16 Ocak 2019 Çarşamba 11:25

GÜNDEM

Aldağ A.Ş. İskid Genel Kuruluna Hazırlanıyor

Aldağ A.Ş. Hakkında

Aldağ A.Ş. İskid Genel Kuruluna Hazırlanıyor
Aldağ A.Ş. İskid Genel Kuruluna Hazırlanıyor
Aldağ A.Ş. İskid Genel Kuruluna Hazırlanıyor
Aldağ A.Ş. İskid Genel Kuruluna Hazırlanıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ALDAĞ A. Ş. Genel Müdürlük koltuğuna Doruk Oflaz oturdu. Şirketin eski bir çalışanı olarak “yuvaya” geri dönmek, Oflaz için olduğu kadar ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu için de memnuniyet verici bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Oflaz, ALDAĞ A.Ş.’yi ailesi gibi görüyor, Dağoğlu ise Oflaz’ı “şirket çıkarlarını daima kendi çıkarlarının üstünde tutan” bir dost olarak tanımlıyor. Faaliyetlerine son sürat devam eden ALDAĞ’daki bu gelişmenin detayları ve sektörel Sivil Toplum Kuruluşlarındaki (STK) seçim süreçleri ile ilgili Rebii Dağoğlu ve Doruk Oflaz ile yapılan röportaj…

ALDAĞ A.Ş., Rebii Dağoğlu’nun yönetime gelmesi ile başlayan süreçte dinamizmini çok büyük ölçüde artırdı. Bu hızlı değişimi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Rebii Dağoğlu:

ALDAĞ A.Ş. ailesine nasıl katıldınız? Bir süre farklı kurumlarda görev aldıktan sonra, ALDAĞ A.Ş.’ye dönüşünüz ve yeni pozisyonunuz için neler söyleyeceksiniz?

Doruk Oflaz:

1976 Ankara doğumluyum.1993’te TED Ankara Koleji’nden, 1997 yılında da ODTÜ Makine Mühendisliği’nden mezun oldum. Mezun olur olmaz annemin bir tanıdığı vasıtasıyla ALDAĞ’a iş görüşmesine geldim. Tabii o zaman çok tecrübesizdim, üniversiteden yeni mezun olmuştum. ALDAĞ’da Tevfik Akannaç ile görüşmüştüm. Tevfik Bey bana o dönemde Ankara için bir bölge müdürü aradıklarını, benim de bu görev için çok tecrübesiz olduğumu, ancak özgüvenimi beğendiğini söyleyerek bana bir fırsat vereceğini belirtti. Nitekim hemen bölge müdürlüğüne atanmadım, ancak üç ay gibi kısa bir sürede gösterdiğim performans sonucu, Ankara Bölge Müdürü olarak atandım. O gün ALDAĞ, bana güvenip ciddi bir sorumluluk verdi. Ben de bunun altında kalmamak için daima çok çalıştım ve o güvene layık olmak istedim. ALDAĞ’da çalıştığım o dönemde evlendim, master yaptım, dolayısıyla ALDAĞ hayatımda daima vardı. Masterdan sonra askere gittim. Askerlik sürecinde de yerime kimseyi almak istemediler. Askerden döndüğümde Ankara operasyonlarımız ana bayimize devrolmuştu. Ben de ALDAĞ’dan kopmamak için dört yıl kadar o dönem ana bayimiz olan Damla Ltd. Şti.’de çalıştım. ALDAĞ’ı o zamanlar profesyonel kadrolar yönetiyordu ve Dağoğlu ailesi, çok fazla işin içinde değildi. Bu nedenle çok agresif bir yapısı yoktu. Strateji olarak daha statik bir şekilde mevcudiyeti korumayı benimsemiş bir yapı vardı. Ben 2005’in sonunda Tevfik Bey ile konuşup müsaade istedim. Dedim ki “ben buradaki misyonumu tamamladım, artık körelmeye doğru gidiyorum. Biraz farklı yerlerde çalışmak, pazarı daha iyi analiz etmek istiyorum. Elbette ne zaman isteseniz geri gelirim”. Tevfik Bey ve Dağoğlu ailesinin de onayı ile buradan ayrıldım. Başka yapılar, başka sektörler gördüm. İyi de oldu, çünkü oralarda edindiğim tecrübeleri bugün ALDAĞ’a aktarıyorum. Bu süreçte beş yıl kadar enerji ile ilgili bir aile şirketimiz vardı; orada çalıştım. Daha sonra Rebii Bey’in davetiyle geri geldim. ALDAĞ, son yıllarda Dağoğlu ailesinin daha çok işin içine girmesiyle hedeflerini yükseltti, daha agresif bir yapıya büründü. Yani statik bir durumdan oldukça dinamik bir duruma geçti. Pazar koşullarına ayak uydurabilmek için; olması gerektiği gibi davranan bir şirket haline geldi. Ben de kişilik olarak çok dinamik biriyim. Şirket içinde bile yerimde oturmayı çok sevmem. Bu bağlamda Rebii Bey’le çok fazla ortak özelliğimiz var. Doğal olarak ALDAĞ bu yeni süreçte, benim hep içinde olmayı arzuladığım sürekli gelişen ve evrilen bir yapıya kavuştu. Bu yüzden yeniden ALDAĞ ailesinde olmaktan mutluyum; böyle bir şirketin genel müdürü olmaktan da çok büyük onur ve gurur duyuyorum. Bu şirketi İSKİD bünyesinde de aynı duygularla temsil edeceğim.

