16 Şubat 2020 Pazar 10:01

GÜNDEM

Almanya’Da Yükseköğrenim Fuarı Ayöf İelev’De Gerçekleşti

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) Özel Lisesi tarafından düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF) bu yıl kapılarını ikinci kez ziyaretçilerine açtı. Fuarda, 8.000 Türk yükseköğrenim öğrencisine ev sahipliği yapan Almanya’nın üniversite eğitimine dair tüm merak edilenler konuşuldu.

Almanya’Da Yükseköğrenim Fuarı Ayöf İelev’De Gerçekleşti
Almanya’Da Yükseköğrenim Fuarı Ayöf İelev’De Gerçekleşti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde yükseköğrenim görmek isteyen gençlere ve ailelerine rehber olmak amacıyla 15 Şubat Cumartesi günü İELEV Özel Lisesi Çekmeköy Kampüsünde düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF), birçok öğrenci ve velinin ilgi odağı oldu. Yabancı öğrenciler tarafından Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avustralya’dan sonra en çok tercih edilen dördüncü ülke olan Almanya’nın üniversite eğitimine dair anlatılanlar ziyaretçilerin dikkatini çekti.

İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Argun, Almanya İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel ve İsviçre İstanbul Başkonsolos Vekili Beat Schmid’in açılış konuşmaları ardından fuarın açılış sunumunu gerçekleştiren İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Ata Anıl Almanya’da eğitim gören yabancı öğrencilere dair dikkat çekici veriler paylaştı. Prof. Dr. Ata Anıl, “Almanya’da eğitim gören yabancı öğrenci grupları arasında en büyük ikinci grup olarak Türkler bulunuyor. Çin 42.500 kişi ile birinci sırada yer alırken, Türkiye 40.000 öğrenci ile ikinci sırada, Hindistan ise 20.000 öğrenci ile üçüncü sırada yer alıyor.” dedi.

Türkiye’den 8.000 yükseköğrenim öğrencisine ev sahipliği yapan Almanya’nın yükseköğrenim eğitimine dair tüm detayların konuşulduğu etkinlikte birçok faydalı bilgi veli ve öğrencilerle paylaşıldı.

İELEV Eğitim Kurumları Hakkında:

İELEV Eğitim Kurumları, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) resmi kuruluşudur.

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV), İstanbul Erkek Lisesinde öğrencilik, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış; Sarı Siyahlı camiayı desteklemiş yardımseverler tarafından kurulmuş ve eğitim alanında hizmet vermeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İELEV, çocuklarının ve gençlerinin Vakfın olanaklarından yararlanmalarını sağlamak, Sarı Siyahlılık kültürünün temelini oluşturan değerleri ve çok kültürlülüğe dayalı evrensel ülküsünü yeni kuşaklara taşımak üzere özel eğitim sektöründe var olma kararı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaç doğrultusunda İELEV, 1996’da İELEV Özel İlköğretim Okulu, 2005’te İELEV Özel Anaokulu ve 2006’da Acıbadem İlköğretim Okulunu eğitim camiasına kazandırmıştır. Acıbadem İlköğretim Okulu, 2009-2010 ders yılında Nişantepe’deki yeni yerleşkesine taşınmış ve İstanbul Erkek Lisesinin 125. Kuruluş yılı onuruna okulun adı “İELEV Özel 125. Yıl İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan İELEV Özel Lisesinde Gemischtsprachiges Internationales Baccalaureat (GIB) Diploma Programı uygulanmaktadır. İELEV Özel Lisesi Almanca, İngilizce ve Türkçe eğitim vermektedir.

İlginizi Çekebilir

İşkur Ödemelerinde Yeni Önlemler

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde bazı illerimize giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya herhangi bir nedenle resmi ikametinde bulunmayan müşterilerimizin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alınmıştır.


Ücretsiz Maske Dağıtımı Başlıyor

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye’nin Milli Pazar Yeri ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske sağlanacak, kargo gönderimleri de PTT Kargo ile ücretsiz gerçekleştirilecektir.


Ticaret Normal Akışına Dönüyor İhracatın Önündeki Engeller Aşılıyor

Koronavirüs tanısında kullanılan ve 1-3 saat arasında hızlı sonuç veren PCR testi artık Kapıkule Gümrük Kapısı’nda da kullanılacak.


Ayhancan Güven Sezona Zaferle Başladı

Sayın Basın mensubu,


Psikolojinizi Yüksek Tutmak İçin Burçlarınızı Dinleyin

Psikolojinizi ve bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için burçlarınızı dinleyin


Etiketler: İELEV, Almanya, Özel, İstanbul, eğitim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.