22 Mart 2019 Cuma 11:09

GÜNDEM

Adel Kalemcilik, Ormanların Gelecek Nesillere Aktarılmasına Katkıda Bulunuyor

Adel Kalemcilik Sürdürülebilir

Adel Kalemcilik, Ormanların Gelecek Nesillere Aktarılmasına Katkıda Bulunuyor
Adel Kalemcilik, Ormanların Gelecek Nesillere Aktarılmasına Katkıda Bulunuyor
Adel Kalemcilik, Ormanların Gelecek Nesillere Aktarılmasına Katkıda Bulunuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bir Geleceğe İz Bırakıyor

Adel Kalemcilik, gelecek nesillere ve çevreye olan sorumluluğunun bilinciyle ürünlerini sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçlardan üreterek sürdürülebilir bir geleceğe iz bırakıyor

Türkiye'de nesillerin gelişimine eşlik eden Adel Kalemcilik, çevresel sürdürülebilirliği ana faaliyetlerinin bir parçası şeklinde ele alarak, sürdürülebilirlik ilkelerine uygun biçimde hareket ediyor. Kaynakların tükenmesine engel olmak için alternatif materyalleri değerlendiren şirket, üretim sürecinde endüstriyel ormanlardan gelen, FSC1 sertifikalı hammaddeleri tercih ediyor. Adel Kalemcilik böylece geleceğe ve doğaya yatırım yaparak ormanların gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunuyor.

Tüm İş Süreçlerinde Sürdürülebilir Anlayış

İz bırakan 50 yılda titizlikle yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla ön plana çıkan Adel Kalemcilik, tüm operasyonlarında çevre ve doğa dostu bir anlayış benimsiyor. Bahçe sulaması için yağmur sularını kullanan şirket, atık su arıtımında ileri teknolojilerden faydalanırken, atık su kalitesini ve miktarını düzenli biçimde takip ediyor.

Ayrıca şirket içindeki tüm üretim süreçlerinde, katı atıklar kaynağından ayrılıyor, depolama alanına gönderilen atık miktarı sınırlandırırken yeniden kullanım, geri dönüşüm ve geri kazanım oranları en üst seviyelere çıkartılıyor. Paketlemede ise ambalajlama materyallerinin hacmi ve ağırlığı optimize ediliyor. Geri dönüştürülmüş veya alternatif materyal seçeneklerinden faydalanarak ambalaj kullanımını azaltılıyor.

Kullanılan Enerjinin %50’si Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elde Ediliyor

Adel Kalemcilik, sürekli gelişim için enerji verimliliği projelerine yatırım yaparak, sera gazı ve diğer NOx, SOx gibi hava emisyonlarını da azaltmaya çalışıyor. Bununla birlikte düzenli biçimde enerji kullanımı performansını izleyen çevreci şirket, bu sayede fabrikada kullanılan enerjinin yüzde 50’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ediyor.

Özünde barındırdığı “iyilik” değeri ile sürdürülebilir bir gelecek için önemli adımlar atan Adel Kalemcilik’in sürdürülebilirlik politikasıyla ilgili detaylı

1FSC® (Forest Stewardship Council - Orman Yönetim Konseyi), ormanların gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması için dünya genelinde sorumlu orman yönetimini teşvik eden bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

***

Adel Kalemcilik hakkında:

Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, 1969’da İstanbul-Kartal’daki üretim tesisinin açılışıyla faaliyete geçti. Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Adel , dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştirdi. Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. Temmuz 2015’de Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 4.500’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Panfix, Atlas ve Max markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla 2015 yılında oyuncak sektörüne giren Adel, kendi yarattığı Adeland markası dışında dünyanın önde gelen lisanslı markaları ile bu alanda da hızlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Adel Kalemcilik, özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan, eğitim, sanat ve spor olmak üzere çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.

Basın Bilgi:

İlginizi Çekebilir

Talha’Ya Batıgöz Sağlık Grubu Işık Olacak

Batıgöz Sağlık Grubu


Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı

Karmaşık tedarik zinciri çözümlerinde ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO, yedinci yılında sürdürülebilir büyüme için kilit bir faktör olan kurumsal sosyal sorumluluğa (KSS) olan bağlılığının altını çizdi. 2018 yılında, faaliyetlerinin her alanında becerilerini ve uzmanlığını güçlendiren GEFCO Grubu, sürdürülebilir kalkınma performansını da geliştirmeye devam etti. Ayrıca GEFCO, tüm paydaşlarıyla iş birliği yapma isteğini yansıtan sloganında da vurguladığı gibi (Partners, unlimited.) daha etkili ve çevre dostu çözümler bulmak için inovasyonu iş yapış biçiminin merkezinde tutmaya devam ediyor.


Denizde Konforlu Maceralar Columbıa Göcek Mağazasından Başlıyor!

Devrim yaratan teknolojileri ve tasarımlarıyla outdoor giyimin önde gelen markası Columbia’nın yaz sezonu boyunca açık Göcek mağazası, deniz tutkunları için geliştirdiği PFG Koleksiyonu ile güneşin, denizin ve sahilin tadını doyasıya çıkarmanızı bekliyor!


Sıcak Havalarda Diyabet Hastalarına 6 Önemli Uyarı

Sıcak yaz günlerinde, oluşan sıvı kaybına beslenme ve uyku düzenindeki bozulmalar da eklenince özellikle diyabet hastalarının kan şekeri seviyelerinde dalgalanmalar oluşabiliyor. Bu durum yaşam kalitesini düşürüyor hatta ciddi sağlık sorunlarına zemin hazırlıyor. Günlük yaşantılarında birçok şeye dikkat etmeleri gereken diyabet hastaları ise alacakları basit önlemlerle kan şekeri düzeylerini kontrol altında tutabiliyor. Memorial Diyarbakır Hastanesi İç Hastalıkları ve Nefroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Şehmus Özmen, diyabet hastalarının sağlıklı bir yaz dönemi geçirebilmeleri için önerilerde bulundu.


Country Tarzına Modern Bir Yorum Enza Home Rattan

Konforlu ve göz alıcı tasarımlarıyla fark yaratan Enza Home, Rattan serisi ile country tarzını benzersiz bir yaklaşımla yorumluyor. Modern dokunuşlarla zenginleşen tasarımıyla dikkat çeken Rattan serisi, evini sadelikten gelen zarafetle yenilemek isteyenlere hitap ediyor.


Etiketler: Adel, Kalemcilik, ediyor, için, gelecek

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.