24 Eylül 2019 Salı 11:27

GÜNDEM

Aksa Doğalgaz, Horizon21 Projesiyle Operasyon Süreçlerini Uçtan Uca Dijitalleştiriyor

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, doğal gaz dağıtım sektöründe abone yönetimi konusunda yenilikçi bir projeye imza attı. Horizon21 projesi, dağıtım sektöründe S4/HANA üzerine kurulacak ilk ISU projesi olma özelliği taşırken; büyüklük ve nitelik anlamında uluslararası düzeyde ses getirmeye aday olmasıyla dikkat çekiyor.

Aksa Doğalgaz, Horizon21 Projesiyle Operasyon Süreçlerini Uçtan Uca Dijitalleştiriyor
Aksa Doğalgaz, Horizon21 Projesiyle Operasyon Süreçlerini Uçtan Uca Dijitalleştiriyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Faaliyet gösterdiği 27 il ve 180 ilçe ile doğal gaz dağıtım sektörünün en geniş coğrafi dağıtım alanına hizmet veren Aksa Doğalgaz, güncel teknoloji çözümlerini süreçlerine dâhil ederek, hizmet sektöründe her zaman bir adım önde olmaya devam ediyor. SAP’nin enerji dağıtım sektörüne yönelik çözümlerini (SAP S/4HANA, SAP CRM for Utilities, SAP IS - U ve MCF)tüm iş süreçlerine entegre eden Aksa Doğalgaz, Horizon21 projesiyle büyük verinin hızlı/etkili/şeffaf bir şekilde yönetilmesini ve yaygın dağıtım bölgesindeki başta müşteri hizmetleri servisleri olmak üzere, uçtan uca tüm operasyon süreçlerinin tamamını tek bir sistem üzerinde birleştirmeyi amaçlıyor.

Planlama, iş emirleri, bakım, satın alma, stok, satış, pazarlama, lojistik, finans ve insan kaynakları gibi farklı süreçleri birbirine entegre eden ERP yazılımlarını SAP S/4HANA’ya dönüştüren Aksa Doğalgaz, aynı zamanda proje kapsamında doğal gaz abone yönetimini de SAP sistemlerine geçirirken, 21 dağıtım bölgesindeki yönetiminin süreç ve operasyonlarını da iyileştiriyor. Bununla birlikte şirketin KVKK dönüşümü, saha operasyonları, müşteri hizmetleri, faturalama, satın alma süreçleri, personel dönüşümü ve tüm raporlamaları da Felece Teknoloji danışmanlığı ile uçtan uca SAP sistemlerine taşıyor.

Horizon21 projesi ile ilgili hedefler ve dijital dönüşümün bu hedeflere ulaşmadaki rolü hakkında görüş bildiren Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan “Aksa Doğalgaz olarak güncel teknolojileri içeren dijitalleşme çözümleriyle abonelerimizin hayatını kolaylaştıracak yenilikçi ve alternatif çözümlerle müşteri memnuniyetimizi en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi olarak yoğun bir veri trafiğini anlık olarak yönetiyoruz. 3 milyonu aşan ve her yıl yaklaşık olarak 350 bin yeni aboneyle büyüyen müşteri portföyümüze en kaliteli hizmeti sunmak bizim için büyük önem taşıyor. Bu bilinçle, sistemlerimizin alanında en iyilerden kurulmasını önemsiyoruz. Horizon21 projesiyle, verinin toplanmasından başlayarak anlık olarak elde edilen büyük veriyi daha hızlı, etkin ve gerçek zamanlı olarak yönetebileceğiz. Ayrıca tüm kaynaklarımızın uçtan uca birbirine bağlı bir şekilde tek merkezden yönetim stratejisi ile uyum, güvenilirlik ve sistemsel otokontrolünde ciddi bir iyileşme hedefliyoruz. Danışmanlık desteği konusunda ciddi bir araştırma sürecinden sonra uçtan uca çözümler konusunda Felece Teknoloji ve GoLive ekipleri ile projemizi ilerletme kararı aldık. Sektörümüzde ilk defa uygulanacak ve uluslararası düzeyde de yankı uyandıracak büyüklükteki bu projeye başlamayı, şirketimiz ve sektörümüz için çok değerli görüyorum” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Qnb Finansbank Kobi Müşterisine Araba Hediye Etti

QNB Finansbank, Türkiye genelinde QNB Finansbank POS’u ve QNB Finansbank Rahat Paket’i olan KOBİ müşterileri arasında düzenlediği çekiliş kampanyası kapsamında bir KOBİ müşterisine araba, 78 KOBİ müşterisine ise farklı ödüller hediye etti.


"Hijyen Sağlıktır" Projesi Kırsal Bölgeden 2 Bin Kadına Ulaştı Bb

3 YILDA 3 SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ İLE 4300 KADINA ULAŞILDI


Fulda Kamyon Lastikleri Kışa Hazır

Fulda 3 tepe kar işaretlemesi (3PMSF) taşıyan ön ve çeker aks kamyon lastikleri ürün hattını piyasaya sürüyor.


Karnede Kıyas; Utanç, Suçluluk Ve Eksiklik Duygusu Uyandırıyor!

Çocuklar yoğun bir dönemi geride bırakarak karnelerini aldı. Karnenin çocuğun bir dönemdeki eğitim durumu hakkında bir geribildirim olduğunu hatırlatan psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Karneyi analiz etmeyi öğrenmesi, aslında hayatta zor şeyleri analiz etmesinin küçük bir başlangıcıdır” diyor. Aileleri kıyaslama yapmamaları konusunda uyaran Tarhan, kıyaslama yapmanın çocukta utanç, suçluluk ve eksiklik duygusunu ortaya çıkardığına dikkat çekiyor.


Hit Şarkıların Bestecisi Melda Gürbey, İlk Solo Sıngle’I “Yorma” İle İddialı!..

HİT ŞARKILARIN BESTECİSİ MELDA GÜRBEY


Etiketler: dağıtım, olarak, Aksa, Doğalgaz, büyük

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.