10 Nisan 2019 Çarşamba 11:25

GÜNDEM

Aksa Doğalgaz ‘Düşük Karbon Kahramanı’ Seçildi Ve Görseller

Abonelerine verdiği poşetleri, 100 defadan fazla kullanılabilen ve kolay geri dönüştürülebilen nonwoven çanta ile değiştiren Aksa Doğalgaz, bin tondan fazla plastik poşetin üretimine olan ihtiyacı sıfırlayarak ve böylece karbon emisyonunun azaltılmasına katkı sağlayarak 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü.

Aksa Doğalgaz ‘Düşük Karbon Kahramanı’ Seçildi   Ve Görseller
Aksa Doğalgaz ‘Düşük Karbon Kahramanı’ Seçildi   Ve Görseller
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İklim değişimine karşı mücadelenin en önemli unsurlarından biri olan karbon salımının azaltılmasını çevreci uygulamalarıyla destekleyen Aksa Doğalgaz, 2019 yılı ilk çeyreğinden itibaren plastik poşet kullanımına son verdi. Poşet yerine yüzde yüz dönüştürülebilir çantalar vermeye başlayan Aksa Doğalgaz, bu uygulamayla yılda bin ton plastik kullanımını sıfırladı. Türkiye’nin en geniş doğal gaz dağıtım ağına sahip olan ve yılda 350 binden fazla yeni aboneyi doğal gaz konforuyla buluşturan Aksa Doğalgaz, örnek uygulamasıyla 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde “Düşük Karbon Kahramanı”* olarak ödül kazandı.

Aboneler “Bırakalım Doğal Kalsın” Çantalarını 100 Kez Kullanabiliyor

Plastik poşet kullanımını sınırlayan yeni yasal standartlara, “satış noktası” sınıfına girmeyen bir marka olmasına rağmen çevreye duyarlılığı ile destek veren Aksa Doğalgaz, plastik poşet kullanımını yeni teknolojileri kullanarak üretilen “nonwoven çanta”larla değiştirdi. “Bırakalım Doğal Kalsın” mesajını taşıyan çantalarla, abonelerine günlük hayatlarında kendilerine eşlik edecek ve 100 defadan fazla kullanım imkanı sağlayan çevreci bir alternatif sunan Aksa Doğalgaz, toplumda çevre bilincinin gelişmesine de destek veriyor.

40 Milyon Poşete Gereksinim Ortadan Kalktı

Tek kullanımlık poşetlere göre malzeme tüketimi, küresel ısınmaya etkisi, enerji tüketimi, deniz biyoçeşitliliğine zararı ve atık miktarı beş kat daha az olan nonwoven çanta; sera gazı salımı en düşük çantalardan biri olma özelliği taşıyor, 100 defadan fazla kullanılabiliyor ve kolayca geri dönüştürülebiliyor.

*“Düşük Karbon Kahramanı” Ödülü, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından her yıl düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında karbon salımını azaltan uygulamalar ve projelerle birlikte, iklim değişimine karşı mücadelede örnek oluşturan kuruluşlara veriliyor.

İlginizi Çekebilir

42 Binden Fazla Ağacın Kesilmesini Önledi

42 binden fazla ağacın kesilmesini önlediler


Kitap Buraya Bakarlar

Koç Üniversitesi Yayınları (KUY) tarafından yayımlanan “Buraya Bakarlar” adlı kitap raflardaki yerini aldı. Tuhaf Etki dizisinden yayınlanan kitap, çeşitli edebiyat dergilerindeki öyküleriyle okuyuculara ulaşan Mehmet Fatih Özbey tarafından kaleme alındı.


Bb Stfa Grubu'nda Görev Değişikliği

STFA Grubu’nda yönetim kademesinde iki görev değişimi gerçekleşmiştir. Bu kapsamda 11 Temmuz 2019 tarihi itibariyle STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü görevine Sayın Recep Çimen atanmıştır. Öte yandan, 2013 yılından bu yana STFA Grubu’nda farklı görevler üstlenen ve en son Grup CEO’luğunu ve İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü’nü yürüten Sayın Aslan Uzun, 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle kariyer değişikliği kararı alarak, bu görevlerinden ayrılmıştır. Grup CEO’luğu yetki ve sorumlulukları yeni bir atama yapılıncaya kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı uhdesinde kalacaktır.


Çocuklarda Besin Alerjisine Karşı 7 Etkili Yöntem!

Türkiye’de her yıl yaklaşık 150 bin prematüre bebek dünyaya geliyor. Dünya genelinde olduğu gibi görülme sıklığı ülkemizde de giderek artan prematüre doğumlar pek çok sağlık problemlerini beraberinde getirebiliyor. Bu sorunlardan biri de, günümüzde her 100 çocuktan 30’unu tehdit eden besin alerjisi!


Adidas, Beşiktaş’In 2019 2020 Sezonu Formalarını Taraftarla Buluşturdu

Beşiktaş Futbol takımlarının 2019-2020 futbol sezonunda giyeceği formalar, adidas tarafından Beşiktaşlı taraftarların beğenisine sunuldu. Kadın Futbol takımını da unutmayan Beşiktaş, iç saha ve deplasman için taraftarlarına iki ayrı forma tanıttı.


Etiketler: Aksa, Doğalgaz, Karbon, olan, plastik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.