15 Ekim 2019 Salı 15:11

GÜNDEM

Allianz Türkiye’Den 30 Milyon Liralık Yatırım Allianz Teknik, Deprem Ve Yangın Konularında Toplumsal Risk Farkındalığını Artıracak

Allianz Türkiye’nin 30 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi açıldı. Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan, “Allianz Teknik ile deprem ve yangın konusunda toplumsal risk farkındalığını artırmaya katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda akademik çalışmaları destekleyeceğiz. Endüstriye yönelik uluslararası standartlarda yangın ve deprem testleri yürüteceğiz. Üniversite öğrencilerine ve gençlere yönelik eğitim çalışmaları hayata geçireceğiz” dedi.

Allianz Türkiye’Den 30 Milyon Liralık Yatırım Allianz Teknik, Deprem Ve Yangın Konularında Toplumsal Risk Farkındalığını Artıracak
Allianz Türkiye’Den 30 Milyon Liralık Yatırım Allianz Teknik, Deprem Ve Yangın Konularında Toplumsal Risk Farkındalığını Artıracak
Allianz Türkiye’Den 30 Milyon Liralık Yatırım Allianz Teknik, Deprem Ve Yangın Konularında Toplumsal Risk Farkındalığını Artıracak
Allianz Türkiye’Den 30 Milyon Liralık Yatırım Allianz Teknik, Deprem Ve Yangın Konularında Toplumsal Risk Farkındalığını Artıracak
Allianz Türkiye’Den 30 Milyon Liralık Yatırım Allianz Teknik, Deprem Ve Yangın Konularında Toplumsal Risk Farkındalığını Artıracak
Allianz Türkiye’Den 30 Milyon Liralık Yatırım Allianz Teknik, Deprem Ve Yangın Konularında Toplumsal Risk Farkındalığını Artıracak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Allianz Türkiye’nin, İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirdiği Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi 15 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilen açılış töreniyle faaliyetlerine başladı. Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene Allianz Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sergio Balbinot, Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Arif Aytekin ve Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat katıldı.

“Önlem almanın yolu toplumsal risk farkındalığı artırmaktan geçiyor”

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan açılışta yaptığı konuşmada Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi ile toplumda risk farkındalığını artırmaya katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de yeni nesil sigortacılığın öncüsü olarak sektörde bir ilke daha imza attıklarını belirten Tolga Gürkan, “AFAD’a göre Türkiye’de doğal afetlerde en yüksek riski 9,3 puanla deprem taşıyor. Ancak ülkemizde her 10 kişiden 7’si, herhangi bir inceleme yaptırmamış olmasına rağmen evinin sağlam olduğunu düşünüyor. Allianz’ın her yıl yayımladığı küresel iş dünyası riskleri araştırması ‘Risk Barometresi’nde yangın da, deprem gibi, ülkemizin karşı kaşıya olduğu ilk 10 risk arasında yer alıyor. Geçen yıl ülkemizde yaşadığımız, etkileri ciddi boyutlara ulaşan yangınlar ve 27 Eylül’de gerçekleşen 5,8’lik deprem bizlere toplumsal risk farkındalığı konusunda daha gidecek çok yolumuzun olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Ülkemizin karşı karşıya olduğu bu kritik riskler için atılabilecek en önemli adım, risk meydana gelmeden önlem alabilmek. Bunu başarmanın yolu da hem bireysel hem de kurumsal farkındalığı artırmaktan geçiyor. Biz de Allianz Türkiye olarak hayalimizi işte tam da bu hedefle kurduk. Allianz Teknik ile ülkemizin karşı karşıya olduğu deprem ve yangın tehlikelerine karşı toplumsal risk farkındalığının artırılması amaçlıyoruz” dedi.

Gürkan, “30 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Allianz Teknik, uluslararası akreditasyon standartlarına uygun, bu ölçekteki yangın ve deprem testlerini tek bir merkezde toplayan, Türkiye’nin ilk tesisi. Türkiye’deki toplumsal risk farkındalığını artırma konusunda önemli bir adım olarak gördüğümüz merkezimizle deprem ve yangınlara karşı bilgilendirme çalışmaları yapacağız” şeklinde konuştu.

“Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelere Allianz Türkiye’yi örnek gösteriyoruz”

Allianz Grubu’nun faaliyet gösterdiği coğrafyalar içinde Türkiye’nin stratejik bir öneme sahip olduğunu dile getiren Allianz Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sergio Balbinot, “Sigortanın ekonomi içindeki payının ve toplumdaki sigorta bilincinin artırılması açısından da büyük bir potansiyel taşıyan Türkiye, uzun vadeli yatırım ajandamızın ilk sıralarında yer alıyor. 2008 yılından bu yana yaptığımız 1 milyar avroyu aşkın yatırım, bu ülkeye olan inancımızın ve kalıcılığımızın en önemli göstergesi” dedi. Allianz Teknik’in dünyaya örnek gösterilecek bir proje olduğunu vurgulayan Balbinot, “Allianz Türkiye ekibi grubumuza, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu deprem ve yangın tehlikelerine karşı, toplumsal risk farkındalığını artırmak hedefiyle böyle bir merkez kurma önerisinde bulunduğunda fikri heyecanla kabul ettik. Allianz Teknik, Allianz Grubu çatısı altındaki üçüncü test merkezi olma özelliğinin yanı sıra grubun Almanya dışındaki ilk test merkezi. Allianz Teknik ayrıca deprem ve yangın alanlarındaki ilk test merkezi. Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelere, Allianz Türkiye’nin başarılı finansal sonuçlarının yanı sıra inovasyonda, teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılık uygulamalarında, sürdürülebilirlikte sektörüne liderlik etmesini ve iş yapış şekillerindeki çevik yaklaşımını örnek gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Türkiye ve Almanya arasındaki iş birliğine katkılar vermeyi hedefliyoruz”

Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat da yaptığı konuşmada “Kuruluş anlaşmamızda da belirtildiği üzere, Türk ve Alman yükseköğretim geleneklerinin en önemli başarı ve kazanımlarını araştırma ve öğretim alanlarında birleştirmeyi, iki ülke arasındaki bilimsel, iktisadi ve kültürel iş birliğine önemli katkılar vermeyi hedefliyoruz. Bugün birlikte açılışını gerçekleştirdiğimiz test ve eğitim merkezi vesilesiyle Allianz Türkiye ile yaptığımız bu iş birliği de bu hedefler doğrultusunda yürüdüğümüzün önemli bir göstergesidir. Bu merkezi, aynı zamanda üniversite sanayi iş birliğinin de en önemli örneklerinden birisi olarak kabul ediyoruz. Merkezin kurulmasıyla hayata geçirilen her iki kurum arasındaki iş birliğinin bütün alanlara yayılması temel arzumuzdur” şeklinde konuştu.

Allianz Grubu’nun, Almanya dışındaki ilk test merkezi

2500 m2’lik alan üzerine kurulu olan Allianz Teknik, 1400 m2 kapalı alan ve 1100 m2 açık alana sahip. Allianz Teknik, deprem laboratuvarı, deprem eğitim salonu, deprem simülasyonunun da olduğu konferans salonu, edok ve spray odaları, yangın eğitim salonu, yangın pompa odası, duman kaçış simülasyon odası, temiz yangın simülasyonu ve yangına tepki laboratuvarı olmak üzere toplam 10 ana bölümden oluşuyor.

Münih’teki iki test merkezinin ardından, Allianz Grubu’nun bünyesinde dünya genelinde üçüncü test merkezi olma özelliğini taşıyan Allianz Teknik, aynı zamanda grubun deprem ve yangın alanlarında hizmet veren dünyadaki ilk test merkezi. Uluslararası akreditasyon standartlarına uygun olan Allianz Teknik’te endüstriye yönelik yürütülecek deprem ve yangın testlerinin yanı sıra sertifikasyon ve eğitim programları hayata geçirilecek. Çatısı altında profesyonel risk danışmanlık hizmeti verilecek olan merkezle, meslek kuruluşları ve üniversitelerle birlikte hareket ederek kamuya ve özel sektöre nitelikli teknisyen ve mühendisler yetiştirilmesine de katkı sağlanması amaçlanıyor. Akademik çalışmalara sunulacak desteğin yanı sıra üniversite öğrencileri için bilimsel programlar, gençler ve çocuklar için ise bilgilendirmeler ve eğitim programları hayata geçirilecek.

İlginizi Çekebilir

E Arşiv Fatura İçin Son Tarih 1 Ocak 2020

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ ile Ocak 2020 itibariyle e-Arşiv Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu getirildi. Yaklaşık 100 bin işletmenin e-arşiv uygulamasına geçeceği tahmin ediliyor.


‘Notre Dame’In Kamburu Müzikali’ 16 Aralık Pazartesi Trump Sahne’De

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri ‘Notre Dame'in Kamburu Müzikali’, 16 Aralık Pazartesi günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyicisiyle buluşuyor.


Erol Evgin'den Görkemli Final

EROL EVGİN’DEN GÖRKEMLİ FİNAL


Kuveyt Türk Xtm’İn İşaret Dili Özelliğine Ödül

Kuveyt Türk XTM’in, işitme engellilerin finansal işlemlerini pratik ve hızlı şekilde yapabilmelerine imkân sağlayan işaret dili özelliği, Payment Systems Magazine tarafından düzenlenen PSM Awards 2019’da ödüle layık görüldü.


Güzelliğin Yeni Adresi

Sağlık ve Güzellik Özel Davette Buluştu


Etiketler: Allianz, Türkiye, deprem, Teknik, yangın

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.