12 Kasım 2019 Salı 15:25

GÜNDEM

Adidas Ayakkabılarını Uzayda Test Ediyor

Geleceğin tasarımları için adidas ve Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan iş birliği

Adidas Ayakkabılarını Uzayda Test Ediyor
Adidas Ayakkabılarını Uzayda Test Ediyor
Adidas Ayakkabılarını Uzayda Test Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

adidas ve Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) Ulusal Laboratuvarı inovasyon, bireyin performansı ve sürdürülebilirlik konularında atılım yapmak için uzun soluklu bir ortaklığa adım attı. Uzayda Bilim Geliştirme Merkezi CASIS tarafından yönetilen bu ortaklıkla ilk kez bir ayakkabı yeniliği uzayda test edilecek.

adidas inovasyon, bireyin performansı ve sürdürülebilirlik konularındaki sınırları keşfetmek için Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ABD Ulusal Laboratuvarı ile Uzayda Bilim Geliştirme MerkeziCASIS’in yönettiği uzun vadeli bir iş birliğine imza attı. Sporcular için geleceğin tasarım ve mühendisliğini geliştirmek amacıyla yapılan bu ortaklığın ilk aşaması ürün inovasyonuna odaklanıyor. ISIS Ulusal Laboratuvarı’nın ve NASA’nın geliştirdiği teknolojilerin desteğiyle adidas, zorlu uzay koşullarında ayakkabı inovasyonunu test eden ilk marka olacak.adidas’ın sevilen Boost teknolojisi, yerçekiminin müdahalesi olmadan test edilmek üzere planlandı. Bu sistemin mevcut ürünlerin performansını ve rahatlığını etkileyip yeni ürünlerin inovasyonunu artırabileceği düşünülüyor.

adidas Marka Stratejisi Başkan Yardımcısı James Carnes bu benzeri görülmemiş işbirliğini şu şekilde anlattı: “Uluslararası Uzay İstasyonu ABD Ulusal Laboratuvarı ve dünyanın en gelişmiş tesislerden biri olan CASIS ile çalışmak adidas’ın performans inovasyonunda yeni standartlar oluşturmasına yardımcı olacaktır. Bu ortaklık sadece spor performansında birlikte iyileştirmeler yapmamızı değil, aynı zamanda adidas’ın sürdürülebilirlik konusundaki özel çabalarına da uygulanabilecek süreçleri ve tasarımı araştırmamızı da sağlamaktadır.”

Konuyla ilgili olarak Uluslararası Uzay İstasyonu ABD Ulusal Laboratuvarı Program ve Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Christine Kretz ise “Uzayın eşsiz koşulları, bilinmezin keşfedilmesi için ideal ortamı sağlar. Örneğin mikro yerçekimi, olaya müdahil olan hava akışı ve topu yerinde tutan dış destekler olmadan dönen bir topun davranışı gibi belirli deneyleri gözlemleyebileceğimiz tek koşuldur. Bazı değişkenler üzerinde kontrol sahibi olmak, Dünya’da mümkün olmayan bilgileri toplamamıza izin veriyor” diyor.

Uzayın derinliklerinde test

adidas, Boost orta taban teknolojisini ve ayakkabılarını, gelecekteki SpaceX kargo görevinde olacak olan ISS Ulusal Laboratuvarına gönderecek, testler de 2020’de başlayacak.İstasyondaki astronotlar, bilim adamlarının teorik olarak ayakkabının performans ve konforunu optimize edebileceği teorisiyle, farklı partikül büyüklüklerine sahip bölgeleri olan Boost orta tabanlarını üretmenin mümkün olup olmadığını ortaya çıkarmak için Dünya’nın yer çekimi etkisi olmadan kimi deneyler gerçekleştirecekler.

NASA sözleşmeli SpaceX CRS-18 kargo heyeti tarafından bu yılın başlarında sunulan adidas futbol topları, rüzgâr tüneli ötesinde uçuş özelliklerinin anlaşılmasını genişletmeyi amaçlayan bir dizi deneyde test edildi. Küresel aerodinamikte derinlik, panel şekli ve dokusunda daha fazla tasarım özgürlüğü sağlanması planlanıyor.

Astronotlardan sporculara

Gelecekteki aşamalarda adidas uzay istasyonunu kullanırken kişinin performansı ve sürdürülebilirlik gibi unsurlar konusunda araştırma yapmayı planlıyor. adidas, astronotların en zorlu koşullara dayanabilmesi için geliştirilen yorucu fiziksel antrenman düzeninden gelen bilgileri sporcular için uygulanabilir hale getirilmesini sağlayacak. Uzay, bu anlamda zorlu koşullarda ve kapalı ortamlarda materyal kullanımı ve değerini en üst düzeye çıkarmak için en uygun test alanını sunuyor. adidas LOOP CREATION PROCESS’in dairesel üretimine uygulanan uzay istasyonu üzerine yapılacak araştırmaların, Dünya üzerinde uygulanan sürdürülebilir oluşum ve yeniden yaratma yöntemlerinin geliştirilmesine de yardımcı olması amaçlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Db11 V12 Amr Çift Rengiyle Aston Martin Turkey Showroom’Da Yerini Aldı

DB11 V12 AMR ÇİFT RENGİYLE


56 Ülkeden 1200 Katılımcı Yatırım İçin İstanbul’Da Buluştu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin ev sahipliğinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam Kalkınma Bankası işbirliğiyle düzenlenen “İslam İşbirliği Teşkilatı Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferansı” resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ile gerçekleşti.


İbb’Den Bm’Nin Aktivizm Kampanyasına Destek

8 ARALIK 2019


‘Büyük Gözaltı’ 10 Aralık’Ta!

Taner Barlas’ın kurguladığı, Rutkay Aziz’in yönettiği ve iki usta tiyatrocunun aynı zamanda rol da aldıkları ‘Büyük Gözaltı’ (1984) oyunu, 10 Aralık Salı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.


Pegasus’Un İkinci “A321 Neo”Su Filoya Katıldı

Pegasus Hava Yolları’nın 100 uçaklık Airbus siparişinin ikinci A321 Neo tipi uçağı filoya katıldı. Pegasus’un yeni A321 Neo’suna “Özden Ece” adı verildi.


Etiketler: adidas, için, Ulusal, test, Uzay

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.