25 Şubat 2019 Pazartesi 11:47

GÜNDEM

Ahmet Ünal İsrafla Mücadele Etmeliyiz

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, sebze meyve başta olmak üzere gıda fiyatlarındaki artışta israfın da önemli bir rol oynadığına dikkat çekti.

Ahmet Ünal  İsrafla Mücadele Etmeliyiz
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Alınan tedbirlere ve başlatılan kampanyalara rağmen bir türlü israfın önüne geçilemediğini belirten Ünal, “Yılda 500 bin ton ekmek ve 18 bin ton sebze meyve israf ediliyor. Yapılan araştırmalar israfın hem üretim hem de tüketim aşamasında yaşandığını gösteriyor.” dedi.

İsrafa kurban giden her türlü gıdanın maliyetinin tüketiciye yansıdığına işaret eden Ünal, “Sadece israf edilen 500 bin ton ekmeğin maliyetiyle neler yapılabileceğini düşünmek bile olayın boyutunu anlamamız için yeterli olacaktır. Gıda israfını önlemenin enflasyonla mücadelede de önemli bir unsur olduğunu unutmamalıyız.” diye konuştu.

Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sorunların çözümünün üretimi çoğaltmak ve üreticiyi desteklemekten geçtiğini ifade eden Ünal, “Bunun yanında fiyatların makul seviyelere gelerek dengelenmesi için de israftan kaçınmalı, kullanacağımız kadar ürün satın almayı alışkanlık haline getirmeliyiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

“Ertelenen Konut Talebi Konut Kredisi Faiz İndirimi Sonrası Tekrar Canlandı”

Z. Altan Elmas


“Iot, Bir Daha Çıkmamak Üzere Hayatımıza Girdi”

Amazon Web Services, 16-27 Eylül tarihleri arasında İstanbul Galata Rum Okulu’nda AWS Pop-Up Loft İstanbul adlı etkinlikler dizisi düzenliyor. Özel konuşmacılar, teknik workshop’lar ve uygulamalı eğitimlerin düzenleneceği etkinlik, teknoloji dünyasına yön veren isimleri bir araya getiriyor.


Teknofest'te Tragger T Car'a Yoğun İlgi

Türkiye’nin %100 elektrikli Yeni Nesil Hizmet Aracı TRAGGERT-Car ilk defa Türkiye’nin en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali Teknofest’te yollara çıktı.


Sağlık Sektörüne Yapılan Yatırımlarda En Çok Şehir Hastaneleri Konuşuldu

BASIN BİLDİRİSİ


Pegasus’Tan Türkiye’De Bir İlk Kontuarda Sıra Beklemeden Seyahat

Pegasus Hava Yolları, yenilediği Express Bagaj hizmetiyle, misafirlerine kontuarda sıra beklemeden seyahat edebilme imkânı sunuyor. Fazla bagaj ağırlığı satın alımı ve ödeme işlemlerini bir arada sunan Express Bagaj sistemi; bu özelliğiyle Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyor.


Etiketler: Ünal, türlü, israfın, israf, dedi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.