27 Mart 2020 Cuma 10:16

GÜNDEM

Alternatif Telekom İşletmecileri Korona Virüs’Ün Ekonomik Etkilerinden Korunmalı

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Korona Virüsü salgını dolayısıyla ilerleyen dönemde telekomünikasyon sektöründe yaşanabilecek ekonomik sıkıntılara dikkat çekiyor. TELKODER; Korona Virüsü nedeniyle önümüzdeki süreçte ekonomideki daralmaların sektörde sözleşme iptalleri ve sözleşme bedellerinin ödenmemesi gibi olumsuz durumları beraberinde getireceğini vurguluyor. Bu olumsuz durumların başta alternatif işletmeciler olmak üzere sektörde faaliyet gösteren şirketleri ve çalışanları zorlayacağını aktarıyor. TELKODER ayrıca tüketicilerin de bu durumda zarar görebileceğinin altını çiziyor.

Alternatif Telekom İşletmecileri Korona Virüs’Ün Ekonomik Etkilerinden Korunmalı
Alternatif Telekom İşletmecileri Korona Virüs’Ün Ekonomik Etkilerinden Korunmalı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgınının uzun vadede ekonomik anlamda daralmalara neden olacağı öngörülüyor. Telekomünikasyon sektörü de bu daralmalardan etkilenecek kritik sektörler arasında yer alıyor. Milyonlarca insanın evden çalışmaya başladığı, eğitimlerin online olarak yürütüldüğü bu özel dönemde sektörde yaşanacak en ufak bir ekonomik kriz ise eğitimden sağlık sektörüne kadar tüm ülkeyi etkileyebilir.

Evrensel Hizmet Fonu’nun kullanılması düşünülebilir

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak: “TELKODER olarak yaşanan bu olağandışı süreçten ötürü hem ülkemiz hem de dünya için büyük bir üzüntü ve endişe duyuyoruz. Bu olağanüstü dönemlerde tüm sektörlerde olduğu gibi telekomünikasyon sektörümüzde de özellikle alternatif işletmecilerimizin ve sektör çalışanlarımızın yaşayacağı ekonomik sıkıntılara karşı sektör paydaşlarının ve yetkili kurumların önlem alması elzem. Bu ekonomik sıkıntılar tüketicilerin de zara görmesine neden olabilir. Bu noktada, telekomünikasyon sektörü diğer sektörlere göre avantajlı, çünkü söz konusu önlem ve adımların hayata geçirilmesi için devlet kaynaklarının yanı sıra, sektörde faaliyet gösteren işletmecilerin katkıları ile oluşturulan Evrensel Hizmet Fonu’nun kullanılması da düşünülebilir. Bu zor dönemde adeta bir bel kemiği görevi gören telekomünikasyon sektörümüzün ayakta tutulması kritik bir önem taşıyor. Diğer türlü yaşanacak ekonomik kriz sektörün birkaç yıl geri gitmesine yol açabilir. Telekomünikasyon gibi lokomotif bir sektörde yaşanacak büyük çapta ekonomik kriz ise tüm ekonomimizi derinden sarsacaktır. TELKODER olarak yetkilileri bu çerçevede sorumluluk almaya davet ediyoruz.” diyor.

İlginizi Çekebilir

Anadolu Sigorta Uyarıyor Çevrimiçi Sürelerle Beraber Siber Riskler De Artıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma, uzaktan eğitim gibi nedenlerle çevrimiçi olma sürelerinin artması siber güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getiriyor. Son dönemde mobil ve ağ üzerinde karşılaşılabilecek zararlı içeriklerin arttığına işaret eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, tüm kullanıcıları siber güvenlik konusunda uyardı.


Honor 30S'nin Kalbindeki Güç Kirin 820

HONOR hakkında


Evde Geçen Bu Günlerde Eski Televizyonları Yenilemek İçin A101’Den Cazip Fırsatlar

Bu hafta da uygun fiyatlı pek çok teknolojik ürün A101 marketlerinde alıcılarını bekliyor.


Shantel’Den Yeni Ep Suda Balık

Bu Aşk Olmalı!


Geforce Now’Da Oyuna Hazır – Muhteşem Bağımsız Yapımlar!

NVIDIA, Indie Spotlight Programı’yla bağımsız oyun geliştiricilerini uzun zamandır destekliyor ve artık GeForce NOW en iyi ve en parlak olanları tanıtmak için başka bir yol sunuyor. Bu haftanın GeForce NOW’da Oyuna Hazır güncellemesinde bazı muhteşem bağımsız yapımlar yer alıyor.


Etiketler: ekonomik, olarak, sektörde, yaşanacak, kriz

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.