21 Ağustos 2019 Çarşamba 10:07

GÜNDEM

Albaraka Türk Icd İle Murabaha Sözleşmesi İmzaladı

İstanbul, 22 Temmuz 2019, İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun özel sektör kolu olan The Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD) Türkiye’de KOBİ’lerin büyüme ve verimliliğini desteklemek üzere Albaraka Türk Katılım Bankası ile 40 Milyon USD tutarında bir Murabaha sözleşmesi imzaladı. ICD CEO’su Sn. Ayman Sejiny ve Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Sn. Melikşah Utku kurumlarını temsilen sözleşmeye imza attılar.

Albaraka Türk Icd İle Murabaha Sözleşmesi İmzaladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sejiny, ICD’nin, üye ülkelerdeki özel sektör kalkınmasını destekleme kararlılığının üzerinde durdu. Ayrıca İslami Finans Kuruluşlarını desteklemenin ve ICD stratejisinin temel direklerinden biri olarak, yerel finans kuruluşlarıyla ortaklık yoluyla, İslam Hukukuna uygun finansman imkanlarını, özellikle KOBİ’ler olmak üzere özel sektör işletmelerine yönlendirmenin önemini de vurguladı.

Konuyla ilgili yorumda bulunan Sn. Utku: “Türk KOBİ’leri için finans sağlamak üzere girişimde bulunma, uzun dönemde dengeli ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için kritik bir başarı faktörüdür. ICD gibi çok-taraflı, saygın bir kalkınma kurumu ortağı ile imzalanan Murabaha sözleşmesi, ekonomimizin önemli bir parçasını temsil eden Türk KOBİ işletmelerinin dayanıklılığında rol oynayan yatırımcı inancının bir göstergesidir.”

ICD Hakkında

1999 yılında kurulmuş olan ICD çok-taraflı bir kalkınma kuruluşudur ve İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun bir üyesidir. Kuruluş amacı, İslam Kalkınma Bankası’nın faaliyetlerini tamamlayıcı şekilde, mal ve hizmet üreten özel sektör işletmelerin kurulması, büyümesi ve modernizasyonu için teşvikte bulunarak üye ülkelerindeki ekonomik büyümeyi İslami Hukuk ilkelerine uygun olarak desteklemektir. ICD hakkında daha fazla bilgi için www.icd-ps.org adresi ziyaret edilebilir.

Albaraka Türk Hakkında

Albaraka Türk Katılım Bankası, Bahreyn’li uluslararası İslami banka Al Baraka Banking Group tarafından İstanbul’da 1984 yılında kurulmuş ve ticari faaliyetlerine 1985 yılında başlamıştır. Türkiye’deki ilk Katılım Bankası olarak tanınmakta ve tüm Türkiye ve yurtdışına yayılmış 230’un üzerindeki şubeleriyle kurduğu ağ ile bireysel, KOBİ/kurumsal ve yatırım bankacılığı hizmetleri sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yardımlarıyla Virüsün Yaralarını Sarıyor

VİRÜSÜN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDİYOR


Babalar Günü’Nde De Hediyenin Adresi Beymen

Yüksek Çözünürlükte Görseller İçin: BEYMEN BABALAR GÜNÜ


Dfds Akdeniz İş Birimi, Kagider İş Birliğinde Kadın Gi Rişimciler İçin Dijital Pazarlama Eğitimi Düzenledi

DFDS Akdeniz İş Birimi, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının lojistik sektörüne etkilerinin, bu süreci en etkili şekilde yönetme yollarının ve yeni fırsatların tartışıldığı DFDS Akademi videopaneller serisine kadın girişimcilere yönelik eğitim seminerlerini de ekledi.


Dedeman Turizm Grubu’Ndan Güvende Kal Manifestosu

Koronavirüs pandemi dönemi için “GÜVENDE KAL” manifestosu hazırlayan Dedeman Turizm Grubu, otellerin açılış tarihlerini açıkladı.


Shoedex2020’Ye Yoğun İlgi Fuarı Dört Güne Uzattı

Türkiye’nin ilk sanal fuarı Shoedex2020 Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin girişimiyle 1 Haziran’da başladı. Bitiş tarihi 3 Haziran olan fuar yoğun ilgi nedeniyle 4 Haziran’a uzatıldı.


Etiketler: Türk, için, Bankası, özel, sektör

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.