10 Nisan 2019 Çarşamba 11:25

GÜNDEM

Aksa Doğalgaz ‘Düşük Karbon Kahramanı’ Seçildi Ve Görseller

Abonelerine verdiği poşetleri, 100 defadan fazla kullanılabilen ve kolay geri dönüştürülebilen nonwoven çanta ile değiştiren Aksa Doğalgaz, bin tondan fazla plastik poşetin üretimine olan ihtiyacı sıfırlayarak ve böylece karbon emisyonunun azaltılmasına katkı sağlayarak 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü.

Aksa Doğalgaz ‘Düşük Karbon Kahramanı’ Seçildi   Ve Görseller
Aksa Doğalgaz ‘Düşük Karbon Kahramanı’ Seçildi   Ve Görseller
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İklim değişimine karşı mücadelenin en önemli unsurlarından biri olan karbon salımının azaltılmasını çevreci uygulamalarıyla destekleyen Aksa Doğalgaz, 2019 yılı ilk çeyreğinden itibaren plastik poşet kullanımına son verdi. Poşet yerine yüzde yüz dönüştürülebilir çantalar vermeye başlayan Aksa Doğalgaz, bu uygulamayla yılda bin ton plastik kullanımını sıfırladı. Türkiye’nin en geniş doğal gaz dağıtım ağına sahip olan ve yılda 350 binden fazla yeni aboneyi doğal gaz konforuyla buluşturan Aksa Doğalgaz, örnek uygulamasıyla 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde “Düşük Karbon Kahramanı”* olarak ödül kazandı.

Aboneler “Bırakalım Doğal Kalsın” Çantalarını 100 Kez Kullanabiliyor

Plastik poşet kullanımını sınırlayan yeni yasal standartlara, “satış noktası” sınıfına girmeyen bir marka olmasına rağmen çevreye duyarlılığı ile destek veren Aksa Doğalgaz, plastik poşet kullanımını yeni teknolojileri kullanarak üretilen “nonwoven çanta”larla değiştirdi. “Bırakalım Doğal Kalsın” mesajını taşıyan çantalarla, abonelerine günlük hayatlarında kendilerine eşlik edecek ve 100 defadan fazla kullanım imkanı sağlayan çevreci bir alternatif sunan Aksa Doğalgaz, toplumda çevre bilincinin gelişmesine de destek veriyor.

40 Milyon Poşete Gereksinim Ortadan Kalktı

Tek kullanımlık poşetlere göre malzeme tüketimi, küresel ısınmaya etkisi, enerji tüketimi, deniz biyoçeşitliliğine zararı ve atık miktarı beş kat daha az olan nonwoven çanta; sera gazı salımı en düşük çantalardan biri olma özelliği taşıyor, 100 defadan fazla kullanılabiliyor ve kolayca geri dönüştürülebiliyor.

*“Düşük Karbon Kahramanı” Ödülü, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından her yıl düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında karbon salımını azaltan uygulamalar ve projelerle birlikte, iklim değişimine karşı mücadelede örnek oluşturan kuruluşlara veriliyor.

İlginizi Çekebilir

Guess Eco Denım Moda Ve Sürdürülebilirlik, Hepsi Bir Arada

Sirküler modaya yönelik bu GUESS sürdürülebilirliği, 2017'de yayınlanan şirketin sürdürülebilirlik raporunda daha ayrıntılı olarak yer verilen daha büyük “GUESS Sürdürülebilirlik Planının” bir parçasıdır. 2017 yılından bu yana GUESS ayrıca küresel pamuk endüstirisinin sürdürülebilirliğini geliştirmeye odaklı daha iyi pamuk insiyatifine katılarak, (Daha iyi pamuk Girişimi’yle (BCI); ormanları ve yerel toplulukları korumayı amaçladı ve yapay ipek ve diğer selilozik maddelerle ilgili sorumlu bir politika hayata geçirdi.


Godıva’Da Yeni Atama

Olivier de Mendez, Godiva’nın İngiltere, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesi başkanlığına atandı.


Eğitimde Engelli Hakları Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte Festivali!

Eğitimde Engelli Hakları: Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte Festivali!


Dikkat! Başkasının Havlusunu Kullanmayın

Batıgöz Sağlık Grubu


Özgür Masur For Ipekyol İle Bir Yaz Gecesi Rüyası

Feminen tasarımlarıyla ön plana çıkan başarılı moda tasarımcısı Özgür Masur ve Ipekyol işbirliği ikinci sezonunda devam ediyor. 24 parçadan oluşan Özgür Masur for Ipekyol Koleksiyonu mevsimi tüm ışıltısıyla karşılıyor.


Etiketler: Aksa, Doğalgaz, Karbon, olan, plastik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.