ALDAĞ A.Ş.’yi sektörün sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları içinde sıklıkla görmekteyiz ve bu çalışmaları desteklemeye özen gösterdiğinizi biliyoruz. ALDAĞ A.Ş., sektörün sağlıklı gelişimi için öngörülerinde sektörel STK çalışmalarını nasıl konumlandırıyor? Bu kuruluşların yönetimlerinde, aktif olarak görev almayı düşünüyor mu?

Rebii Dağoğlu:

STK’lar, sürdürülebilir demokrasi anlayışının ve sürdürülebilir kalkınmanın olmazsa olmazı, toplumsal ilerlemenin mihenk taşıdır. ALDAĞ, STK’larda oldukça etkin şekilde yer alıyor. Özellikle kaynak aktarımı ve İSKİD’deki komisyon çalışmalarına doğrudan katılım konusunda çok aktif rol oynadık. Şahsen ben arkadaşlarımın İSKİD’deki tüm faaliyetlerini, katıldıkları etkinliklerde ne kadar faal olduklarını bire bir denetledim ve onları hep teşvik ettim. Çünkü sivil toplum kuruluşlarında aldığımız görevler ve şirketi temsil etme yetimiz, sektörümüz ve ülkemiz adına değer yaratmak anlamına geliyor. ALDAĞ, Türkiye iklimlendirme sektörünün ilk imalat yatırımını gerçekleştirdiğinden ‘bütün hikayenin’ başladığı yer… İSKİD’in de kurucu firmaları arasındadır. Sektörün bugünlere gelmesinde bu derece etkili olmuş bir firmanın, İSKİD Yönetim Kurulu’nda olmaması düşünülemez. Bu nedenle Ocak 2019’da gerçekleştirilecek İSKİD Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu’na bir aday gösterme kararı aldık. Adayımız, Genel Müdürümüz Sayın Doruk Oflaz olacak. Doruk Bey’in 52 yıllık mazisiyle sektörün en köklü firmalarından birinin genel müdürü olması ve sahip olduğu 20 yıllık sektör tecrübesi, İSKİD Yönetim Kurulu adaylığı için yeterli bir referans olacaktır. İSKİD Yönetim Kurulu’nun her bir üyesi -seçilmesi halinde Doruk Bey de- sektörün ortak menfaatleri için faaliyet gösterecektir. ALDAĞ A.Ş. olarak henüz kendisinin ismini Onur Kurulu’na bildirmedik, Doruk Bey adaylık başvurusunu Genel Kurul’da doğrudan Divan Başkanlığına yapacak. 2019 yılı Genel Kurulu’nun İSKİD ve tüm sektörümüz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, seçilecek yeni yönetim kuruluna görev süresi boyunca başarılar diliyorum.

