sağlıyor. Touchpad’lerin de neme dayanıklı olmasının yanı sıra Acer Chromebook 512’nin klavyesi BT departmanları tarafından kolayca onarılabiliyor.

Acer Chromebook Spin 512’deki dokunmatik ekran Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2,3 ile kaplı. Antimikrobiyal bir malzeme ile daha temiz ve sağlam hale gelen cam, dokunmatik ekranda mikroorganizma birikimiyle oluşan koku ve lekeleri engelliyor. Çizilmelere karşı da dayanıklı olan ekran öğrencilerin gün içinde farklı ortamlarda kullanması için ideal.

Öğrenciler Intel Wireless-AC 2x2 802.11ac MU-MIMO (Çok Kullanıcılı Çok Giriş, Çok Çıkış) ile hızlı ve güvenilir Gigabit Wi-Fi bağlantısına kavuşuyor. MU-MIMO standardı aynı anda daha çok sayıda kablosuz cihaza destek vererek daha yüksek kablosuz bağlantı hızlarına ulaşmayı sağlıyor.

Çevre birimleri Bluetooth 5.0 veya iki adet USB 3.1 Type-C Gen 1 girişi üzerinden bağlanabiliyor. Cihazı ve diğer ürünleri şarj etmek için kullanılabilen bu girişlerle 5 Gbps’e kadar ulaşan hızlarla veri aktarımı yapmak ve HD ekranlara bağlanmak mümkün. Acer Chromebook modellerinde ayrıca iki adet USB 3.0 girişi yer alıyor.

Acer Chromebook Spin 512’nin 360 derece dönebilen menteşeleri dört farklı kullanım modu sunuyor. Dijital kitapları okumak için tablet modu, klavye kullanmak için dizüstü bilgisayar modu, görüntülere daha yakın olmak için ekran modu, video ve sunum izlemek ve birlikte çalışmak için ise çadır modu kullanılabiliyor. Bu dört kullanım modu, dışa dönük 8MP otomatik odaklamalı kamera ve 88 derece görüş açılı HDR webcam’den en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyor.

Acer Chromebook Spin 512’de cihaza yerleştirilebilir bir Wacom EMR ekran kalemi bulunuyor. Bununla öğrenciler notlar alabiliyor, projeler oluşturabiliyor, fikirlerini yazabiliyor, uygulamalar ve web sayfalarıyla doğal bir şekilde etkileşime geçebiliyor. Kalemi özel yuvasında güvenle saklamak da mümkün.

Acer Chromebook Spin 512 ve Chromebook 512, 12 saate varan uzun pil ömrü sunuyor[5]. Bu süre sınıflarda günlerce kullanmak veya 1:1 programlar için öğrencilerin gün boyu kullanması için yeterli.

BT yöneticileri web tabanlı yönetim özellikleri sayesinde kolaylıkla güncelleme ve ayar yapabiliyor, uzantılar ve politikaları uygulayabiliyor[6]. Bu da Chromebook modellerinin kurulumunu ve yönetimini kolaylaştırıyor. Kensington kilit yuvası ise ürünlerin laboratuvar ya da masalarda güvenle saklanmasını sağlıyor.

Otomatik olarak güncellenen Chrome OS, öğrencileri virüsler ve zararlı yazılımlar gibi sürekli değişen tehditlere karşı koruyor. Chromebook’larda bulunan yeni Family Link uygulamasını yükleyen ebeveynler, interneti keşfeden çocukları için kolaylıkla dijital kurallar koyabiliyor. Anne babalar ekran başında geçirilecek süre için sınır belirleyebiliyor, çocuklarının kullanabileceği web sitelerini ve uygulamaları ayarlayabiliyor ve Chromebook’taki denetlenen hesapları gerektiğinde uzaktan kilitleyebiliyor.

Acer Chrome OS cihazlarına birden fazla kullanıcı giriş yapabiliyor. Böylece her öğrenci kendi hesabını kullanıp kendi projesi üzerinde çalışabiliyor. Chromebook kaybolsa veya çalınsa bile Gmail ve diğer bilgiler güvende kalıyor. Google Drive[7]; dosyaları, belgeleri ve fotoğrafları bulutta güvenle saklıyor ve en yeni sürüme her zaman erişebilmeyi sağlıyor.

Erişilebilirlik ayarları da tüm Chrome OS cihazları arasında senkronize ediliyor. Böylece öğrenciler paylaşımlı cihazlar arasında geçiş yaptığında veya Eğitim için G Suite hesaplarıyla evden giriş yaptığında erişilebilirlik ayarları otomatik olarak güncelleniyor. Yeni Acer Chromebook modelleri çıkar çıkmaz Google Play™ desteği sunacaklar. Bu sayede öğrenciler eğitim, araştırma, eğlence ve daha fazlası için Android ve Chrome uygulamalarına erişebilecek.

Acer, 23 - 26 Ocak tarihleri arasında Londra’daki BETT Show’da stant B100 Salon N1-19’da Acer Chromebook 512 ve Spin 512 modellerini sergileyecek.

Yeni Acer Chromebook modelleri, 32 veya 64 eMMC depolama ve 4 veya 8 GB RAM seçenekleriyle EMEA bölgesi ve Kuzey Amerika’da eğitim kuruluşları ve kurumsal müşteriler için 2. çeyrekte piyasaya sürülecek.

