14 Haziran 2019 Cuma 13:04

GÜNDEM

Adidas Bebek Sahilinde Denizlerin Geleceği İçin Koştular

2050 yılına kadar okyanuslardaki plastik atık miktarı balıkların sayısını aşacak

Adidas Bebek Sahilinde Denizlerin Geleceği İçin Koştular
Adidas Bebek Sahilinde Denizlerin Geleceği İçin Koştular
Adidas Bebek Sahilinde Denizlerin Geleceği İçin Koştular
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

adidas ve Parley’in denizlerdeki plastik atıkların azaltılması için gerçekleştirdiği farkındalık projesi “Run For The Oceans” kapsamında bu yıl yüzlerce kişi okyanusların geleceği için Bebek sahilinde koştu. Global bir sosyal sorumluluk hareketi olan Run For The Oceans için tüm dünyada 8-16 Haziran tarihlerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İstanbul’da yaklaşık 300 koşucu Aşiyan’dan başlayıp Bebek sahilde devam eden bir parkurda denizlerin ve dolayısıyla okyanusların temizliği, plastik atıklardan kurtulması için koştu. 8 Haziran’da New York’ta start alan ve 16 Haziran’da Şangay’da son bulacak olan Run For The Oceans etkinliklerinin İstanbul ayağı da 13 Haziran’da gerçekleştirildi.

Koşucuların kat ettiği her bir kilometre, Runtastic uygulaması üzerinden bir dolarlık bağış olarak kabul ediliyor. Dünya çapında toplanan 1,5 milyon dolar adidas tarafından plastik atık kirliliğinin denizlere ulaşmaması konusunda yeni nesillerin eğitilmesi için Parley Ocean School’a bağışlanacak.

Parley ile okyanuslardaki plastik atıkları toplayıp plastiğini ayakkabıya dönüştürerek deniz ve kıyı topluluklarından gelen büyük miktarlarda plastik atığın önüne geçen adidas, Bebek BÜMED’deki etkinlik alanında atölye, söyleşi, sergi alanlarıyla bu projeyi ve önemini anlattı.

Sergisi ve söyleşisiyle oldukça dikkat çeken Şinasi Yelkenci, deniz ve çevre tutkunu bir isim olarak denizden çıkardığı her türlü atığı değerlendiriyor ve onları birer sanat eserine dönüştürüyor. Sıfır atık, çöpsüz yaşam, tek kullanımlık plastiklerin azaltılması konusunda çalışmalar yapan Hale Acun Aydın ise plastik kullanımının sıfıra indirilmesi ve minimal bir yaşam hakkında katılımcılarla söyleşiler gerçekleştirdi. Ayrıca İdil Güral’la boyama atölyesi, “Gelecek İçin İz Bırak” hatıra köşesi, dönüşüm oyunu gibi workshop alanları ve Parley Okyanus Okulu ile Parley sergileri de katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Katılımcıların Bebek sahilinde dikkat çeken koşusunun ardından BÜMED’de akşama DJ performansıyla devam edildi.

11 plastik şişeden 1 çift ayakkabı

adidas 2016 yılında, geri dönüşümlü okyanus plastiklerinden elde edilmiş ilk performans ürünlerini yarattı ve 2018 yılına kadar 6 milyon çift adidas x Parley ayakkabısı üretti. adidas ve Parley bir çift ayakkabıyı denizlerden çıkarılan 11 plastik şişeden elde ediyor. 2019 yılı için ise hedef 11 milyon adet üretim yaparak büyük miktarda plastiğin okyanuslara girmesini engellemek. Run For The Oceans 2019 kapsamında adidas, 2024 yılına kadar tüm ürünlerinden saf polyester kullanımını tamamen kaldırarak sadece %100 geri dönüştürülmüş polyester kullanmayı planlıyor.

Sporun birleştirici gücüyle hareket eden adidas, hep birlikte geleceğimizi iyi yönde değiştirebileceğimiz inancıyla plastik atık kirliliğine karşı imza attığı proje kapsamında her yıl daha fazla kişiye ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyor. adidas bu kampanya kapsamında plastik atık ile ilgili geleceğe dair çarpıcı veriler de sunuyor:

İlginizi Çekebilir

Angel Effect, Müzik Dünyasının Linkedin’İne Yatırım Yaptı

Melek Yatırım Platformu Angel Effect’ten Amerika Merkezli Vampr’a Yatırım


Lg Electronics Ces’Te Aldığı Ödüllerle Rekor Kırdı

LG Electronics Hakkında:


Sağlıklı Yaşamın Adresi Vitalica Wellness, Nişantaşı’Nda...

Sağlıklı yaşamın adresi Vitalica Wellness, Nişantaşı’nda...


İstanbulkart İşlemlerinde Kuyruğa Son

İSTANBULKART İŞLEMLERİNDE KUYRUĞA SON


Renault Grubu 2019’Da Dünya Pazarındaki Payını Korudu

2019 DÜNYA TİCARİ SONUÇLAR


Etiketler: plastik, adidas, Parley, için, Oceans

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.