Türkiye İklimlendirme Endüstrisi’nin en köklü üretici kuruluşlarından ALDAĞ A.Ş. faaliyetlerine 1967 yılında Topçular’daki fabrikasında başladı.

ALDAĞ A.Ş., 50 yıllık geçmişinde pek çok “ilk”e imza attı. İlk yerli ısı geri kazanım cihazının, ilk paket tipi hijyenik cihazın üretimi, ilk evaporatif soğutma sisteminin ithali ile sektöre sunumu ve Avustralya menşeli MULTISTACK firmasıyla yapılan lisans anlaşması çerçevesinde ilk modüler tip soğutma grubunun üretimi, altında ALDAĞ imzası bulunan “ilk”lerin örnekleridir.

Üretimde kalite, tasarımda esneklik ve sürdürülebilir müşteri memnuniyeti; yarım aşırı aşkın süredir Aldağ A.Ş.’nin çağın gereklerine göre yenilenen ancak vazgeçilmeyen hedefleri oldu.

Aldağ A.Ş.’nin İstanbul Kartal ve Pendik’te, toplam 16.000 m2 kapalı alana sahip idari ofisleri ve lojistik merkezleri, Manisa Akhisar’da 36 bin metrekare açık, 32 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi bulunuyor.

İklimlendirme sektöründe “Sürdürülebilir Bina” anlayışının çok iyi bir örneği olan bu tesis, ALDAĞ A.Ş.’nin 72 milyon TL’lik bir yatırımıyla gerçekleşti. ALDAĞ A.Ş.’nin üretim hacmini üç katına çıkaran, gelişmiş CNC makine teknolojisi ve robot sistemi ile üretim ve teslim sürelerinin hızlandırıldığı, Leed Gold yeşil bina sertifikası adayı tesiste, Klima Santralleri Performans Test ve Ölçüm Laboratuvarı bulunuyor. ALDAĞ A.Ş. Manisa Akhisar Tesisi’nde, uzaktan yönetime olanak sağlayacak şekilde IoT sistemleri, tüm üretim programına uyarlandı.

ALDAĞ A.Ş. ürün grupları içinde en büyük payı klima santralleri alıyor. Diğer ana ürün başlıkları ise; soğutma grupları, fan coil, ısı geri kazanım cihazları, havalandırma üniteleri ile ısıtma apareyi, evaporatif soğutucular ve hava perdeleri gibi alt başlıkları bünyesinde barındıran endüstriyel ürün grubudur.

ALDAĞ A.Ş., ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, CE, EAC, EUROVENT, DIN 1946 Part 4 Hygiene, TSEK sertifikalarına sahiptir.

ALDAĞ A.Ş.; Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Doğu Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere üretiminin yaklaşık %50’sini küresel ölçekte ihraç etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Gençlerde Kalp Krizi Görülmesinin 10 Nedeni

GENÇLERDE KALP KRİZİ GÖRÜLMESİNİN 10 NEDENİ


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Teknofest'i Tragger T Car İle Gezdi

Teknofest 2019'u ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, alanı TRAGGER T-Car ile gezdi. Araçla ilgili bilgi alan Sayın Oktay, aracın yerli ve milli olmasının gurur verici olduğunu belirtti.


Machka Sonbahar – Kış 2019 20 Koleksiyonu İle Şehirde Zamansız Bir Yolculuk

MACHKA SONBAHAR – KIŞ 2019-20 KOLEKSİYONU İLE ŞEHİRDE ZAMANSIZ BİR YOLCULUK


Şehrin Kalbinde, Denize Nazır Büyüleyici Bir Atmosferde Düzenlenen Chapter 8 Yoğun İlgi Gördü

Türkiye’nin E-spor, oyun ve gençlik festivali Chapter, Ortaköy Feriye’de Monster Enerji İçeceğinin ana sponsorluğunda sekizinci kez yoğun ilgi görerek gerçekleşti


Continental Cup İstanbul’Da Oynandı

“CONTİNENTAL CUP” İSTANBUL’DA OYNANDI


Etiketler: ALDAĞ, için, olarak, İSKİD, Kurulu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.