26 Ağustos 2019 Pazartesi 18:22

GÜNDEM

Afrika’Dan Okyanusya’Ya Dünyanın 168 Ülkesine Satış Yapan Aksa Jeneratör Turquality İle Daha Güçlü

35 yılda tüm dünyada uzmanlık ve güvenin simgesi haline gelen, 168 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türkiye’nin lider markası Aksa Jeneratör, dünya pazarlarındaki yolculuğuna Turquality ile emin adımlarla devam ediyor

Afrika’Dan Okyanusya’Ya  Dünyanın 168 Ülkesine Satış Yapan Aksa Jeneratör Turquality İle Daha Güçlü
Afrika’Dan Okyanusya’Ya  Dünyanın 168 Ülkesine Satış Yapan Aksa Jeneratör Turquality İle Daha Güçlü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bireysel Kullanımda deva projelere uzanan geniş yelpazedeki ürün ve uygulamalarıyla jeneratör pazarında bir dünya markası haline gelen Aksa Jeneratör, Türkiye'nin en prestijli markalarının yer aldığı "Turquality" programına kabul edilerek dünya pazarlarında daha güçlü yol almasına yardımcı olacak bir adım daha attı.

35 yıldır uzmanlık ve güvenin simgesi olan Aksa Jeneratör, 168 ülkeye ulaşan ihracatı ve küresel sektörde ilk beş üretici arasında olmasıyla Türkiye ekonomisine yüksek katkı sunan firmalar arasında yer alıyor. 20 yıldır Afrika pazarında yer alarak bu kıtanın gelişimini destekleyen Aksa Jeneratör'ün Türkiye, Çin ve ABD'de üç üretim tesisi bulunuyor. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’da 13 ofis, 4 temsilcilikle hizmet veren Aksa, 2018 yılında 1.5 milyar TL ciroya ulaştı. Firmanın cirosunun %65’ini yurtdışı satışlardan sağlandı.

Dev projelere kesintisiz Aksa enerjisi

Uluslararası alanda Gana Kotoka Havalimanı, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi gibi dev projelerde yer alan Aksa Jeneratör, son olarak Okyanusya’nın turizm cenneti Vanuatu Cumhuriyeti’yle 10 MW’lik enerji santrali projesine enerji desteği sağladı.

Ar-Ge yatırımlarıyla farklı Pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştiren Aksa Jeneratör, 8 saniyede sistemi devralan ilk jeneratörü üretti.

Hedef ilk üç üreticiden biri olmak

Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, Aksa Jeneratör’ün 2025 yılına kadar dünyada en büyük ilk üç üretici firmadan biri olma hedefiyle çalıştığını ve Turquality damgasıyla dünya pazarlarındaki prestijine katkı sağlayacak bir adım attığını belirtti. Aksa Jeneratör’ün Türkiye’nin bayrağını 168 ülkede dalgalandırdığı belirten Alper Peker “Aksa Jeneratör olarak dünya çapında birçok enerji santrali, askeri tesis, havalimanı, alışveriş merkezi ve spor tesisi projesinde yer aldık, almaya devam ediyoruz. Ürünlerimiz madencilikten inşaata pek çok sektörde kullanılıyor. Turquality ile dünya pazarlarındaki gücümüzü Türkiye referansıyla daha da artıracağız. Her zaman gücüne ve potansiyeline inandığımız ülkemizi Turquality belgesiyle temsil etmek büyük bir gurur olduğu kadar aynı zamanda büyük bir sorumluluk yüklüyor. Bu sorumlulukla hedeflerimiz için çok daha gayretle çalışacağız. Aksa Jeneratör olarak büyüme stratejisinin bir parçası olarak Afrika ve Hindistan gibi ülkelerin yanı sıra Avrupa’daki yatırımlarımızı sürdürerek dünya pazarında ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda Afrika ve Güney Amerika pazarlarındaki olası fırsatları takip ederek dünya çapındaki satış ağımızı genişleterek gelişimimizi hızlandıracağız. Uzun dönemde Brezilya ve Avustralya pazarlarında da pazar payını artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

AKSA Jeneratör Hakkında

1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretti ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri oldu. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında birleşmesi ve yeni organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, 3 kıtada üretim ile 168 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin yüzde 65’ini ihraç eden Aksa Jeneratör; İstanbul dışında Çin’de ve Amerika’da bulunan üretim tesisleriyle, Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’da bulunan 13 ofis ve 4 temsilciliği ile küresel sektörde ilk 5 firma arasındadır. Doğal gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden biri olan Aksa Jeneratör senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğünü korurken, Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Sabiha Gökçen’De Bir İlk... “Uzun Mesafeli Uçuş” Başladı

İstanbul’un şehir havalimanı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda, Malezya Havayolları’yla birlikte uzun mesafeli uçuşlar başladı. Kuala Lumpur ve Sabiha Gökçen Havalimanı arasında, Dorak Holding işbirliği ile Cumartesi günleri icra edilecek uçuşlarla Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ilk uzun mesafeli direkt uçuş da gerçekleşmiş olacak.


Ttyd Bahçeşehir Üniversitesi Turizm Sektörü İçin Güçlerini Birleştiriyor

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) turizm sektöründe nitelikli istihdamı artırmak için güçlerini birleştirdi. Turizm sektörünün vizyoner kuruluşu TTYD, BAU işbirliği kapsamında bugünün liderlerini geleceğin liderleri ile buluşturarak yeni fikirlerin geliştirilip sektöre kazandırılmasını sağlayacak.


Güyad Yenilenebilir Enerji Finansmanı Zirvesi İstanbul'da Yapıldı

16 Kasım 2019


Akciğer Kanserinde Kemoterapi İhtiyacı Azalıyor

17 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Prematüre Bebekler 2. Kez İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’Nde!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi, “17 Kasım Dünya Prematüre Günü” kapsamında prematüre bebekler ve ailelerini 2. kez ağırladı. Geçtiğimiz yıl gibi bu senede farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Şenol Bozdağ’ın takipli hastaları olan prematüre bebekler, doktor ve hemşirelerin ilgi odağı oldu.


Etiketler: Aksa, Jeneratör, dünya, Türkiye, daha

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.