14 Haziran 2017 Çarşamba 19:57

HAYAT

Amasya Gümüşhacıköy Kuzalan Köyünde Yeşil Renkli Yumurta Sürprizi

Amasya Gümüşhacıköy Kuzalan Köyünde Yeşil Renkli Yumurta Sürprizi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Tavuk yumurtası denilince akla beyaz yumurta, açık kahverengi yumurta, benekli yumurta gelir. Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinin Kuzalan Köyü'nde bir köylünün tavuğu yeşil yumurta yumurtlamaya başladı.Zafer Gürel adlı çiftçiye ait olan tavuk yeşil renkte yumurta yumurtluyor.Köylüler yeşil renkteki yumurtaları görünce şaşkına döndü. Tavukların yumurtalarındaki renk,çoğu zaman kabuğa renk veren boya maddesine ve onu yumurtlayan tavuğun cinsine bağlıdır. Uzmanlar muhtemelen tavuğun cinsinden kaynaklı olan bu gelişmeyi Güney Amerika kökenli Araucana cins tavuğun melezi olabileceğini belirtiyor. Bu tavuklar da Gümüşhacıköy ilçesi Kuzalan Köyü'ndeki tavuk gibi yeşil veya mavi renkli yumurta yumurtluyorlar. Fransa kökenli Marans tavukları ise en koyu renk yumurta  yumurtlayan tavuk cinsleri olarak gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir

Süper App'ler Finans Dünyasını Sarsacak

‘Süper app'ler finans dünyasını sarsacak


21. Yüzyılın Erken Çocukluk Eğitimi Bahçeşehir Kolejinde

Bahçeşehir Koleji; çok yönlü düşünme, farklı becerileri kazanma ve dil edinme odaklı eğitim modelleriyle tasarlanan erken çocukluk eğitimiyle fark yaratıyor. 21. Yüzyıl becerileri odaklı erken çocukluk eğitimiyle öğrencilere, eğitim ve iş hayatında gerekli kazanımlar için altyapı sağlanıyor.


Yazın En Tatlı Lezzeti Arzum'dan...

İnce ince doğranmış yaz meyveleri ve onlara çok yakışan çikolata...Bu yaz, Arzum Waffy Max Waffle Makinesi ile evinizden lezzet kokuları yükselsin!


Aynı Gün Gelinlik Teslimatıyla Düğün Stresi Son Buluyor Seç , Satın Al , Götür

Oleg Cassini gelişmiş ‘of the rack’ sistemiyle hızlı teslimat döneminin öncüsü olarak kısa sürede evlilik hazırlıklarını tamamlamak isteyen gelin adaylarına gelinliklerini seçer seçmez teslim alma imkanı sunuyor. Yarım asırlık kusursuz hizmet politikasının temel taşlarından biri olan ve süreci kolaylaştıran bu sistemini Türkiye genelindeki 14 mağazasında ve online alışveriş kanalında uygulamaya devam ediyor.


Emel Yıldırım'ın Mucize Parfümünün Çekimleri Lazzoni Hotel'de Gerçekleşti... 22 Ağustos İtibariyle Satışta!

Muejaza By Emel Yıldırım parfümleri 22 Ağustos itibariyle satışta!


Etiketler: yumurta, yeşil, Gümüşhacıköy, Kuzalan, tavuk

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.