25 Şubat 2019 Pazartesi 11:47

GÜNDEM

Ahmet Ünal İsrafla Mücadele Etmeliyiz

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, sebze meyve başta olmak üzere gıda fiyatlarındaki artışta israfın da önemli bir rol oynadığına dikkat çekti.

Ahmet Ünal  İsrafla Mücadele Etmeliyiz
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Alınan tedbirlere ve başlatılan kampanyalara rağmen bir türlü israfın önüne geçilemediğini belirten Ünal, “Yılda 500 bin ton ekmek ve 18 bin ton sebze meyve israf ediliyor. Yapılan araştırmalar israfın hem üretim hem de tüketim aşamasında yaşandığını gösteriyor.” dedi.

İsrafa kurban giden her türlü gıdanın maliyetinin tüketiciye yansıdığına işaret eden Ünal, “Sadece israf edilen 500 bin ton ekmeğin maliyetiyle neler yapılabileceğini düşünmek bile olayın boyutunu anlamamız için yeterli olacaktır. Gıda israfını önlemenin enflasyonla mücadelede de önemli bir unsur olduğunu unutmamalıyız.” diye konuştu.

Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sorunların çözümünün üretimi çoğaltmak ve üreticiyi desteklemekten geçtiğini ifade eden Ünal, “Bunun yanında fiyatların makul seviyelere gelerek dengelenmesi için de israftan kaçınmalı, kullanacağımız kadar ürün satın almayı alışkanlık haline getirmeliyiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Naim "Yüzyılın En Güçlü Sporcusunun Nefes Kesen Hayatı"

Yüzyılın En Güçlü Sporcusunun


Tegv Çocukları Atasun Optik İçin Tasarladı!

Atasun Optik, destekçisi olduğu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile yeni bir projeye imza attı. TEGV’de eğitim desteği alan çocukların çizdiği resimleri güneş gözlüğü kılıflarına taşıyan Atasun Optik, elde edilecek gelirin tamamını TEGV’e bağışlayacak.


Türkiye’Nin Yurtdışı Tanıtımlarında Mobilya Sektörünü Modoko Temsil Edecek!

TÜRKİYE’NİN YURTDIŞI TANITIMLARINDA MOBİLYA SEKTÖRÜNÜ MODOKO TEMSİL EDECEK!


Bebeğiniz Diş Çıkartma Döneminde De Kesintisiz Uyuyabilir

Bebeklerin uyku düzenini etkilediği için diş çıkarma dönemleri bazı ebeveynler için endişe verici olabiliyor. Bebeklerin 6 aylıktan 2 yaşına kadar karşılaştığı uyku sorunlarının diş çıkarma döneminden kaynaklandığı düşünülüyor. Peki, ebeveynler arasındaki bu yaygın inanışın gerçeklik payı nedir? Prima Uzman Kurulu Üyesi ve Uyku Danışmanı Pınar Sibirsky, bebeklerde diş çıkarma dönemine ilişkin ebeveynlere önemli önerilerde bulunuyor.


World Of Warcraft'ın Yeni Macerası Battle For Azeroth Rise Of Azshara Sizlerle

26.06.2019 - Blizzard Entertainment'ın dünyaca ünlü çevirimiçi oyunu World of Warcraft'ın genişleme paketi Battle for Azeroth'a gelen yepyeni macera Rise of Azshara, bugün itibariyle yayında. Hikayenin bu bölümünde Dalgaların Kraliçesi, kaynayan bir lanet eşliğinde denizlerin derinliklerinden geliyor!


Etiketler: Ünal, türlü, israfın, israf, dedi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.