6 Ağustos 2019 Salı 10:47

GÜNDEM

Acer, Ioı 2019’A Katılan Gençleri Destekliyor

Acer, Uluslararası Bilişim Olimpiyatları 2019’un (IOI 2019 - International Olympiad in Informatics) resmi sponsoru oldu. Katılımcılara ve çalışanlara bilgisayar temin eden tek marka olan Acer ayrıca, 4-11 Ağustos tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen etkinliklerdeki yarışma yönetim sistemlerinin sunucularını da tedarik ediyor. Acer dizüstü bilgisayarlar, etkinlik sonrasında ADA Üniversitesi ve Eğitim Bakanlığı’na bağışlanarak bilgisayar bilimleri programlarındaki gençlere destek olmaya devam edecek.

Acer, Ioı 2019’A Katılan Gençleri Destekliyor
Acer, Ioı 2019’A Katılan Gençleri Destekliyor
Acer, Ioı 2019’A Katılan Gençleri Destekliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Toplumda olumlu fark yaratma arzusu, Acer’ın uzun vadeli “İnsanlarla Teknoloji Arasındaki Sınırları Kaldırma” hedefinin temelini oluşturuyor. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları’nın 2021’e kadar resmi sponsoru olarak tüm etkinliklere BT ekipmanları ve yerinde teknik destek sunacak olan Acer, eğitimi teknoloji ile zenginleştirmeyi amaçlıyor.

“Bu anlamlı girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz”

“Uluslararası Bilişim Olimpiyatları sponsorluğu, Acer’ın elde ettiği başarıların karşılığını topluma vermeye ve genç yeteneklerin de başarıya ulaşmasına yardımcı olmaya yönelik çalışmalarının bir örneği.” diyen Acer Rusya, Doğu Avrupa ve Türkiye Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yarının liderleri olacak genç yeteneklere yardımcı olan bu anlamlı girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Yarışmalar için, özel nümerik klavyeli Acer Aspire 3 dizüstü bilgisayarları seçtik. Bu modeller, yarışmacıların algoritmaları en verimli şekilde çözmesini kolaylaştıracak.”

450 dizüstü bilgisayar ADA Üniversitesi’nde ve “Dijital Beceriler” projesinde kullanılacak

Acer, IOI 2019 etkinliği tamamlandıktan sonra 450 adet dizüstü bilgisayarı ADA Üniversitesi ve Azerbaycan Eğitim Bakanlığı’na bağışlayacak. ADA Üniversitesi bu bilgisayarlarla BT ve Mühendislik Fakültesi’nde iki yeni laboratuvar açacak. Eğitim Bakanlığı ise dizüstü bilgisayarları Azerbaycan’daki okullarda bilişim eğitimi için hazırlanan “Dijital Beceriler” projesinde kullanmayı planlıyor.

IOI, dünyanın en prestijli bilgisayar bilimleri yarışmaları arasında yer alıyor

Bilgisayar bilimleri ve bilişim teknolojilerinin gelişmesine destek olan Acer ve IOI, bu alanlarda yetenekli gençleri bir araya getirip tanınmalarını sağlıyor. IOI 2019 yarışmaları Bakü Kongre Merkezi’nde yapılacak. Kapanış töreni ise yarışmacıların gösterdiği hassas ve yenilikçi bakış açısını yansıtan, dünyanın mimari başyapıtlarından biri olan Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Beş uluslararası bilim olimpiyatından biri olan IOI, dünyanın en prestijli bilgisayar bilimleri yarışmaları arasında yer alıyor. Katılan her ülke dört yarışmacıyla birlikte bir takım lideri ve lider yardımcısı seçiyor. İki gün süren yarışmada katılımcılar bir dizi algoritma problemi çözüyor. Her gün öğrencilere beş saat içinde çözmeleri gereken üç problem veriliyor.

Acer Hakkında

1976’da kurulan Acer, günümüzde 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük ICT şirketlerinden biridir. Yüzünü geleceğe dönen Acer; donanım, yazılım ve hizmetlerin bir araya gelerek tüketicilere ve işletmelere yeni fırsatlar sunduğu bir dünya oluşturmaya odaklanmıştır. Hizmet tabanlı teknolojilerden Nesnelerin İnterneti, oyunlar ve sanal gerçekliğe kadar birçok alanda Acer; 7000’den fazla çalışanıyla, insanlarla teknoloji arasındaki sınırları kaldıran ürün ve çözümler araştırmaya, tasarlamaya, pazarlamaya, satmaya ve desteklemeye kararlıdır. Daha fazla bilgi için www.acer.com.tr adresini ziyaret edin.

© 2019 Acer Inc. Tüm hakları saklıdır. Acer logosu, Acer Inc’in tescilli ticari markasıdır. Belirtilen veya başka türlü kullanılan diğer ticari markalar, tescilli ticari markalar ve/veya hizmet markaları ilgili sahiplere aittir. Tüm teklifler önceden belirtilmeksizin değiştirilebilir ve tüm satış kanallarında geçerli olmayabilir. Belirtilen fiyatlar üreticinin tavsiye ettiği perakende satış fiyatlarıdır ve bölgeye göre değişebilir. Satış vergileri eklenebilir.

İlginizi Çekebilir

Beşir Derneğinden Afetzedelere Destek

BEŞİR DERNEĞİNDEN AFETZEDELERE DESTEK


Türk Telekom Elazığ İçin Seferber Oldu

Sabit ve ankesörlü telefonlar ücretsiz kullanıma açıldı


İş Bankası Grubu’Ndan Türk Kızılay’In Başlattığı Yardım Kampanyasına 5 Milyon Tl Katkı

İş Bankası Grubu’ndan Türk Kızılay’ın Başlattığı Yardım Kampanyasına 5 milyon TL Katkı


Yeni Renault Clio Türkiye’De

Renault Grubu’nun en çok satan global modeli, Avrupa ve Türkiye’de B-HB segmentinin lideri Clio yenileniyor. Yeni Clio, dinamik sürüş becerisi, yol tutuşu, yüksek teknolojileri ve tasarımdan üretime kadar kalitesi ile bugüne kadarki “en iyi Clio “olarak öne çıkıyor.


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


Etiketler: Acer, olan, dizüstü, dünyanın, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.