12 Şubat 2019 Salı 10:30

GÜNDEM

Alanar Meyve’Den Denizaşırı İşbirliği

Bir Tekfen Tarım kuruluşu olan ve son 3 yılın siyah incir ihracat şampiyonu Alanar Meyve, Berlin’de düzenlenen Fruit Logistica Fuarı’nda, Perulu meyve üreticisi La Kiarita ile siyah incirin pazarlanması için sözleşme imzalayarak; ‘365 Gün İncir Projesi’ kapsamında inciri dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine kesintisiz ulaştırmak için önemli bir adım attı.

Alanar Meyve’Den Denizaşırı İşbirliği
Alanar Meyve’Den Denizaşırı İşbirliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünya sofralarını Bursa siyah inciriyle tanıştıran ve 3 yıldır ihracat şampiyonu olan Tekfen Tarım kuruluşu Alanar Meyve, siyah incir arzını tüm yıla yaymak için çözümü Güney Yarımküre’de buldu. Peru’nun en prestijli meyve üreticilerinden biri olan La Kiarita firması, artık Alanar için siyah incir üretimi yapacak. İki firma arasındaki işbirliğinin imzası, Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en geniş katılımlı meyve fuarı olan Fruit Logistica’da atıldı. Alanar Meyve, bu anlaşma ile Türkiye’de Bursa siyah inciri hasat sezonu bittikten sonra da, yılın tamamında tüm dünyaya siyah incir satışı yapabilecek.

Tekfen Tarım’ın çalışmalarını yakından takip eden ve anlaşmada bizzat hazır bulunan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Alanar Meyve’nin alanındaki liderliğine vurgu yaparak, “Bu anlaşma ile dünya piyasaları için tedarik süremizi 120 günden 365 güne çıkartarak liderliğimizi perçinliyoruz” dedi. Avrupa, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Avrupa dahil olmak üzere yılda 2 bin tondan fazla taze incir ihraç ettiklerini hatırlatan Gigin, Perulu şirket ile yapılan anlaşmayla üretimdeki mevsimsel boşluğun ortadan kalktığını ve önemli bir rekabet avantajı elde ettiklerini söyledi.

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce ise üretim ve satışını gerçekleştirdikleri tüm yaş meyve çeşitleri için global anlamda her türlü fırsatı değerlendirmeye açık olduklarını ifade ederek, “Bugün siyah incir için, Türkiye’den ihraç ettiğimiz miktarları %20 oranında takviye edecek bir sözleşmeye imza attık. Benzer anlaşmaları, dünyanın farklı yerlerinde farklı ürünler için de yapabiliriz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Ramazan’In Tadı, Kalamış’In Huzuru İle Sentezlendi

EŞSİZ İFTAR SOFRALARININ TADINA


B.Bulteni...A101 De Yaza Ozel Teknoloji Urunleri....

A101’den yaza özel teknoloji ürünleri...


Bayram Divan Pastaneleri İle Daha Tatlı!

Divan Pastaneleri bayramların geleneksel tatlarını hem hediye etmek hem de ikram etmek isteyenler için birbirinden leziz seçenekler sunuyor. Senenin özel günleri için özenle hazırlanan Divan lezzetleri bu sefer Ramazan Bayramı ruhunu yaşatacak.


Moda Dünyasının Kalbi İtü Fashıon Show 2019'Da Atacak

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı'nın 12. dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2019'de sahneye çıkıyor.


Geri Sayım Başladı Lgs’Ye Son Viraj

LGS’YE SON 7 GÜN, 7 ALTIN ÖNERİ


Etiketler: siyah, için, incir, Tekfen, Alanar

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.