21 Ekim 2019 Pazartesi 10:34

GÜNDEM

Aı Teknolojileri Bulut Ortamlarıyla Birlikte Daha Da Gelişiyor Bb

Yapay zeka, sağlıktan pazarlamaya, otomotivden finans uygulamalarına kadar, son kullanıcının günlük hayatına dokunan pek çok alanda karmaşık problemlere çözüm bulmaya odaklanıyor. Makine öğrenmesinin ve yapay zeka yatırımlarının, teknoloji ve iş dünyasının lideri konumundaki şirketlerin gündeminde gittikçe daha geniş yer tutması da dünyada gelinen noktayı ortaya koyması bakımından son derece çarpıcı. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, global makine öğrenmesi pazarının, 2018-2023 yıllarında yüzde 42,6’lık yıllık bileşik büyüme oranı ile 2023 sonunda 23,46 milyar dolar seviyesine ulaşmasının beklendiğini[1] gösteriyor.

Aı Teknolojileri Bulut Ortamlarıyla Birlikte Daha Da Gelişiyor Bb
Aı Teknolojileri Bulut Ortamlarıyla Birlikte Daha Da Gelişiyor Bb
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sektöründe öncü olan oyuncuların katılımıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği TRAI Meet-Up etkinliklerinde AI teknolojilerini farklı boyutlarıyla ele alan Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi, bu ayki etkinliğinde de hızlı ve güvenilir bulut ortamı çözümlerinin önemi kadar, yapay zeka yatırımlarının yöneldiği pazarları masaya yatırdı.

Etkinlikte, büyük verileri işleme ve bu verilerden sonuç çıkarmaya yarayan makine öğrenmesi ve derin öğrenme gibi algoritmalar için ise yapay zeka altyapılarına hazır bir bulut ortamının önemi vurgulandı. Yapay zeka ve makine öğrenmesi süreçlerinin en kritik unsuru olan büyük veri, hızlı bir altyapıya sahip bulut platformlarına ihtiyaç duyarken bulut altyapı hizmetleri, her geçen gün daha fazla miktarda üretilen büyük verinin sadece depolanmasında değil işleme ve analiz için de önem kazanıyor. Öte yandan derin öğrenme ve yapay zekanın ihtiyaç duyduğu güçteki GPU’ların bulut ortamında kullanılabilir olmasının da etkisiyle işletmeler ve girişimciler esneklik kazanıyor.

Ağırlık Finans ve Telekomünikasyon Alanında

Etkinlikte değinilen bir diğer ilginç nokta ise yapay zeka ve makine öğrenmesine yatırım yapan sektörlerin karşılaştırması oldu. Globalde yapay zeka ve makine öğrenmesi uygulamalarının en yaygın kullanıldığı alanların başında pazarlama gelirken; bu algoritmaların bankacılık ve sigorta sektörlerinde kullanımına yapılan yatırımın öne çıktığı Türkiye’de de yapay zekanın büyümeye devam ettiği aktarıldı.

Bulut entegrasyonunun yaygınlaşmasıyla ciddi yatırımlar yapmanın artık büyük bir gereksinim olmaktan çıkmasının da bu gelişmeye yaptığı katkı tartışılmaz. Türkiye’de yapay zeka çözümleri, risk yönetiminden bankacılık hizmetlerine ve makine öğrenimi için mükemmel bir iş alanı olarak tanımlanabilecek sigortacılığa kadar pek çok alanda aktif rol oynuyor ve önemli bir katma değer sağlıyor.

Yapay zeka altyapıları ve makine öğrenmesi tüm sektörler için büyük önem taşıyor”

Matematiksel ve istatistiksel verileri işleyerek ulaşılan sonuçları kullanmaya yönelik bir algoritma olan makine öğrenmesinde süreç, verinin hazırlanması, modelin oluşturulması, eğitimi ve olgunlaştırılması şeklinde ilerliyor. Bugün gelinen noktada ise, elde edilen verilerle sadece belirli işlemleri yapmayla sınırlı kalmayıp ilerleyen adımların tahmin edilmesini sağlama ve kendini güncelleyebilme de odak noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Yapay zeka altyapıları ve kurumların kendi verimlilik ve gelişimleri için uygulamaya alacakları makine öğrenmesi algoritmaları, hangi sektörden olursa olsun tüm oyuncular için artık büyük önem taşıyor.

Bulut ve yapay zekanın bütünleştiği çözümler, kullanımı basit ve kurumların hayatını kolaylaştıran ortamlar sunuyor. Türkiye’de yapay zekanın gelişmesi ve bu alanda yatırım yapacaklara doğru bir kaynak sunabilmek amacıyla yola çıkan Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI), yapay zeka altyapılarında son gelişmelere dair bakış açılarının paylaşıldığı ve düzenli olarak gerçekleştirilen TRAI Meet-Up etkinliklerinde bu tip bütünleşik çözümleri sektörün önde gelen isimleriyle ele alıyor. TRAI Meet-Up etkinliğinin bu ayki konu başlıkları arasında hızlı ve güvenilir bulut ortamı çözümlerinin önemi kadar, yapay zeka yatırımlarının yöneldiği pazarlar da yer aldı. Etkinlikleri https://turkiye.ai/etkinlikler/trai-meet-up/ adresinden takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri'n Fikirler Deri Üretim Ve Tasarım Yarışmasında Final Heyecanı

Deri sektöründe çifte ödül töreni heyecanı yaşanıyor. Deri sektörüne yenilikçi ve vizyoner tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Final Defilesi ile deri sektöründe ihracatın yıldızı 36 firmanın ödül alacağı ödül töreni heyecanı 22 Ocak 2020 Çarşamba akşamı yaşanacak.


Zamanı Üreterek Tüketiyoruz

Eğitim ve okul mobilyalarından ofis mobilyalarına, kütüphane sistemlerinden konferans sistemlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet veren Çilingirler Grup, eğitim alanlarının da aynı çağdaş iş ortamları gibi ihtiyaçlarına göre fonksiyonel, esnek ve konforlu seçenekler sunuyor. Öğrencinin zihin sağlığı kadar beden sağlığına da dikkat çeken Çilingirler Grup, anti-kanserojen, ortopedik, ergonomik ürünlerin üretimine önem veriyor. "Zamanı üreterek tüketiyoruz" mottosuyla 43 yıldır ofis mobilyaları üretiminde Türkiye'nin tek en büyük firması olması ve "En zengin çeşit, en uygun fiyat" tutumuyla üretime devam ediyor.


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


Yapay Zeka Ve Robotlar 'Hotel Restoran Cafe’ Ho Re Ca Sektörünün Hizmetinde...

31.Hotel Equipment ve 27.Food Product Fuarı’na Yerli ve Yenilikçi Ürünler Damgasını Vurdu


Lider Vakıfbank, İkinci Devreye Galibiyetle Başladı

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin ikinci devresinin ilk haftasında Aydın Büyükşehir Belediyespor'u 25-23, 19-25, 14-25 ve 20-25'lik setlerle 3-1 mağlup ederek, ligdeki liderliğini sürdürdü. İkinci devreye galibiyetle başlayan sarı-siyahlılar, Sultanlar Ligi'nin 13'üncü haftasında 27 Ocak Pazartesi günü PTT Spor'la VakıfBank Spor Sarayı'nda karşılaşacak.


Etiketler: yapay, zeka, makine, bulut, büyük
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Zamanı Üreterek Tüketiyoruz
Zamanı Üreterek Tüketiyoruz

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.