15 Ağustos 2016 Pazartesi 07:43

TATİL GEZİ

Amasya Masal Gibi Şehir

9 güne uzatılan Kurban Bayramı tatilinde hem İstanbul ve yakın çevresinde hem de yurtiçinde ve yurtdışındaki rotalarında gezginlere birbirinden özel programlar sunuyor. İstanbul’da önünden geçip gittiğiniz bir tarihi yeniden keşfedecek, Karadeniz’in ve İç Anadolu’nun farklı medeniyetlerin mirasını taşıyan şehirlerine uzanacak ya da Avrupa’nın en güzel kentlerine odaklanacaksınız.

Amasya  Masal Gibi Şehir
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’den UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne ilk giren kültür varlıklarından Hitit başkenti Hattuşaş, milattan önce 2. binyılda kent teşkilatı, tapınakları, kraliyet konutları ve surlarıyla, kent kapılarındaki zengin süslemeleriyle, Yazılıkaya’daki kabartmalarıyla hem kültür ve sanatta hem de siyaset ve mimaride öne çıkmış, hem de Anadolu’da ve Ortadoğu’da hatırı sayılır bir etki yaratmış.  Bir Tur firmasının 10-14 EYLÜL tarihleri arasında gerçekleşecek HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞAŞ gezimiz Hitit coğrafyasının kalbinde, Ankara-Yozgat-Çorum-Amasya hattında bir yolculuk... Hitit’in Osmanlı’yla harmanlandığı bu toprakları görünce, Bedri Rahmi’nin “Ne söylesem anlatmaya az gelir güzelliğini / Karadutum, çatalkaram, çingenem” diye başlayan ünlü “Karadut” şiirinin ilham kaynağını anlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Omuz Masajı, Ağrıyı Tetikliyor!

Gün içerisindeki aşırı aktiflik ve travma sonrası meydana gelen omuz ağrıları; gece ağrısı ve basit günlük işleri yapmakta zorlanma şeklinde kendini gösteriyor. Halk arasındaki “omza masaj yapma” geleneğine değinen Prof. Dr. Mehmet Kerem Canbora, bilinçsizce yapılan masajın, ağrıyı azaltmaktan çok artırabileceği konusunda uyarıyor.


Ramazan’A Özel Bütçe Dostu İndirimler

Günlük rutinlerimizin değiştiği ramazan ayında alışveriş alışkanlıklarımız da değişiyor. Ramazan ayında internetten gerçekleştirilen alışverişlerin iftar ile sahur arasında arttığı belirtiliyor. Ramazan dönemini; bayram öncesi ihtiyaçları karşılamak için fırsata dönüştürmeyi hedefleyen firmalar yüzde 50’ye varan indirim kampanyalarıyla dikkat çekiyor.


Dhl Express, Şehirlerde Drone İle Tam Otomatik Ve Akıllı Dağıtım Hizmetini Başlattı

DHL Express ve EHang’in Çin’de başlattığı stratejik ortaklık, lojistikte büyük bir yeniliği hayata geçiriyor. Tam otomatik yükleme ve indirmeyi içeren drone ile teslimat çözümü, daha az enerji tüketimiyle verimliliği artırıp maliyetleri düşürecek. Önümüzdeki dönemde çözümün kapıya teslimat noktasında daha da geliştirilmesi hedefleniyor.


Karaca İle Çay Keyfinize Diyecek Yok !

Karaca çay severlere sesleniyor “gelin çay keyfini birlikte yaşayalım” diyor. Kimi çaysız çalışamaz kimi çaysız kitap okuyamaz… Dizi izlemek mi? Yanında çaysız asla olmaz.


Kitap Modern Ortadoğu’Da İşçiler Ve Çiftçiler

MODERN ORTADOĞU’DA


Etiketler: amasya, tatil, unesco

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.