Acer Hakkında

1976’da kurulan Acer, kendini insanların hayatlarını iyileştirecek yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine, tasarlanmasına, pazarlanmasına, satışına ve desteğine adayan bir donanım, yazılım ve servis şirketidir. Acer tarafından sunulan ürünler arasında bilgisayarlar, ekranlar, projektörler, sunucular, tabletler, akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar yer almaktadır. Şirket ayrıca Nesnelerin İnterneti’ni bir araya getiren bulut çözümleri de geliştirmektedir. 2016’da 40. yılını kutlayan Acer, dünyanın en büyük 5 bilgisayar şirketinden biridir. 7000’den fazla çalışanı bulunan şirket 160’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için www.acer.com adresini ziyaret edin.

© 2019 Acer Inc. Tüm hakları saklıdır. Acer ve Acer logosu, Acer Inc’in tescilli ticari markasıdır. Celeron, Pentium, Intel ve Intel logosu, Intel Corporation veya iştiraklerinin ABD ve/veya diğer ülkelerde ticari markalarıdır. Diğer ticari markalar, tescilli ticari markalar ve/veye hizmet markaları, belirtildikleri veya başka türlü şekilde ilgili sahiplere aittir. Tüm teklifler önceden belirtilmeksizin değiştirilebilir ve tüm satış kanallarında geçerli olmayabilir. Belirtilen fiyatlar üreticinin tavsiye ettiği perakende satış fiyatlarıdır ve bölgeye göre değişebilir. Satış vergileri eklenebilir.

[1] Yüksek ve düşük sıcaklıklar, nem, titreşim, düşmelerdeki mekanik şoklar, yağmur, toz ve kum gibi çevresel koşullar için MIL-STD 810G (Ekim 2008) standartları altındaki prosedürlerle bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

[2] Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Glass özelliği yalnızca R751T (EDU SKU) modelinde bulunur.

[3] Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Glass kullanıcıları korumaz veya sağlığa doğrudan herhangi bir faydası bulunmaz.

[4] Burada bahsedilen tüm markalar ve ürün adları ilgili şirketlerin ticari markalarıdır ve yalnızca ürünleri anlatmak veya tanımlamak için kullanılmaktadır

[5] Dokunmatik olmayan model için pil ömrü, Google’ın power_LoadTest adlı testiyle belirlenmiştir (http://www.chromium.org/chromium-os/testing/power-testing). Gerçek pil ömrü modele, yapılandırmaya, uygulamalara, güç yönetimi ayarlarına, çalışma koşullarına ve kullanılan özelliklere göre değişiklik gösterir.

[6] Google Console ayrı satılır ve/veya aylık aktivasyon ücreti gerektirebilir.

İlginizi Çekebilir

Gızıa Türkiye’Deki 23. Mağazasını İstanbul Havalimanı'nda Açtı

Türk modasının dünya çapında güçlü markası GIZIA, şehrin üçüncü havalimanı İstanbul Havalimanı’nda açılan 203 metre karelik mağazasıyla müşterileriyle buluşuyor.


Dolandırıcılar Kimlik Avı Saldırıları İçin Youtube Ünlülerini Taklit Ediyor!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan YouTube, dolandırıcıların da hedefinde. Bu kötü niyetli kişiler YouTuber’lara ve abonelerine kimlik avı saldırıları düzenliyor ve durum çoğumuzun düşündüğünden de ciddi bir hal aldı. Kaspserky’e göre, YouTube’a içerik üreten birçok ünlü ismin taklitleri ortada dolaşıyor. Bu sahte hesapları kullanan dolandırıcılar hem kişisel bilgi toplayıp hem de para kazanarak bir taşla iki kuş vurmuş oluyor.


Bültençokuluslu Metito, Türk Kimya Şirketi Info Grubu’Nun Çoğunluk Hissesini Satın Alarak Türkiye Pazarına Girdi

Dünyada 60 yıldan fazla süredir temiz ve güvenli su erişimini sağlayan global akıllı su yönetimi çözümleri sağlayıcısı Metito, Türk kimya şirketi Info'nun çoğunluk hissesini alarak büyümekte olan Türk su sektörüne katkıda bulunuyor.


“Vodafone 5G Esl Mobile Open” Finaline Türkiye’Den 3 Takım Katılacak

DÜNYANIN İLK ULUSLARARASI 5G MOBİL ESPOR TURNUVASI


Türkiye’De İlk Kez Satışa Sunulan Amd Ryzen İşlemcili Acer Swift 3 Ultra İnce Tasarımı Ve Fiyat Performans Dengesiyle Göz Dolduruyor

En yeni trendleri takip eden mobil kullanıcılar; ince ve günlük işlerinde onlara her an eşlik edebilecek bir bilgisayar arıyorlar. Şıklığıyla yaşam tarzlarını yansıtan, performansıyla yarı yolda bırakmayacak uygun fiyatlı bilgisayarlar tercih sebebi oluyor. Acer’ın Türkiye’de ilk kez satışa sunduğu AMD Ryzen işlemcili Swift 3 dizüstü bilgisayarlar bu noktada kullanıcıların tüm beklentilerini karşılıyor.


Etiketler: Acer, Chromebook, için, veya, daha

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.