4 Ekim 2017 Çarşamba 09:40

EKONOMİ

Açıkken televizyon, kapatıldığında sanat eseri

 Açıkken televizyon, kapatıldığında sanat eseri
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sanatla teknolojinin iç içe geçtiği televizyon Samsung The Frame’in Türkiye lansmanı ikonik Fransız Galeries Lafayette’te yapılan bir davetle tanıtıldı.


Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim ve Demsa Group YKB Vekili Demet Sabancı Çetindoğan ev sahipliğinde gerçekleşen davete tasarım, cemiyet ve iş dünyasından Arzu Sabancı, Işıl Reçber, Neslihan Sabancı, Feryal Gülman, Zafer Kozanoğlu, Sema Basa, Heves Ekinci, Cansen Yeni, Ece Vahapoğlu, Ekrem Cevheroğlu, Murat Ektiren, Meltem Demir, Sibel Kerimoğlu, Zeynep Germen gibi isimler yoğun ilgi gösterdi.


Estetik tasarımıyla öne çıkan ve kapatıldığında sanat moduna geçip bir tablo gibi görünen The Frame sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Galeries Lafayette ile gerçekleştirdikleri proje birlikteliğinden duydukları memnuniyeti ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti; “Samsung olarak ‘Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla’ vizyonumuz doğrultusunda çalışıyor, en son teknolojileri en yenilikçi şekilde kullanıcılarımıza sunabilmeyi çalışmalarımızın önemli bir parçası olarak görüyoruz. Bugün Galeries Lafayette ile birlikte kullanıcılarımıza ilham vereceğimize inandığımız yeni bir iş birliğini duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bugünden itibaren 1 ay boyunca televizyona sanatsal bakış kazandırdığımız The Frame ürünümüz Galeries Lafayette’in vitrinini süsleyecek” dedi.


Günümüzde teknoloji ve sanatın ilk kez bu kadar iç içe geçtiğini, gündelik hayatımızın teknoloji, tasarım ve sanatla zenginleştiğine şahit olduklarını ileten Demsa Group YKB Vekili Demet Sabancı Çetindoğan, “Bu düşüncelerle, bugün, dünyanın teknoloji devlerinden Samsung ve ikonların yaratıcısı, Parisienne şıklığı ve zarafetinin temsilcisi Galeries Lafayette’in işbirliği ile sunulan Frame Tv’nin tanıtımında bulunmaktan büyük heyecan duyuyorum. Demsa Group olarak dünyanın asırlık moda ikonu Galeries Lafayette’i de aynı anlayışla Türkiye ile tanıştırdık ve ülkemize 200’ün üzerinde yeni marka kazandırdık.124 yıllık geçmişiyle dünyada birçok ilke imza atan Galeries Lafayette’in Türkiye ile buluşmasından ve Demsa Group olarak bu buluşmaya katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” diye belirtti.


Türkiye’nin yeni moda destinasyonu mottosuyla yola çıkan Galeries Lafayette’e şık ve zarif tasarımlarıyla The Frame’in çok yakıştığını ifade eden, Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy; “Günümüzde tasarım kavramı yaşam tarzı, zevkler ve tutkularla tanımlanıyor. Yaşam alanları içerisinde kullanılan teknolojinin oldukça kişisel bir unsur olduğunu biliyoruz. The Frame, iç dekorasyona mükemmel uyum sağlayarak tüketicilerin mekânlarına ve hayatlarına güzellik katmayı hedefliyor” dedi.


Açıkken televizyon, kapatıldığında sanat eseri

Sanatsal bir tasarıma sahip olan ve Türkçe’de çerçeve anlamına gelen The Frame, 55 ve 65 inç ekran ölçüleriyle sunuluyor. The Frame’de, ekranı yağlı boya tablolardan kişisel fotoğraf kitaplığına kadar geniş yelpazede seçkin sanat eserleri gösteren bir çerçeveye dönüştüren “Art Mode” (Sanat Modu) özelliği bulunuyor. Böylece TV, UHD kalitesinde görüntüler sunuyor ve kapatıldığında kişiye özel düzenlenebilen bir sanat eserine dönüşüyor.


Özelleştirilebilir çerçeve seçenekleri sunan The Frame, ceviz, bej ve beyazdan oluşan çerçeve renkleriyle herhangi bir odanın ambiyansını ve dekorunu zenginleştirip değiştirebiliyor. Ayrıca, hareket sensörü insanların hareketini algılıyor. The Frame, odada kimse yokken güç tasarruf moduna geçiyor, biri odaya girdiğinde ise tekrar açılıyor. Tüm bunların yanında, The Frame duvara boşluksuz monte edilebilmesini sağlayan tasarımı ve görünmeyen bağlantı özellikleri ile hiçbir kablosu görünmeden, tam bir yaşam alanı öğesi olarak duvarda gerçek bir çerçeve ya da tablo gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Türkiye İmsad Olarak, 24 Haziran Günü Yapılacak Seçimlerin Milletimiz İçin Hayırlı Olmasını Diliyoruz.

Sadece ekonominin lokomotifi, istihdamın sünger sektörü olarak değil, dış ticarette de ciddi iş hacmine sahip bir sektörün çatı kuruluşu olarak, seçim tartışmaları nedeniyle yaşanan belirsizliklerin son bulmasını çok önemsiyoruz. Seçim ortamının kısa sürecek olması ve yılın ikinci yarısının üretim odaklı bir anlayışla kazanılma fırsatı sektörümüzü ayrıca memnun etmektedir.


Under Armour’In Recovery Pijama Serisi İle Zinde Uyanın

Under Armour’ın Recovery Pijama Serisi ile Zinde Uyanın


?Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Küdenfor Çalıştayı

Saygılarımızla,


Emlakjet Verilerine Göre, Bahar Dönemi, Aileler Ve Beyaz Yakalı Çiftlerin Ev Arayışıyla Hareketleniyor

Kiralık ev arayışı bu yıl erken başladı: Aileler Üsküdar’ı, yeni evlenecek çiftler


Çocuklar Büyükannelere Emanet

Türkiye temsili; ABC1C2DE sosyo-ekonomik segmente mensup 300 kişinin katılım gösterdiği ankette, “Gün içerisinde çocuğunuza kim bakıyor?” sorusuna katılımcıların yüzde 52’si “Büyükanne/büyükbaba ilgileniyor” yanıtını verirken, yüzde 12’si “Bakıcısı ilgileniyor”, yüzde 36’sı ise “Kreşte/okulda kalıyor” şeklinde cevap verdi.


Etiketler: Frame, Galeries, Lafayette, Türkiye, Samsung

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.