21 Ağustos 2019 Çarşamba 10:07

GÜNDEM

Albaraka Türk Icd İle Murabaha Sözleşmesi İmzaladı

İstanbul, 22 Temmuz 2019, İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun özel sektör kolu olan The Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD) Türkiye’de KOBİ’lerin büyüme ve verimliliğini desteklemek üzere Albaraka Türk Katılım Bankası ile 40 Milyon USD tutarında bir Murabaha sözleşmesi imzaladı. ICD CEO’su Sn. Ayman Sejiny ve Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Sn. Melikşah Utku kurumlarını temsilen sözleşmeye imza attılar.

Albaraka Türk Icd İle Murabaha Sözleşmesi İmzaladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sejiny, ICD’nin, üye ülkelerdeki özel sektör kalkınmasını destekleme kararlılığının üzerinde durdu. Ayrıca İslami Finans Kuruluşlarını desteklemenin ve ICD stratejisinin temel direklerinden biri olarak, yerel finans kuruluşlarıyla ortaklık yoluyla, İslam Hukukuna uygun finansman imkanlarını, özellikle KOBİ’ler olmak üzere özel sektör işletmelerine yönlendirmenin önemini de vurguladı.

Konuyla ilgili yorumda bulunan Sn. Utku: “Türk KOBİ’leri için finans sağlamak üzere girişimde bulunma, uzun dönemde dengeli ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için kritik bir başarı faktörüdür. ICD gibi çok-taraflı, saygın bir kalkınma kurumu ortağı ile imzalanan Murabaha sözleşmesi, ekonomimizin önemli bir parçasını temsil eden Türk KOBİ işletmelerinin dayanıklılığında rol oynayan yatırımcı inancının bir göstergesidir.”

ICD Hakkında

1999 yılında kurulmuş olan ICD çok-taraflı bir kalkınma kuruluşudur ve İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun bir üyesidir. Kuruluş amacı, İslam Kalkınma Bankası’nın faaliyetlerini tamamlayıcı şekilde, mal ve hizmet üreten özel sektör işletmelerin kurulması, büyümesi ve modernizasyonu için teşvikte bulunarak üye ülkelerindeki ekonomik büyümeyi İslami Hukuk ilkelerine uygun olarak desteklemektir. ICD hakkında daha fazla bilgi için www.icd-ps.org adresi ziyaret edilebilir.

Albaraka Türk Hakkında

Albaraka Türk Katılım Bankası, Bahreyn’li uluslararası İslami banka Al Baraka Banking Group tarafından İstanbul’da 1984 yılında kurulmuş ve ticari faaliyetlerine 1985 yılında başlamıştır. Türkiye’deki ilk Katılım Bankası olarak tanınmakta ve tüm Türkiye ve yurtdışına yayılmış 230’un üzerindeki şubeleriyle kurduğu ağ ile bireysel, KOBİ/kurumsal ve yatırım bankacılığı hizmetleri sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Diyabet Hakkında Doğru Sanılan 14 Yanlış!

14 Kasım Dünya Diyabet Günü


Çin’De Bekarlar Günü Rekoru Kıran Honor 9X Çok Yakında Türkiye’Ye Geliyor

HONOR hakkında


Abdi İbrahim’Den, Kazakistan’Da 30 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Müjdesi

Kazakistan Sağlık Bakanı Yelzhan Birtanov, Türkiye temasları kapsamında, Abdi İbrahim’in Esenyurt’taki üretim kompleksine ziyarette bulundu. Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan ziyaret sırasında, Abdi İbrahim’in Kazakistan pazarındaki devam eden faaliyetlerinin yanı sıra önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı 30 milyon dolarlık ek yatırım hedefi de gündeme getirildi.


Doğal Taş İhracatçıları Meksika’Dan İhracat Bağlantılarıyla Döndü

Dünya doğal taş rezervlerinin yüzde 40’ına sahip olan, 650 farklı renk ve dokuda mermer çeşitliliği ile dünya birincisi Türkiye, portföyünde işlenmiş ürün ithal eden ülkelerin daha fazla yer alması için çalışmalarını sürdürüyor.


Sokak Yemeği Dünyasının Michelin Yıldızlı Kraliçesi, Tayland’Lı Jay Fai Türkiye’Ye Geliyor

Dünyada gelişmekte olan sokak yemekleri kültürünün sembolü, bütün önemli şeflerin ilham kaynağı ve Tayland’ın ilk Michelin yıldızlı sokak yemekleri şefi Jay Fai Perakende Günleri 2019’da konuşmacı olarak Türkiye’ye geliyor.


Etiketler: Türk, için, Bankası, özel, sektör

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.