15 Ağustos 2016 Pazartesi 07:43

TATİL GEZİ

Amasya Masal Gibi Şehir

9 güne uzatılan Kurban Bayramı tatilinde hem İstanbul ve yakın çevresinde hem de yurtiçinde ve yurtdışındaki rotalarında gezginlere birbirinden özel programlar sunuyor. İstanbul’da önünden geçip gittiğiniz bir tarihi yeniden keşfedecek, Karadeniz’in ve İç Anadolu’nun farklı medeniyetlerin mirasını taşıyan şehirlerine uzanacak ya da Avrupa’nın en güzel kentlerine odaklanacaksınız.

Amasya  Masal Gibi Şehir
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’den UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne ilk giren kültür varlıklarından Hitit başkenti Hattuşaş, milattan önce 2. binyılda kent teşkilatı, tapınakları, kraliyet konutları ve surlarıyla, kent kapılarındaki zengin süslemeleriyle, Yazılıkaya’daki kabartmalarıyla hem kültür ve sanatta hem de siyaset ve mimaride öne çıkmış, hem de Anadolu’da ve Ortadoğu’da hatırı sayılır bir etki yaratmış.  Bir Tur firmasının 10-14 EYLÜL tarihleri arasında gerçekleşecek HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞAŞ gezimiz Hitit coğrafyasının kalbinde, Ankara-Yozgat-Çorum-Amasya hattında bir yolculuk... Hitit’in Osmanlı’yla harmanlandığı bu toprakları görünce, Bedri Rahmi’nin “Ne söylesem anlatmaya az gelir güzelliğini / Karadutum, çatalkaram, çingenem” diye başlayan ünlü “Karadut” şiirinin ilham kaynağını anlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Bodrum Müzik Festivali’Nde Dünya Tangolarıyla Muhteşem Bir Gece

15. BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’NDE ÜÇÜNCÜ GÜN


Snc'nin Dornier 328 Uçak Projesi Merkel'in Desteğiyle Almanya'da Yeniden Hayata Geçiyor

Dornier 328 Üretimi Almanya'da Yeniden Başlıyor


Bu Sene Bayramlıklar İnternetten Alındı

Kurban Bayramı’nı tatil fırsatı olarak değerlendirenlerin online alışveriş istatistikleri, iyzico tarafından açıklandı. 32 binden fazla e-ticaret sitesinin ödeme altyapısını sağlayam iyzico’nun verilerine göre bayram tatili döneminde her üç alışverişten ikisini kadınlar gerçekleştirdi. Kadınların en çok alışveriş yaptığı sektör ise giyim, ayakkabı ve aksesuar oldu.


Uğur Yücel Bu Kez Datça’Da Güldürdü

UĞUR YÜCEL BU KEZ DATÇA’DA GÜLDÜRDÜ


Yazar Buket Uzuner Esir Yunuslar İçin 70 Binden Fazla İmzayla Bodrum Belediye Başkanı'na Gidiyor!

Ticaret Sicil No: 521008


Etiketler: amasya, tatil, unesco

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.