22 Mart 2019 Cuma 13:59

GÜNDEM

Aksigorta Dijital Asistanı Ada İle Yılda 1 Milyon İşlem

Sektörün İlk Yapay Zekalı Dijital Asistanı: ADA (Aksigorta Dijital Asistanı)

Aksigorta Dijital Asistanı Ada İle  Yılda 1 Milyon İşlem
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Aksigorta Bireysel ürünler ve Teknoloji'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, teknolojinin gücünü kullanarak geleceğin sigortacılık sistemini inşa ettiklerini belirtti.

Yapay Zeka Zirvesi’nde Aksigorta Bireysel ürünler ve Teknoloji den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, yapay zeka yatırımları hakkında bilgi verdi. Yapay zeka teknolojilerinin bir kaç yıl için çok hayati fonksiyonlarda daha da ön plana çıkan çözümler üretmeye başlayacağının altını çizen Aksigorta Bireysel ürünler ve Teknoloji den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “Bu gelişmeleri sigorta sektörü olarak biz de yakından takip ediyoruz, çünkü direkt olarak bizim de ürünlerimizi ve iş yapış şeklimizi etkiliyor. Bu değişime en hızlı adapte olması gereken sektörlerden biriyiz. Biz de bu dönüşüme ayak uydurmak adına çalışmalarıma hız verdik; yapay zeka ve yeni teknolojileri önümüzdeki dönem için öncelikli yatırım alanlarımız olarak seçtik ve Türkiye de sektörde yine ilk olan yapay zeka ve robotik süreçler departmanını kurduk. Dünyadaki ve Türkiye’deki yapay zeka teknolojilerini kendi sistemlerimiz ile birlikte inceleyerek Aksigorta için en uygun kullanım alanlarını belirledik. Bu doğrultuda yapay zekalı dijital asistanı olan ADA’yı hayata geçirerek sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik” dedi.

ADA ile yılda yaklaşık 1 milyon işlem

Aksigorta’da 7 farklı departmanda 60’tan fazla süreçte kullanılan ADA ile yılda yaklaşık 1 milyon işlem gerçekleştirdiklerini belirten Metin Demirel, “Yapay zeka uygulamamız ile mevcut çalışanların iş kapsamından rutin operasyonların çıkarılarak daha katma değerli işlere yönlendirilmesini hedefledik. Sanal çalışanlar, normal çalışanlara oranla 6 kat daha fazla ve yüzde 50 daha hızlı çalışabiliyor. ADA ile acentelerden gelen kasko ve yangın ürünlerine ait indirim taleplerinin cevaplanma süresi 2 saatten 2 dakikaya düştü. ADA’nın oluşumunu sağlayan projemiz yabancı şirketlere de ilham kaynağı oldu. Uzak Doğulu sigorta şirketi Etiqa’ya bu proje ile ilgili eğitimler verdik. ADA ile IDC ve Gartner gibi prestijli kurumlar tarafından ödüle layık görüldü. Web sitemize de entegre ettiğimiz Aksigorta Dijital Asistan ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını 7/24 karşılamak adına önemli adımlar atıyoruz. Teknolojinin gücünü kullanarak geleceğin sigortacılık sistemini inşa ediyoruz. Ürün ve hizmetlerimizle kolay, yalın, erişilebilir sigortacılık deneyimini tüm müşterilerimize sunuyoruz. Müşterinin yanında duran, onların ihtiyaçlarına çözüm olan bir sigortacı olmak, sigortacılığın sınırlarını zorlamak istiyoruz. Bunun için de bambaşka bir sigortacılık anlayışından yola çıkarak hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Ekonomiye 800 Milyon Tl Katkı Sunan Mesire Yerleri Yeniden Açılıyor

Koronavirüs salgını ile yürütülen mücadele kapsamında uzun süredir kapalı olan mesire alanları, sosyal hayatta normalleşmenin kademeli olarak başlaması ile birlikte 1 Haziran tarihinde yeniden açılıyor.


İbb Bilim Kurulu Uyardı Toplu Ulaşımdaki Tedbirler Devam Edecek

TOPLU ULAŞIMDAKİ TEDBİRLER DEVAM EDECEK


Genç Müsiad Pandemi Süreci Boyunca En Aktif Gençlik Yapılanması Oldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) gençlik yapılanması Genç MÜSİAD, mart ayından bu yana devam eden karantina dönemi boyunca gerçekleştirdiği organizasyonlarla en aktif rol oynayan Gençlik Sivil Toplum Kuruluşu olmayı başardı


Sağlık Çalışanları İçin Tüm İmkanlar Seferber Edildi

Koronavirüs salgını sürecinde birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Ege İhracatçı Birlikleri sağlık çalışanlarına desteğini sürdürüyor.


İbb Araçları Normelleşmenin İlk Gününde Tam Kapasite Çalışacak

İBB ARAÇLARI NORMELLEŞMENİN İLK GÜNÜNDE TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK


Etiketler: Aksigorta, zeka, yapay, Metin, Demirel

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.