21 Haziran 2019 Cuma 08:48

GÜNDEM

“Ailemi Tanıyamıyor Aklımdakileri Dile Getiremiyordum”

İstanbul’da yaşayan 30 yaşındaki Günay Anıl’ın hayatı beyninde oluşan büyük bir tümör sonrasında adeta karardı. 4 yıl önce, kol ve bacaklarda uyuşma ve konuşamama şikayetleriyle gittiği hastanede genç adama; beyninde 7.5 cm’e-4.5 cm büyüklüğünde tümör olduğu söylendi. Bunun üzerine Anıl, ameliyata alındı.

“Ailemi Tanıyamıyor Aklımdakileri Dile Getiremiyordum”
“Ailemi Tanıyamıyor Aklımdakileri Dile Getiremiyordum”
“Ailemi Tanıyamıyor Aklımdakileri Dile Getiremiyordum”
“Ailemi Tanıyamıyor Aklımdakileri Dile Getiremiyordum”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Tümör Alınınca Kafatasında Çökme Meydana Geldi!

Üniversitedeki Hocasının Yönlendirmesiyle Hayatı Kurtuldu!

Anıl’ın, 12 yıl önceki üniversite hocası olan; Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Aydın Aydınlı’ya danışması üzerine tedavi süreci başlamış oldu. Aydınlı tarafından, İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi hekimlerinden; Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Bölükbaşı ve Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Aydın Gözü’ye yönlendirilen genç adamın; ilk önce Bölükbaşı tarafından epilepsi nöbetleri tedavi edildi.

İltihaplı Protez Ameliyat ile Alındı

Prof. Dr. Aydın Gözü’nün değerlendirmesi sonrasında ameliyata alınan Anıl’ın kafatasındaki iltihaplı protez çıkarıldı. Ameliyat sonrasında antibiyotik tedavisi uygulanan Anıl’ın izlemi bir yıl boyunca devam etti. Tedavi sürecini “Hastamız bir tümör ameliyatı sonrasında kafatası kemiğinin önemli bir kısmını kaybetmişti. Günay Bey’in kafatası bölgesi iltihaplıydı, bu nedenle ilk seansta ameliyata alıp, protezi çıkardık. O bölgeyi temizledikten sonra antibiyotiklerle tedavi altına aldık. Hastayı bir yıl kadar izledik” şeklinde açıklayan Prof. Dr. Aydın Gözü, “Sorunlu bölgenin tamamen iyileştiğinden emin olduktan sonra kendisine tekrar ameliyat planladık. Kafatasında protezin çıkartılması ile çöken bölgeye yeni bir protez yerleştirmemiz gerekiyordu. Ancak geçirilen ameliyatlar nedeniyle saçlı derisi yetersiz olan hastamızın etkilenmemiş, sağlam taraftaki saçlı derisinin altına doku genişletici denilen bir çeşit cerrahi balon yerleştirdik. Buradaki amacımız, saçlı deri miktarını artırıp nihai ameliyat için yumuşak doku kazanmaktı. Şişirme işlemi sorunsuz tamamlandı ve son ameliyat için hazırlıklara başladık” dedi.

Titanyum Protez Takıldı

Bu ameliyat öncesinde, Günay Anıl’ın kafatasına 3 boyutlu modelleme yapılarak kişiye özel bir titanyum implant hazırlandı. Hazırlanan implantı Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Öğrenci ile birlikte Anıl’ın sol kafatası temporoparietal bölgesine yerleştiren Gözü, “Titanyum implantlar; kafatası/yüz bölgesinde gerçeğe en yakın görünümü sağlayıp insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmadığı için doktorlar tarafından güvenle kullanılabilmektedir. Biz hastaya, estetik olarak da yüz güldürücü bir onarım sağladık. Günay Bey’in şu anda genel durumu iyi, izlemimiz sürüyor. Kendisi ve ailesi de çok mutlu” ifadelerini kullandı.

“Ailemi Tanıyamıyor Aklımdakileri Bile Dile Getiremiyordum”

İlginizi Çekebilir

Türkiye’Nin İlk Ve En Büyük Operasyonel Kiralama Markası Avıs Filo 40 Yaşında

Ülkemizde otomotiv, araç kiralama ve araç paylaşım sektörlerinin temellerini atan Otokoç Otomotiv’in bünyesinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin ilk ve en büyük operasyonel kiralama markası Avis Filo, 40. yıl dönümünü kutluyor.


Parasız Kaldılar, Soyunuyorlar! Ünlü Oyuncular Cansel Elçin Ve Reha Özcan Yeni Tiyatro Oyunu Çıplak Vatandaşlar’Da Striptizci Rolünde!

PARASIZ KALDILAR, SOYUNUYORLAR!


Sosyal Medya Bağımlılığı Fakültelere Göre Farklılaşıyor

Sosyal medya bağımlılığı fakültelere göre farklılaşıyor


Bilinçli Nesil, Verimli Enerji 5 Yılda 25 Bin Enerji Avcısı

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım,“Enerji Avcıları” projesi ile 25 bin çocuğa ulaştı; 2020 yılında da binlerce çocuğu enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilinçlendirerek farkındalık yaratmaya devam edecek.


Sömestr Tatilinin En Tatlı Eşlikçisi Kakaolu Ballımix

Balparmak’ın yenilikçi ürünü ballı, fındıklı, kakaolu ezme BallıMix, benzersiz lezzetiyle sömestr tatilinde de çocuklara tatlı bir atıştırmalık seçeneği sunuyor.


Etiketler: Anıl, Uzmanı, Aydın, Prof, Gözü

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.